Poraďte tip na termální lázně (Maďarsko,Slovensko)

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 5. 11. 2014 17:57

Tak já můžu recenzovat Termální lázně Oravice.

Jelikož pocházím z této části Slovenska, tak při cestách za příbuznými se většinou chodíme sem vykoupat. Je třeba podotknout, že to je malá vesnice v Tartrách, takže nějaký život večer nečekej. Jsou v horách, tak se počítá s turistikou, což ty s achilovkou asi dávat nebudeš. S lázněma spokojenost, parádní relax. Problém bude možná dělat dítě, je tam jeden tobogán a bazén s vlnobitím. Pro tebe tam bude parádní relax, bublinky, trysky, s jídlem problém nikdo u nás neměl. Mají dva bazény, jeden s průzračnou vodou a druhou přírodní kalnou (teď mě viděsila fotogalerie, kde mají v obou průzračnou). Oba bazény jsou indoor-outdoor, dá se projít bazénem zevnitř ven a zpátky bez vylézání na zimu.

Co by kamenem dohodil je od lázní ubytování cca 50 - 100 metrů (mám blbej odhad :) ) To recenzovat nemůžu, protože jsme vždy byli u příbuzných, podle fotek to vypadá na vkusně zařízené pokoje.

Skladba hostů podle značek na parkovišti, mrtě Poláků, pak Češi a sem tam nějací Němci a Rakušáci.

Rozhodně se mi to líbilo víc, než v Podhájské, kde jsem měl pocit, že bazén je plný důchodců, co si přišli léčit svoji lupénku :/
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lubro 6. 11. 2014 11:03

Ještě se podívám na něco v Maďarsku - špatně nevypadá Thermal Hotel Visegrád - http://hotelguru.sk/thermal-hotel-viseg ... tAodT1oAbg

Ale nevím, zda tam fungují od listopadu venkovní bazény...Byl tam někdo a má zkušenost?
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2014 11:10

Ještě k tomu Györu - tam je venku klasický "studený" bazén, ten byl v době mé návštěvy (někdy v zimě) mimo provoz, ale jeden z bazénů s 36 °C je asi z poloviny venkovní (zkrátka lze plynule přecházet zevnitř ven aniž by člověk musel opouštět vodu)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 6. 11. 2014 11:38

Tak logicky se mi jedná o venkovní bazény s teplou (termální) vodou a nikoliv ty "studené" - ty právě v některých případech bývají mimo provoz.
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 12. 2014 03:38

Ja byl jiz 6x v Büku, z toho vzdy jezdime na jeden den do Sarvaru, aby se maly vyblbl na toboganech a tak celkove..pravda v Büku je zabavny svet zbytecne vyhozeny peniz..Ovsem leciva voda tam je z celeho Madarska nejucinejsi ;-) A svet saun je vyborny..Celodenni vstupne jsou na urovni 3 hod pobytu v Pasohlavkach, takze si kazdy udela predstavu, ze stoji popojet o 2 hod dal..Ubytovani jsme u velmi prijemne pani, ale umi jen Nemecky..pro nekoho mozna problem..A cena je 25 apartman na noc..je vcetne socialek a kuchynskeho koutu, wifi tam ma taky, satelit bohuzel neprijima ceske kanaly ;-) pokud chces kontakt, treba i do budoucna, posli SZ
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 20. 4. 2015 18:34

Zdravím,

pokud by někdo měl zájem, tak mám dárkový voucher od CK Hungariatour(www.hungariatour.cz) v hodnotě 5000 Kč. Je možno použít na zájezd do Maďarska nebo Slovinska. Není nijak omezeno. Možnost cestování po vlastní ose, busem(spousta nástupních míst po celé ČR). Možnost třeba jen prodlouženého víkendu.
Jen je nutno co nejdříve zarezervovat termín.

V případě zájmu mi napište SZ. Za symbolickou částku se domluvíme.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fredriko 16. 11. 2019 17:07

Určit mohu doporučit termální lázně Piešťany. Je to v okoli krásné přírody, výborné léčebné procedury a zejména krásné slovenky :)
Fredriko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 11. 2019 18:50

Piešťany - město fajn, ceny lidové, okolí možno hodně výletů, lodí po Váhu taky pěkný, hotel Magnólia (můžu doporučit), ale ne každý snese místní sirovodíkové kúpele!
Já bych spíše doporučil Ostřihom s možností si kdykoliv odskočit na Slovensko (Štúrovo). Případně Nyíregyháza (s výletem do Tokaje) má něco do sebe. ;-)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 16. 11. 2019 20:23

Me se dost libilo v DunStrede. Takove "lidovejsi". Bomba jsou Topolniky. Spise takove mensi koupaliste ale s velmi silnou sirovodikovou vodou. Podhajska je dnes uz brutalita (pocet lidi na m^2)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 16. 11. 2019 22:24

Já doporučuji maďarské lázně, oproti slovenským je tam méně lidí. Osobně se mi líbí městský bazén v Gyoru (cca 6 vniřních bazénů a dva venkovní), v létě doporučuji Lipot, oboje je kousek od Bratislavy.
Na jižním Slovensku jsem navštívil cca 10 koupališť, cca 20 v Maďarsku.
Zmiňované slovenské Topolniky jsou hodně smradlavé (člověk páchne i půl dne po vykoupání). Na slovenské straně je hezký třeba Velký Meder, ale o výkendu(letním) se tam člověk skoro utopí(v plaveckém bazénu 1/2 m2 na osobu). V Maďarsku je také možné navštívit termální lázně v jeskyních (Miskolc), ale je to hodně daleko
lubik2
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků