očkování proti CoViD-19

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Jakou vakcínu proti CoViD-19 byste pro sebe upřednostnili?
Pfizer/BioNTech Comirnaty - mRNA vakcína 20 %  43%  [ 20 ]
Moderna - mRNA vakcína 4 %  8%  [ 4 ]
AstraZeneca - vektorová vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
CureVac - mRNA vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Johnson & Johnson (Jansen) - vektorová vakcína jednodávková 2 %  4%  [ 2 ]
Sanofi Pasteur (GSK) - rekombinantní vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Novavax NVX-CoV2373 - rekombinantní vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Gam-COVID-Vac (Sputnik V) - vektorová vakcína 1 %  2%  [ 1 ]
CoronaVac (Sinovac) - inaktivovaná vakcína 1 %  2%  [ 1 ]
BBIBP-CorV (Sinopharm) - inaktivovaná vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Nevím ještě. 7 %  15%  [ 7 ]
Je mi to jedno kterou. 4 %  8%  [ 4 ]
Nejlépe všechny. 2 %  4%  [ 2 ]
Žádnou nechci. 5 %  10%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 46

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 4. 2021 13:29

Delitzsch píše:Těch vážně somaticky nemocných jsou cca 2 miliony. Takže je sice hezké (a principiálně správně), že jim Vláda umožní přednostní očkování, ale stejně budou muset čekat až na ně podle věku v jejich prioritní skupině přijde řada. Při množství vakcín, které jsou zatím k dispozici, to bude trvat ještě hodně dlouho.

Neviděl bych to tak černě, rodinný příslušník 60+ se zaregistroval s kódem na cukrovku s aplikací inzulínu a do necelého týdne dostal 1. injekci. Do žádné jiné prioritní skupiny nepatřil.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 4. 2021 14:27

Tak to je dobře, že máte takovou pozitivní zkušenost. Bohužel ve svém okolí žádné takové šťastlivce nemám. Čím dříve budou lidi proočkováni, tím lépe. To je jediná cesta k tomu, abychom opět začali žít normálně.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 4. 2021 14:32

Koncepce očkování je v česko od počátku k breku. Klíč k očkování měl být zvolen podle společenské důležitosti, tedy ekonomického výkonu daného jedince, dle minulých dan. příjmů a sponzorských darů pro zdravotnictví a soc. služby. Naštěstí jsem si také zajistil ze sponzorství již druhé očkování ve FN, náhodou, náhodou jsem šel zrovna kolem. :D :D :D
Tak to má být, protože tak je to správné.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 4. 2021 15:03

Takže tlustej kardiak �
anonymni

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 4. 2021 15:30

ee, zdravej jak řípa.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 4. 2021 15:52

...a navíc "společensky důležitej" a "ekonomicky výkonej".
Smutný..
anonymni

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 4. 2021 16:39

Případ, který jsem popsal z mé rodiny byl bez jakýchkoliv intervencí, podplácení nebo sponzorských darů ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 4. 4. 2021 16:47

Ono záleží, jaké si vybere očkovací místo, někde je nával, někde ne.
https://ockovani.opendatalab.cz/mista
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 4. 2021 17:18

Takže očkováno zatím bylo 14,1% dospělé populace, z toho 6,5% oběma dávkami. Průměrná doba mezi registrací a rezervací 1,6 týdne, průměrná doba čekání ve frontě 2,4 týdne.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 8. 4. 2021 19:21

Přišel jsem na kontrolu k MUDr.
- Nechcete se jít očkovat?
- Nejsem cílovka.
- Jak se to vezme. Senioři objevili Facebook a fake news, takže se na očkovacích centrech docela často stává, že se rozmrazí vakcína a nějaký senior buď zavolá pár minut předem, že nepřijde, nebo prostě nepřijde bez zavolání. A pak se narychlo hledají náhradnící, kteří mohou sednout do auta a ihned přijet.
- A co já s tím?
- Vy jste výdělečně činný, staráte se o rodinu, žijete zdravě, platíte daně, pro stát to bude jen výhodné.

