Fenomén internetu AGLOCO, už jste tam také?

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod businessman 29. 5. 2007 21:16

Ahoj, co si myslíte o projektu AGLOCO? Našel jsem na http://www.agloco1.wz.cz docela zajímavý projekt o výdělku z reklam. Potom mi to samé přišlo asi od 5 lidí emailem. Co si o tom myslíte? Už jste zaregistrovaní?

Já osobně tomu dávám budoucnost a kdž jsem googlil tak už jsem koukal, že se to rozmahá v každé zemi. Jenom to finální spuštění se pořád odkládá, je to zakjímavé i na youtube to komentovali. První testovač je nějaký čínan John Chow, který již vše testoval a vše chválí. Pokud jim to vyjde, myslím, že se bude jednat o opravdu zajímavy a revoluční projekt.

PS: Prosím adminy, nejedná se o spam, opravdu mi zajímá, kolik lidí už v ČR je zaregistrovaných a názory. Ikdž už jsem se ptal ve foru amway, prosím o zachování dotazu. Děkuji
businessman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 5. 2007 06:54

Takových systémů už tu bylo... Pravda, některé (aspoň zezačátku) něco vydělávaly, ale rozhodně to nebyly tisíce. Problém je v tom, že se toho často chytnou lidé, kteří si udělají (třeba ve škole, práci) jakési "počítačové farmy", kde generují spoustu "počítačohodin". Inzerenti také počase zjistí, že nejen, že je sleduje cílová skupina, která je nezajímá (studenti, lidé s nízkými příjmy), ale že nezanedbatelnou část vysílají "do zdi" a začnou pomalu odcházet. To snižuje příjem systému (musí ty "počítačohodiny" prodávat stále levněji) a tak nutně musí vyplácet stále nižší provize. Nakonec celý systém skončí.
Pokud to ho přecejen půjdeš, doporučuji co nejdříve to bude možné získaný kredit si nechat vyplatit. Je totiž více než jisté, že v momentě, kdy systém skončí, skončí i s nashromážděnými kredity.

Tohle zní obzvláště nedůvěryhodně:
Na konci minulého roku (během pouhých 14 dnů své existence!!!) předběhlo AGLOCO ve sledovanosti vyhledávač GOOGLE
Stačí se ve svém okolí zeptat, kolik lidí zná Google a v poslední době ho navštívilo, a kolik lidí zná AGLOCO. Spíš by to napovídalo tomu, že projekt se již ocitl ve "fázi 2" - počítačové farmy. Do "fáze 3" už tedy moc nezbývá.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod KubaPa 30. 5. 2007 09:26

O tom, že skutečně dostaneš vyplaceny nějaké peníze silně pochybuji.
O tom, že by ten program, kterej si sám stáhneš a nainstaluješ nedělal ještě něco navíc k tomu co popisujou také silně pochybuji (-:
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 30. 5. 2007 09:36

Já to vidím tak, že každý takový reklamní nebo jiný systém defakto sbírá peníze, které generuje v podstatě každá webová stránka. Jenže ta je generuje podle své návštěvnosti a přínos jednoho každého návštěvníka se dá vyčíslit v haléřích. Běžné soukromé stránky, ne takové, kde někdo realizoval originální nápad, jako je třeba v globálním měřítku You Tube, mají potenciál desítky a stovky Kč měsíčně. Proto může prosperovat firma, která dokáže přesvědčit stovky a tisíce majitelů stránek a pomocí reklamních systémů tyto peníze využívat.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 30. 5. 2007 09:37

Problém je v tom, když nějaký nenasyta bude zvyšovat výnos svých stránek uměle pomocí nějaké statistiky návštěv. Tyto peníze totiž pocházejí od reálných firem nebo soukromníků a v podstatě to jsou jejich investice do zvýšení prodeje svého výrobku. Jako každá investice se jejich výhodnost obvykle přísně sleduje. Snaha uměle zvýšit výnos ze stránek se pak projeví v poklesu rentability takové investice a následně k přesunu inzerentů do jiných forem internetové nebo i jiné reklamy.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 30. 5. 2007 09:40

Nevím proč zakládáte znovu diskuzi na stejné téma .... když stačí pokračovat v té původní .... http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1443

Tady zamčeno a klíč zahozen.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor