Převod peněz ze zahraničí

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod outlier 5. 1. 2012 17:14

Proč si prostě do tý banky nezavoláš?
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terbo 5. 1. 2012 22:02

To už jsem taky několikrát zkoušel, hlavně abych si obnovil internet banking, který ze záhadných důvodů nefunguje. Vždycky tam na mě drmolí nějaká indka ( mám problém rozumět i pěknou angličtinu, natožpak toto) a po dlouhém rozmlouvání, řekne, že to resetovala a stejně to pořád nejde... Je to prostě v *****..
terbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2012 04:17

Tak jedine dopis a napsat do nej, aby ti dali cislo na nekoho
a) kdo tomu opravdu rozumi
b) v anglicke centrale banky, ze operatorum v indickem call centru nerozumis
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.bratova 7. 2. 2012 00:11

Dobrý den,
potřebovala bych převést větší částku, řádově desetitisíce novozélandských dolarů, na české koruny. Momentálně mám peníze v hotovosti. Vím, že se tu toto téma už několikrát řešilo, ale vidím, že se situace v tomto oboru velmi rychle mění, a proto se raději ptám. Western Union přijde opravdu draho a výběr z bankomatu v České republice u tak velké částky si také myslím, že by nebyl vhodný. Mohl byste mi prosím poradit, jaký je momentálně nejvýhodnější způsob jak tento převod provést. Děkuji.
l.bratova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 2. 2012 06:07

Počkej. Máš je v hotovosti, nebo na Novém Zélandu na účtu? NZD neoficiálně dělá Easychange, takže pokud je máš na účtu, domluv se s nima, pošli jim je na jejich účet a oni je smění na CZK.
Bank, co dělá tuhle měnu moc není http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi- ... sky-dolar/

Pokud je přivezeš v hotovosti, tak z dobrých pražských směnáren je dělá:
http://www.prahaexchange.cz/
http://www.eurochange.cz/vyhodne-nabidky/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.bratova 7. 2. 2012 06:25

Mám je na Novém Zélandu v hotovosti, takže nejlepší asi bude je směnit až v Praze v některé z výše uvedených směnáren. Myslíte si, že vzhledem k dosavadnímu vývoji kurzu bude lepší si chvíli počkat na směnu nebo peníze přeměnit hned po příjezdu? Děkuji za radu:)
l.bratova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outlier 7. 2. 2012 11:16

To ti nikdo nepoví. Já vždycky když s cizí měnou čekal, tak jsem nakonec prodělal, ale nemusí to být pravidlo :) Můžeš je měnit postupně, záleží, jak moc je budeš v brzké době potřebovat. Při výměně větší částky ve směnárně si ale dávej pozor, ať si na tebe někdo nepočíhá, rozhodně tam nechoď sama.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZ4R 13. 3. 2012 14:40

musim rict, ze me kurzy od Akcenty docela zklamaly, jsou horsi nez valutove kurzy od exchange :-(
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 3. 2012 14:49

Mezi Akcentou a Easychange je velký rozdíl - Easychange má kurzy veřejné (samozřejmě nevylučuji, že na základě individuální dohody nemůže dát ještě o fous lepší i když vzhledem k naprosto minimálnímu spreadu už není kam ustupovat, tak možná jeden, dva haléře na 1 €/$), Akcenta má výhradně smluvní, takže mnohem více záleží na vyjednávacích schopnostech zákazníka :) a samozřejmě jeho "zajímavosti" (velikost částky, frekvence převodů).
Každopádně není důvod nemít více smluv (a klidně i více než tyhle dvě), nic to nestojí a dá se pak úžasně vyjednávat :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiaNeb 23. 7. 2012 15:30

Dobrý den, chtela bych se zeptat na radu. Rodina mi chce darovat penize, ktere maji ulozene na Kypru. Jde o vetsi obnos: 100 tis USD. Chci ty penize prevest na svuj ucet v CR. Budu mit ja nebo mi blizci problemy s prevodem, ptz je prevod z offshore? Musim platit nejakou dan?

Diky za radu!
MiaNeb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 7. 2012 18:17

Samotný převod peněz dani nepodléhá, navíc Kypr je v EU, takže není až tak podezřelý.
Pokud jsou to příbuzní v řadě přímé (rodiče, prarodiče), tak to ani nepodléhá darovací dani.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 23. 7. 2012 18:26

Tak u takhle velkého převodu z Kypru, si troufám tvrdit, že berňák bude hodně zajímat původ peněz! Už proto, že tam byly pravděpodobně původně ulitý před zdaněním!
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiaNeb 23. 7. 2012 18:29

Děkuji Vám za odpověď. Příbuzní jsou spíše vzdálení.. podléhá toto darování dani? Je nejlepší se v tomto případě obrátit na devizovou společnost nebo jsou pro tento případ vhodnější jiná řešení?

Děkuji
MiaNeb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2012 05:51

Penize si chces ponechat v € (pak nema devizovka smysl), nebo smenit na CZK (pak urcite pres devizovku kvuli smennemu kurzu)?
Pokud jsou to vzdalenejsi pribuzni, tak to podleha darovaci dani, ta zavisi na "blizkosti pribuzneho" (II. nebo III. skupina) a vysi castky - dej do Google "darovaci dan" a uvidis.
Dan se nestrhne automaticky, je treba se k ni na financnim uradu prihlasit.

-- 24. 7. 2012 07:06 --

www.mesec.cz/clanky/danova-reforma-za-d ... atite-vic/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod camill12 3. 8. 2012 12:29

ahoj chtela bych se zeptat ... chci prevest bankovnim prevodem ze svedskeho konta nordia na ceske konto u mbank.
Prevadet bych chtela cca 3500-5000 sek.kazdy mesic(pro rodinu v cechach)
Prosim muzete mi poradit nejlepsi a nejlevnejsi variantu ???? dekuji moc za tipy :-)
camill12
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků