Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 12. 1. 2020 11:09

Však já už taky nejsem nejmladší.
Jde o myšlení ! ;-)
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 12. 1. 2020 11:50

Tady je asi každý druhý asketický důchodce.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 1. 2020 12:02

Kouzlo sociálních sítí - nikdy nevíš, kdo je ve skutečnosti na druhé straně. ;-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 1. 2020 16:36

MirekM.: Dědou jsem nemyslel pouze věk. Jak píše nnnokiaE52 ;-)
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 12. 1. 2020 17:51

redhaven:
V případě tvojí argumentace o odmítání používání skeneru a samoobslužných pokladen v řetězcích tím, že nechceš "podporovat vyšší zisky" a ťukat "do přiblblých systémů", bys neměl ani používat IB a Smartbanking.
Bývaly doby, kdy se s tím chodilo za bankéřem nebo do spořky. Díky novým technologiím už nemusíme a věřím, že maloobchod se bude vyvíjet stejným směrem.
Stejně jako banky začaly postupně samoobslužné technologie podporovat a potom upřednostňovat, tak stejný směr vidím i u velkých řetězců. Minimální kontakt s obsluhou, rozšiřování samoobslužného (skenery) i dálkového prodeje, slevy za samoobslužný nákup a co já vím co ještě..
Obsluha u pokladen bude v budoucnosti ta poslední možnost, jak si v řetězci nakoupit a zaplatit. A podle mě bude dražší (nebo třeba bude bez slevy narozdíl od skeneru).
Prostě stejně jako u bank: elektronicky zdarma, na pobočce za poplatek.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 1. 2020 18:19

Jj., uvidíme s jakým klidem přijme komunita a společnost nástup SW automatizace v privátním sektoru v kancelářích. Bohužel přebujelého státního a veřejného sektoru v kanclech se toto dotkne odhadem snad za 20 let, jestli vůbec, přitom je to k SW administrativní automatizaci jako dělané s rutina činnostmi.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 1. 2020 19:49

nnnokiaE52: Tu jeho argumentaci bych viděl na úrovni platbou v hotovosti a kartou. Jako kdyby tvrdil, že nebude platit kartou, aby díky němu obchod neměl nižší náklady při zpracování hotovosti :D
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 13. 1. 2020 11:33

Ja to jeste doplnim, ten kdo plati penezi "preplaci", protoze poplatek za platbu kartou je jiz v cene zbozi ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 1. 2020 14:15

Jack111 píše:
Ninaa píše:
redhaven píše:Nikdy nepochopim ty myslitele,....

To nejsou "myslitelé" ale ryzí praktici.

Redhaven bude asi deda nebo luddita. Ja jsem treba u zive pokladni v potravinach byl naposledy asi v lete (samozrejme mimo minimarkety a nejakych der na vesnici). Nakup z domova zajisti velky nakupy a pro tech 5 obcasnych polozek je samoobsluzna kasa skvela.

Mysli ma to, ze tem pokladní taky davas praci :-) A zase si myslet, ze jses kdovijak progresivni, kdyz vyhradne nakupujes elektronicky nejde, casto to navysuje konzum a spotrebu a snizuje pohyb a styk s lidma (problem socialnich bublin :-)
vpe
Diskutér

Předchozí stránka