Jen FYI. Kdybych na to kývl a přišlo se na to, lidé mě sežerou. Raději proto případně hrdě zemřu na JIPce. :mrgreen: 8-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xls 9. 4. 2021 05:58

Telefonát od sestřičky doktora: Nejste nemocní? Nejste v karanténě? Nejste nikde registrovaní? Tak v sobotu večer naklusat do ordinace v tolik a tolik.

Abych řekl pravdu, ani jsem se nechtěl ptát, jestli je to kvůli popularitě AZ, diagnóze nebo jen bordelu při rozdělování. Z druhé strany vím od kamaráda, který pracuje ve zdravotnictví, že když nepřišli lidi na očkování, tak radši pár desítek dávek Pfizeru zlikvidovali než by je naočkovali náhodně, aby je nikdo neobvinil z porušení pravidel.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 4. 2021 09:55

uff to nekomu i doktor fakt vola? :D Me se nestalo aby me volalal doktor, volat me ze mam prijit ihned do ordinace tak budu myslet ze je to nejaky fake nebo podvod a nebo kdyby volala s vockovanim :D Bych rekl to vis ze jo, nakej podvodnik :D

btw jinak svoji vakcinu jsem prenechal potrebnejsim, predstava ze otec od rodiny nebo deda nedostane, protoze na nej nevyslo je daleko horsi :(

-- 21. 4. 2021 10:56 --

xls píše:Telefonát od sestřičky doktora: Nejste nemocní? Nejste v karanténě? Nejste nikde registrovaní? Tak v sobotu večer naklusat do ordinace v tolik a tolik.

To mas ze znamosti? Kdo by ti volal a jeste abys prisel Sobotu vecer do ordinace? :shock:
To zni podezrele, od sestricky takze nejaka znama kamoska se kterou mas vztah :)

-- 21. 4. 2021 10:59 --

Delitzsch píše:Čím dříve budou lidi proočkováni, tím lépe. To je jediná cesta k tomu, abychom opět začali žít normálně.

Jak to? Je nekde zaruka ze to bude pusobit i za pul roku na dalsi a dalsi mutace? :-)
Ted to provockujes a reknes super, za 6 mesicu se bude muset vakcina upravit a nez doputuje znovu lidem... tak normalne zit nebudes :D

-- 21. 4. 2021 11:02 --

hgfdsa píše:No žadné vedlejší účinky po první davce nepociťuji.

Ty pocitis cca za 5 let ;-) Vsak uz v minulosti se po letech stahovala vakcina... a neni vylouceno cokoliv napr rakovina
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 21. 4. 2021 10:36

Bez známosti, snažím se jim pokud možno vyhýbat. Sobota asi proto, že má normálně přes týden provoz, tak vyhradili sobotu pro očkování.

Koukám, že každej druhej je chytrej jak rádio. Ať se zařídí podle svého, darwinovský výběr v praxi.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 21. 4. 2021 16:36

xls píše:Telefonát od sestřičky doktora: Nejste nemocní? Nejste v karanténě? Nejste nikde registrovaní? Tak v sobotu večer naklusat do ordinace v tolik a tolik.

Abych řekl pravdu, ani jsem se nechtěl ptát, jestli je to kvůli popularitě AZ, diagnóze nebo jen bordelu při rozdělování. Z druhé strany vím od kamaráda, který pracuje ve zdravotnictví, že když nepřišli lidi na očkování, tak radši pár desítek dávek Pfizeru zlikvidovali než by je naočkovali náhodně, aby je nikdo neobvinil z porušení pravidel.


Přesně tak to bude. Raději vakcíny zlikvidují, než aby byli zdravotníci popotahováni. Psal jsem do jedné krajské nemocnice, kdyby jim zbyla vakcína, že se rád nechám naočkovat. Hned mě volala sestřička, ale jak v telefonu zjistila, že nejsem cílová skupina, tak řekla, že je to v ... a že by to byl průser. To prý nejde. :twisted: To, že si platím velmi drahé zdravotní pojištění nikoho nezajímá.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xsw 24. 4. 2021 06:59

Včera druhá dávka Pfizer a do 5 minut v emailu PDF certifikát o očkování. Funguje jim to dobře.
:oboze
xsw
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků