U jaké banky, podnikatelský ůčet, pro nákup-prodej?

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 9. 2005 17:27

Chci začít podnikat v oblasti nákup-prodej osobních aut a budu tedy potřebovat asi 6x měsíčně vybrat peníze z bankomatu a zhruba 6x měsíčně zase uložit.Peníze z bankomatu budu potřebovat vybrat třeba i o víkendu, takže by se hodilo, kdyby byl bankomat otevřen co nejdéle.Doposud jsem byl student a neměl jsem jakýkoliv účet, takže se v tom neorientuju, ale uvažuju o živnostenské bance, kde jsou nulové poplatky, ale zase je tam měsíční paušál, nebo česká spořitelna, kde je nízký paušál, ale za výběr z bankomatu se platí.Ještě budu ůčet používat pro placení paušálu za telefon a občas mi přijde na ůčet nějaká platba, za zprostředkování prodeje.Poraďte mi prosím, který ůčet od kterékoliv banky by byl nejvýhodnější.Díky za rady.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suah 7. 9. 2005 20:49

bankomat je otvoreny non-stop ci mi nieco unika? :D
suah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod a 7. 9. 2005 21:28

neviem ako si predstavujes vklad do bankomatu, ale ciastka vyberu je limitovana
a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalich 28. 5. 2006 11:40

Vklady do bankomatů umí Živnobanka, anebo to lze řešit i na poště.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 5. 2006 12:50

Chtělo by to trochu zapátrat v diskusi

http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=759
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=651
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=388

Pokud chceš vkládat peníze bankomatem (např. proto, že budeš přijímat peníze i mimo otevírací dobu banky), tak zbývá opravdu jenom Živnobanka a to ostatní se jí musí prostě podřídit. Dle mého názoru má dost vysoké paušály, ale na druhou stranu je v nich zase hodně zahrnuto, takže se může při vysokém "provozu" vyplatit.

Dost záleží na tom, v jakém jsi městě, protože konkrétně uvažovaná ŽB zas tak rozšířená není.

Záleží i na objemu požadovaných výběrů, pokud to budou větší částky, nejde moc počítat s ČSOB a bankami, které využívají její bankomaty (FIO, WSPK, RBCHEB, Oberbank), protože ČSOB mívá poměrně nízké limity.

V tvém případě (nákup aut) předpokládám, že půjde o desetitisíce denně, tak to tedy nevím, to je na nějakou hodně drahou kartu (GOLD, PLATINUM) a na tu je třeba splnit nějaké podmínky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod OS 31. 8. 2007 17:18

Trochu oživíme. :)
Myslíte, že by šel používat účet u FIO záložny jako podnikatelský? Jde mi hlavně o úspory nákladů, neplatí se tam měsíční poplatek atd. Vedle bych měl studentský účet.
Díky.
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 31. 8. 2007 19:36

Mám u Fia už 3 účty. Je jim jedno, na co je používáte.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 8. 2007 19:57

no hlavně u FIO lze založit i "podnikatelský" účet... rozdíl je jenom v tom, že na smlouvě je IČ a případně iniciály firmy.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod OS 31. 8. 2007 20:23

Super, to je dobře. :)
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 1. 9. 2007 08:51

mikicz píše:no hlavně u FIO lze založit i "podnikatelský" účet... rozdíl je jenom v tom, že na smlouvě je IČ a případně iniciály firmy.c/quote]

No, vtip je v tom, že Fio nerozlišuje. Má jen 1 typ účtu - běžný účet. Žádný podnikatelský, soukromý, dětský, studentský, důchodcovský. Jen běžný. K čemu ho používáte je jim jedno.

http://www.fio-zalozna.cz/ucty.itml
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 1. 9. 2007 08:56

Hlavní výhodu Fia (přes všechny jeho nevýhody) vidím právě pro podnikání.

Ve čtvrtek jsem posílal peníze z Fia: do Fia a do KB. Ve Fiu byly okamžitě (ve stejnou vteřinu), je sobota a do KB dosud nedorazily.

Pokud odeslání zboží (vykonání služby) podmiňujete úhradou předem, je Fio nejrychlejší v ČR. I příjem z cizí banky vidíte peníze hned, jak do Fia dorazí - v 99 % případů tedy druhý den.

Co mě štve, tak jsou zahraniční platby, protože Fio nemá IBAN a SWIFT, musím držet ještě jeden účet jinde.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 1. 9. 2007 10:31

stanislav.stribrny: Jaké jsou to např. nevýhody? Kromě plateb do zahraničí. Nejsou to doufám problémy s bezpečnostní apod.
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 1. 9. 2007 10:43

další problémy bych shrnul jako problémy s hotovostí .... hlavně nalití hotovosti na účet .... zkuste se prokousat diskuzí přímo o FIU
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod xls 1. 9. 2007 16:38

Já bych problémy s hotovostí rozhodně neviděl. Na rozdíl od jiných bank si tam můžete vložit v vybrat částku nad 5000,- bez poplatků. Někomu nemusí vyhovovat pracovní doba, pro mě to je bez problémů.

Kdybych měl na nákladě svých zkušeností shrnout nevýhody, tak největší bylo, že to nikdo nezná a kód 2010 taky nikomu nic neříká. Pro někoho může být nevýhoda, že není mobilní a telefonní bankovnictví, ale mně bohatě stačí internetový. Ještě jsem narazil na problém, že při exportu dávky příkazů z účetnictví tam není uveden název příjemce, ale to je spíš problém výrobce toho SW (Stormware). Jinak bez problémů.

Když to srovnám (bez ohledu na finanční stránku) s podnikatelskými účty RB, ŽB, ČSOB (s těmi mám osobní zkušenosti), tak jsou všechny podstatně horší (aspoň pro mě).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 1. 9. 2007 16:58

No já mám nejbližší pobočku cca 25 km daleko a opravdu se tam nedostanu :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Další stránka