Stravenky

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dave_no 19. 5. 2021 11:48

Budu nově zaměstnávat a hledám způsoby, jak co nejvíc optimalizovat odvody. Počítám s příspěvkem na DPP a stravenkami a po domluvě nějaké další typu multisport atd. U stravenek uvažuji o poukazech, které by se dali utrácet v marketech. Nebo je výhodnější dát stravenkový paušál a stravenky neřešit? Jaké máte benefity vy a co všechno je v tomhle směru možné?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 19. 5. 2021 12:12

My ve firme mame nove pausal -> nakonec to mame tak, ze je to beze zmeny ve vysi, co dostaneme, ale pro zamestnavatele je to lehce nakladnejsi - ale jednak to zamci chteli (90% pro) a druhak proste odpadne ta desna jebacka s tou distribuci a spravou (vcetene prevzeti/neprevzeti, vratky, pripadne propadnuti) stravenek apod.

Benefitovou kartu mame Edenred - jako neni to zly do vetsiho mesta, ale proste to musi mit clovek kde vyuzit - mladi s tim nemaji problem, starsi kusy z toho uplne odvarene nejsou - vetsinou to utrati v lekarne no.

Podle me je to o domluve a nejakem zjisteni/ankete, co ti lidi vlastne chcou, aby pak nebyli z toho rozladeni :-).
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 19. 5. 2021 12:59

Daňové hledisko stravenka vs. stravenkový paušál

Náklad zaměstnavatele:
Stravenka - 55 % hodnoty stravenky (max 70 % cesťáku 5-12 hodin - letos 75,60 Kč) je nákladem, pokud zaměstnanec odpracuje 3 hodiny ze směny
Stravenkový paušál - celý je daňově uznatelný (ovšem může být maximálně 70 % cesťáku 5-12 hodin - letos 75,60 Kč), pokud zaměstnanec odpracuje 3 hodiny ze směny

Osvobození příjmu zaměstnance:
Stravenka - je osvobozena, ať je hodnota jakákoliv
Stravenkový paušál - je osvobozen do výše 70 % cesťáku 5-12 hodin - letos 75,60 Kč

Pokud se rozhodneš dávat stravenku 137 Kč (z čehož 62 Kč uhradí zaměstnanec) nebo stravenkový paušál 75 Kč, tak daňově jsi na tom stejně. Jenom máš se stravenkovým paušálem méně práce a méně dodatečných nákladů.

Ovšem v případě, že bys chtěl zaměstnanci něco hradit z nedaňových nákladů - např. bys mu dával stravenku ve výši 150 Kč, tak ty sice máš 75 Kč v nedaňových nákladech (fakticky z toho odvedeš 19 % daně), ale zaměstnanec nezdaňuje vůbec nic.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků