Bankovní účet v Americe

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod s3gi18 8. 10. 2014 17:16

Dobrý den,

Zajímalo by mě, zda je možné z české republiky založit bankovní účet v americe? Jak by to bylo s platební kartou či co? Kdybych například chtěl jen bankovní účet s internetovým bankovnictvím odkuď bych si posílal peníze nebo by tam chodili peníze. Myslíte si že je to možné?

Děkují
s3gi18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eL Ká 8. 10. 2014 19:06

Ne. Banky v USA chteji Social Security Number (kvuli IRS). Pokud nemas, prakticky nemas sanci zalozit. A pokud to nejaka "banka" dovoluje, tak k te bych si penize fakt nedal :)
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 10. 2014 20:50

SSN jde získat relativně snadno i online. Ale založit účet na dálku (bez osobní přítomnosti) v US bance je nemožné kvůli AML pravidlům. Kdo bude tvrdit, že to jde, tak neříká pravdu :-)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod AlphaD 10. 10. 2014 19:02

SSN online zrejme nevyridis. Pokud nemas to spravne vizum, tak jako turista je nedostanes ani osobne na Social Security Office. Misto toho se vydava ITIN, ktery je danovym cislem pro ty kdo nemaji narok na SSN. ITIN ale vydava IRS (danovy urad), v bance na to ucet otevres, ale nadalku asi ne.
Jedine zalozit si v USA korporaci a poverit resident-agenta zaroven i otevrenim uctu v bance.
Canon EOS 550D; Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS; Canon EF 50 mm f/1,8 II
AlphaD
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 29. 8. 2020 10:43

Lze u některé banky zřídit účet bez SSN/ITIN number?

Hlavním důvodem je se vyhnout poplatku 20 USD od zprostředkovávající banky.

Podmínkou je bezplatné vedení takového účtu.

Následně bych si mohl dle potřeby posílat domestic wire transfer, nebo ještě lépe využít ACH.

Mám v USA brokera na kterém mám USD, ale když si chci zafundovat druhého brokera, tak ten přijme platbu jen přímo ode mne (pod mým jménem), nebo přes Currencyfair. Tzn musel bych si USD převést do např. CZK a pak znovu poslat do USA. Naprosto nelogická dvojí konverze a dvojí poplatky.

Pro jistotu rovnou napíšu, že Transferwise nelze použít a takové platby se vrací s dalším poplatkem.

Třeba se od té doby něco změnilo.
Naposledy upravil Rop dne 29. 8. 2020 12:25, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučil jsem vše do jednoho tématu.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stileth 29. 8. 2020 15:25

Lze, ale neni to uplne jednoduche.. pred par dny jsem zjistoval to same.
Zkus se podivat na nasledujici videa, ale nevim jestli to za to stoji. Je to sice primarne mineno za ucelem ziskani US kreditni karty, ale samozrejme to zacina tim uctem.

https://www.youtube.com/watch?v=QlgtDj8mnCo
https://www.youtube.com/watch?v=oiAtH1igteM
https://www.youtube.com/watch?v=7GS3jYQJIFY
Stileth
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků