Zalozeni konta

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bobosa 1. 10. 2006 17:37

Dobry den.Prosim o radu.Ponevadz jsem zacinajici podnikatela zacinam od nuly tak jsem obesel banky s zadosti o uver ale nepochodil jsem nikde.Prej nemam podnikatelskou historii,nemam nemovitost,potvrzeni se zamestnani atd atd.Kamarad mi rekl ze kazda kacka je dobra a ze si mam udelat v KB podnikatelske konto a k nemu dostanu kreditni kartu s 20 tisici a to jen po predlozeni kopie zivnostaku a druheho dokladu totoznosti a kdyz budu potrebovat penize tak si je muzu kdykoliv vybrat,To je pekne ale pro mne je 20 tisic malo.Vi nekdo o necem podobne kde dostanu vice a za super podminek??, Moc a moc by mi to pomohlo.

Dekuji
bobosa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2006 07:24

Pokud jde o kreditní kartu, tu je možné získat např. u Citibank a to i bez konta a i limit by měl být větší.
Jen si nemyslím, že čerpat úvěr přes kreditní kartu je to nejvhodnější. Sazby jsou dost vysoké, navíc pro podnikatele je podstatnou nevýhodou, že ve velkoobchodech se obvykle kartou platit nedá, je tedy třeba navíc vybírat z bankomatu, což tuto službu ještě víc prodraží.
Aby pak veškerý zisk z podnikání nespolkly úroky a nedostal ses do "dluhové pasti".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 2. 10. 2006 11:57

20000 to je tak na pěknou rakev a hezký obřad. S tím se tu asi jiná díra do světa neudělá :-)
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod bobosa 2. 10. 2006 16:07

No,kdyz se podivas na
https://www.online.citibank.pl/portal/c ... cstep1.jsp

tak zjistis ze to ani s tema blbejma dvaceti tisicama neni jen tak.Taky vyzadujou potvrzeni o prijmu.

Pro SocPredator

Ale ale,,ty jsi zacal urcite podnikat s milionem kterej ti dala maminka s tatinkem co??? Miluju takove chytraky kteri nevedi ze v podnikani je kazda kacka dobra.Ale to urcite neni tvuj pripad ze jo.Kdyz tak mi napis na kterou chodis toaletu a ja si ty tisicovky prindu preprat.
bobosa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 2. 10. 2006 19:21

bobosa píše:Pro SocPredator

Ale ale,,ty jsi zacal urcite podnikat s milionem kterej ti dala maminka s tatinkem co??? Miluju takove chytraky kteri nevedi ze v podnikani je kazda kacka dobra.Ale to urcite neni tvuj pripad ze jo.Kdyz tak mi napis na kterou chodis toaletu a ja si ty tisicovky prindu preprat.

Sorry, neporadil jsem vám, zdálo se mi to zbytečné. Ani ta vaše další reakce mě moc nepřesvědčila, že byste měl jít do podnikání, ale tady jsou rady:

Z čeho teď žijete? Obraťte se na úřad práce s podnikatelským záměrem, najděte si práci a "vybudujte si bonitu" pro vyšší půjčku. Nebo do toho můžete jít s tichým solventním společníkem.

Bohužel jiné možnosti moc nemáte a věřit tomu, že budete úspěšný, přímo musíte.
Já osobně nepodnikám, mohu si půjčit klidně milion, ale nechce se mi sponzorovat socky a nemakačenky. Také si moc nevěřím, ono to v tom byrokratickém shitu co tu je, není vůbec žádná sranda.

Leda by daňové přiznání bylo na té A5 jak slibovala ODS :-)
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod WonDrak 2. 10. 2006 23:23

Než bych začal podnikat tak bych si přečetl nějaký knížky od Kiyosakiho, a podobných autorů, možná tam člověk najde odpověď i na výše položenou otázku.

A konkrétně bych doporučil jeho poslední knížku "Co musíte vědět, než začnete podnikat." Ale celá jeho serie je vynikající. (: Mohu jen doporučit
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 3. 10. 2006 20:41

wonDrak: Mno Kiyosaki to moc neřeší....tedy ano, ale já to měl jen jako takový rozhled, ono tam moc konkrétních rad není, člověk si to musí ošéfovat sám....ale knížky to nejsou špatné, ba skvělé.
OS
Diskutér