MHD Praha - virtualni SMS jizdenky

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 23. 11. 2007 09:22

Narazil jsem na zajimavou informaci co se tyce nove sluzby dopravniho podniku v Praze. Zavedli novou sluzbu, ze si clovek muze objednat jizdenku formou SMS.

:arrow: http://splat.cz/2007/11/22/virtualni-jizdenky-jsou-tu/
:arrow: http://www.dpp.cz/index.php?q=cs/1-doda ... ne-dopravy

Nejak me ovsem unika, jak maji zabezpeceno:
:?: to, ze si clovek nekoupi jizdenku jakmile uvidi revizora (vetsinou jsou na prestupech, pripadne tam, kde je signal)
:?: jak revizor bude "realne" overovat pravost kodu v SMS (osobne mi prijde trosicku nesmysl posilat dalsi SMS pro overeni, to by nikoho nezkontroloval)
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 11. 2007 11:00

Opravdu to ověřují, zřejmě mají času dost :-)
Možná časem ověřovat přestanou, ale je fakt, že teď to využívá mizivé procento lidí, tak stíhaj
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 23. 11. 2007 12:16

Podobná diskuze už jede na K-reportu
Ale k těm dvoum otázkám:
1. je to stejná jako když stojíte u cvakače lístků a v případě, že vidíte revizora si ji cvaknete
2. ověřuje se to offline ... čili ověřuje se validita asymetrického kodu ... takže se to dá zkontrolovat i v tunelu bez signálu GSM

3. konečně jsem vyřešil nakupování lístků v praze ... pokud si nekupuji celodenní tak jsem vždycky byl bez drobných do automatu a musel jsem rozměňovat nebo hledat trafiku
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod btw 23. 11. 2007 21:34

Já jako občasný návštěvník Prahy to jen vítám, při nejbližší příležitosti vyzkouším )) Ještě by to mohli zavést i u nás ve městě :)
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 26. 11. 2007 11:17

Hlavne jsem nekde nasel zajimavou a dost podstatnou vec - "salinkartu" si tezko nekdo bude davat do nakladu, ale fakturu od mobilu automaticky. Takze se daji dostat naklady za cestovani do faktury za mobil, coz je dle meho nazoru velmi sympaticke.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 26. 11. 2007 11:40

Šalinkarta se prokazuje těžko ... ale jízdenky na MHD se do podnikání dávají běžně ... takže z tohoto hlediska se vlastně nic nemění ... dilema u "účtování" výpisu za telefon bude stejné jako rozhodování se zda jízdenku, kterou jsem použil soukromě uplatním do podnikání :-)
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 26. 11. 2007 12:25

Rop: pokud mam "firemni" a soukrome cislo, tak to u toho firemniho nebudu resit a dam to tam cele.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 26. 11. 2007 13:07

To je jasné ... tak bych to tak udelal ... otázka je kdy se podívají finančáci na fakturu za telefon a zeptají se co to tam je ... ale to je pravděpodobnost 0,00nic ... leda, že by vás někdo prásknul a finančáci by chtěli dělat problémy s cca 3 Kč daní :-)
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 27. 11. 2007 09:17

Rop: predpokladam, ze na fakture to bude uvedeno jako "Premium SMS".

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 27. 11. 2007 12:49

jj .. presne tak ... pak se vas finančáci mohou zeptat kam to byla premium sms .... takze bych mozna radsi si vytisknul danovy doklad a připíchnul k tomu účtu za telefon .... ale jinak vyřešeno je to skvěle ... do té doby než si smažete tu smsku :-)
Rop
Administrátor