kde sehnat kapitál

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod info 26. 11. 2006 17:04

Dobrý den,

hledám možnost kapitálu pro vytvoření firmy firma se zaměřuje na IT technologie. Ale kde vzít počáteční kapitál tak 2 až 4 miliony na rozjezd. Je možnost takové peníze půjčit v bance?
info
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 11. 2006 17:56

Bez možnosti se něčím "zpeněžitelným" zaručit pochybuji.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod info 26. 11. 2006 20:25

Existovali by i jiné možnosti? Třeba v zahraničí?
info
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 10. 12. 2006 20:43

Zkuste sehnat investora.
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod info 13. 12. 2006 13:12

Premysl Tiser píše:Zkuste sehnat investora.


Otázka je kde a co za to :-) Já nemám moc možností vlastně téměř žádné. Nejsem člověk movitý :-)
info
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WonDrak 13. 12. 2006 22:49

Zkus začít v menším a využi pujčku od EU v podobě programu START, 200k na založení s.r.o-čka by dát dokupy neměl bejt takovej problém jako 2-4 mil. (pujčka je až 1 mil, myslím)
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod info 14. 12. 2006 09:31

WonDrak píše:Zkus začít v menším a využi pujčku od EU v podobě programu START, 200k na založení s.r.o-čka by dát dokupy neměl bejt takovej problém jako 2-4 mil. (pujčka je až 1 mil, myslím) /quote]


Je tam u toho ručení movitým majetkem? Že bych zkusil zastavit náš panelák. :-)
info
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WonDrak 14. 12. 2006 17:42

info píše:
WonDrak píše:Zkus začít v menším a využi pujčku od EU v podobě programu START, 200k na založení s.r.o-čka by dát dokupy neměl bejt takovej problém jako 2-4 mil. (pujčka je až 1 mil, myslím) /quote]

Je tam u toho ručení movitým majetkem? Že bych zkusil zastavit náš panelák. :-):/quote]


podle mě není, teď jsem rychle procházel ten dokumet a nic o ručení jsem tam nenašel.

http://www.czechinvest.cz/web/pwci.nsf/ ... enDocument
tady se mužš na ty programi kouknout. (program START)
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod info 23. 12. 2006 20:24

Jo tak jsem četl. Je tu zase jedno ALE, záměr musí být někým schválen.
info
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WonDrak 24. 12. 2006 01:06

Pak by tu byla ještě jedna možnost, kdyžtak napiš na můj e-mail (V.Jakub@quick.cz)
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 28. 12. 2006 05:02

info píše:
Premysl Tiser píše:Zkuste sehnat investora.


Otázka je kde a co za to :-) Já nemám moc možností vlastně téměř žádné. Nejsem člověk movitý :-)//quote]


Zkuste oslovit Tuesday Business Network. Je to sdruzeni technologickych podnikatelu. Mohou Vam pomoci.
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod info 5. 2. 2007 22:08

A co takhle sehnat Business angels? Mělo by to smysl? Nevíte, jestli tady v česku někdo takový působí. Dalo by se? :-)
info
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 3. 12. 2007 20:46

Působí. Třeba Eduard Míka.
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oco1 5. 12. 2007 09:21

Vem si úvěr ze stavebního spoření:)

Třeba milion na 20let, splátky 5tis měsíčně nikoho nezabijou.

Jen si sehnat ty účty na provedené práce, ale pokud má člověk známosti, tak to jde, za malou úplatu :D
S7 edge
oco1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 5. 12. 2007 10:11

Nechci vypadat jako pesimista, ale takové 2 až 4 miliony není zas takový problém utratit, aniž by z nich vzniklo jakékoliv aktivum (za kanceláře, za neproduktivní zaměstnance, ...).

Pokud nemáš zkušenosti s hledáním lidí, vedením lidí, dojednáváním obchodních kontraktů a podobně, tak se bohužel bojím, že melouny se brzy rozkutálí a zbydou ti oči pro pláč. Pokud s takovými záležitostmi zkušenosti máš, tak je asi lepší začít pozvolna v menším a ty 2-4M si sám vydělat, ne?
zadirr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků