Kam letos na "bezpečnou" dovolenou?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 2. 2021 09:58

Jacqueline34 píše:Zvažujete příchod do Austrálie?

Australie pousti turisty? :) Jsem mel za to ze je to uzavrene, kdyz jsem teda nejaky mesic zpet hledal tak bylo ze neprijma, stejne jako Iran.
A hlavne ted skutecnost, jak je to s testama, jestli je realne chteji videt na trase a nekde pri prestupu :hm
Nedavno co jsem videl tak treba Madarsko zakaz. Tudiz kdyz casto jsem mel let z Madarska, Vidne, Madridu - byl by to asi problem s prepravou kdyz do dane destinace za A - nelita to primo nebo za B - je to zase predrazene.
Takze strach neni z nemoci, ale spis z toho ze nakoupim za prachy cestu a budu s letenkou leda sedet u televize nebot me reknou ze to nejede / neleti :-l :D

Treba ukazkove do Bogoty:
Praha - Viden busem tehdy, pak letadlo - Holandsko, z Holandska teprve letadlo smer Bogota.

Dal nekde podminka dnes, nevim jak hodne to kontroluji ale treba Chorvatsko melo ze musi tam mit clovek ubytovani :hm To jde sice booknout a zrusit, ale jsou mista kde skutecne telefonuji do hostelu a v dobe covid je ted otazka jak to kde resi / neresi :)

-- 5. 2. 2021 09:59 --

xls píše:Jo, minulý rok super. 4 měsíce prázdná thajská pláž, to už nezažiju. Věřím tomu, že to i letos bude nadstandardní - ještě dost strachu a omezení, většina lidí zůstane doma.

To zni hezky, ale zase jak hodne to tam je zavrene ty mista? Hezke ze nekde dojedu, ale pokud tam vse zavreno, na hubu hadr tak v tom vedru me driv klepne zvlast v takovem Bangkoku cestou ;-) :D
By me docela zajmalo jak to tam ted je :-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod čulibrk 5. 2. 2021 10:14

xls píše:Jo, minulý rok super. 4 měsíce prázdná thajská pláž, to už nezažiju.....


No vidíš, pro někoho super a někdo se po 3-4 dnech na pláži nudí a 4 měsíce by bylo pro mě za trest. Teď radši hory mimo sezónu ..... ale nic proti vkusu každého soudruha. :-) 8-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 5. 2. 2021 12:58

ripper6 píše:To zni hezky, ale zase jak hodne to tam je zavrene ty mista? Hezke ze nekde dojedu, ale pokud tam vse zavreno, na hubu hadr tak v tom vedru me driv klepne zvlast v takovem Bangkoku cestou ;-) :D
By me docela zajmalo jak to tam ted je :-)


Ono se to prezentuje spis do medii, ze jsou zavreny veci, ale v lete jsem teda nenarazil na problem, na hadr na hube stejne kazdy sere, kluby mely byt taky zavreny, ale kaslalo se na to, proste jizanskej pristup je top.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 2. 2021 15:01

Mimonik: me tam spis vadi nutnost, ze klidne nazenou letadlo na test na letisti a potom se v tobe stouraj spejli :( Treba pri zpatecni ceste pri nejakem prestupu.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 5. 2. 2021 15:37

čulibrk píše:
xls píše:Jo, minulý rok super. 4 měsíce prázdná thajská pláž, to už nezažiju.....


No vidíš, pro někoho super a někdo se po 3-4 dnech na pláži nudí a 4 měsíce by bylo pro mě za trest. Teď radši hory mimo sezónu ..... ale nic proti vkusu každého soudruha. :-) 8-)


Jo, někdo by se nudil. Já to mám prakticky s plným pracovní režimem, takže přes týden dost v poklusu a jsem rád, když mi ta pláž vyjde aspoň na dopoledne a pak jakž-takž volný víkend. O nudě nemůže být ani řeč.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod aklek 16. 9. 2021 11:53

Amerika bohužel nevyšla, tak aspoň Rakousko a Alpy byly super. Na 4 dny bohatě stačí.
aklek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 16. 9. 2021 12:02

Jsem teď už podruhý letos v Thajsku. Naprosto super, vymysleli si natolik hloupý a zbytečný překážky, že sem nikdo nejede. Prázdný letadla, hotely, pláže, ceny jak jak za socíku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod aklek 16. 9. 2021 16:03

Paráda, a vše si organizujete sám? ..nebo přes cestovku. V Thajsku jsme ještě nebyli, tak by to možná stálo za to otočit to na druhou stranu.
aklek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 9. 2021 16:34

aklek: Thajsko se vetsinou s cestovkou nejezdi, takze pochybuju :) A ano je tam tolik blbosti, ze to fakt nezajem, co tam at klidne krachnou :)

Naočkovaní turisté s negativním testem se ale dostanou na ostrov Phuket, který ale nemohou 14 dnů opustit.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/velvy ... si/2080790

pozn. samozrejme nevim jak je to presne realne (Asie je ale vic usluzna a poklonkuje), ale hadam ze to bude vic hlidane a dodrzovane nez jako v CR, takze asi jen tak posezeni v restauraci bez testu, ockovani nebude tak free jako v CR :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 24. 9. 2021 19:05

Cestovky ještě dlouho jezdit nebudou. Na nějaký cestování-poznávání to opravdu není, každá provincie z cca 70 má svoje vlastní pravidla typu povinného testu nebo karantény. Ale jsem na Phuketu 2. měsíc a tady je to naprostá pohoda (za normálních okolností jsem tady nikdy nebyl a nikdy bych sem ani nejel). Jen to chce jet na delší dobu, kvůli 2 týdnům nemá cenu to vyřizovat. Restaurace bez problémů, jen bez alkoholu. Velice slušný hotýlek s italskými majiteli za 5000,- na měsíc.
xls
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků