očkování proti CoViD-19

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Jakou vakcínu proti CoViD-19 byste pro sebe upřednostnili?
Pfizer/BioNTech Comirnaty - mRNA vakcína 20 %  43%  [ 20 ]
Moderna - mRNA vakcína 4 %  8%  [ 4 ]
AstraZeneca - vektorová vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
CureVac - mRNA vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Johnson & Johnson (Jansen) - vektorová vakcína jednodávková 2 %  4%  [ 2 ]
Sanofi Pasteur (GSK) - rekombinantní vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Novavax NVX-CoV2373 - rekombinantní vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Gam-COVID-Vac (Sputnik V) - vektorová vakcína 1 %  2%  [ 1 ]
CoronaVac (Sinovac) - inaktivovaná vakcína 1 %  2%  [ 1 ]
BBIBP-CorV (Sinopharm) - inaktivovaná vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Nevím ještě. 7 %  15%  [ 7 ]
Je mi to jedno kterou. 4 %  8%  [ 4 ]
Nejlépe všechny. 2 %  4%  [ 2 ]
Žádnou nechci. 5 %  10%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 46

Odeslat příspěvekod aaischa 27. 5. 2021 08:39

Nějak nám zapomněli říct že platnost netestování a covidpasových výhod je jen na 9 měsíců po dokončeném očkování druhou dávkou (případně jednodávkového jednou) oběvilo se to u několika známých v zaměstnání v procesních listech vycházejících z nařízení státu, takže automatické přeočkování booster dávkou jinak nejspíš konec výhod :(
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 5. 2021 10:05

Ano, do konce života každý člověk na zeměkouli bude potřebovat booster dávku. Výrobci vakcín se tetelí blahem. :-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 5. 2021 12:11

Hm, teď je zbytečně řešit, co bude za 9 měsíců. Situace může být úplně jiná, než se nám dnes zdá.
Každopádně já si tímhle hlavu namáhat nebudu.

Očkujte se!
anonymni

Odeslat příspěvekod saabik 27. 5. 2021 12:42

čulibrk píše:Ano, do konce života každý člověk na zeměkouli bude potřebovat booster dávku. Výrobci vakcín se tetelí blahem. :-)


V jejich příjmech jde o marginální částky. Pokud se bavíme o gigantech typu Pfizer, apod. Navíc třeba AZN prodávala vakcínu pouze za výrobní náklady. ;-)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond2 27. 5. 2021 12:49

Není tomu tak:

https://s21.q4cdn.com/317678438/files/d ... elease.pdf
First-quarter 2021 operational growth was primarily driven by:
▪ BNT162b2, which contributed $3.5 billion in global revenues;
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 27. 5. 2021 14:18

První dávku mám v úterý a doufám, že to bude Pfizer, ale dle netu tu dělali jen Modernu a Pfizer, takže dobrý. Taky to tu jde dost rychle, díky bohu.

Taky kolem sebe slyším, jak ten měl kašílek a ten chřipečku... :roll:

No, tak z mého okolí to jednu rodinu smetlo komplet, oba prarodiče po smrti, další příbuzní to dali tak tak, roznesli si to na pohřbu...

A spolubydla známé, když se jim to objevilo na privátu, tak rychle odjel. Bohužel už to měl a nenapadlo ho nic lepšího, než jít k prarodičům na návštěvu. Takže je oba zabil....

Ale jsou případy, kdy to důchodce dá s prstem v nose a pak drsné případy lidí ve věku 30-40. Jednoho známého mám teď na 3 týdny v lázních po těžkém covidu cca okolo 40 let mu je a dává si tam do pořádku plíce.

Samozřejmě plně respektuji svobodu každého se neočkovat a zahrát si v zimě loterii, jestli to bude chřipečka, nebo se postupně udusí za plného vědomí a když bude mít hodně štěstí, tak si ještě poslední hodiny "zpříjemní" pohledem na vykašlané kousky vlastních plic všude okolo.....

Druhá věc je, že to v době mezi nakažením a hospitalizací může pěkně roznést. A tady jsme u toho, spousta lidí si plete svobodu s naprostou bezohledností a bezbřehostí.

Já nejsem ezoterik a jak funguje propaganda jsem studoval, proto mě naprosto děsí přístup k očkování mnoha vrstevníků, kteří proti sobě na misky vah dávají skutečné epidemiology a odborníky a na stranu druhou toho obchodníka s chudobou - "Flákance", nebo prodejce esenciálních olejů a další ezomagory, kteří léčí i vymknutý kotník kadidlem... :roll:

A prý radši počkat, nebo se vůbec neočkovat. Obzvláště děsivé tohle je u jinak naprosto rozumných a vzdělaných lidí. Je to děsivé a jestli to není jen dočasná póza, tak bude muset ještě hodně lidí umřít, než jim to opravdu dojde.

Přitom si stačí zajít někam na statek, nebo i za nějakým venkovanem, co má nějaké domácí zvířectvo. Třeba pitomý králík se bez několika očkování prakticky nemá šanci dožít dospělosti a podobné je to s mnoha dalšími hospodářskými zvířaty.

A lidi jsou nakonec jen zvířata. Myslel jsem si, že s nástupem pandemie tihle ezo magoři konečně sklapnou, ale opak je bohužel zatím pravdou...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aaischa 27. 5. 2021 14:46

https://www.sukl.cz/tydenni-zpravy-o-pr ... -nezadouci

Ono je to těžký nelze jednoznačně říct že kdo se nechce očkovat je kreten a naopak nelze rict že ockovani je jedina správná volba..

Aneb týdenní přehled, těch ne úplně dobrejch vedlejších účinků není málo.. Takže ta svoboda tu být musí hlavně když experimentální stadium vakciny konci 8/2023 a narozdil od plně schválených vakcín není žádná kompenzace i kdyby člověk umřel 5minut po aplikaci na místě..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 27. 5. 2021 15:19

Já si právě vzpomínám na očkování za socíku ve školce. To byly jiné dryjáky tenkrát, týden mě z toho bolela noha, ale tenkrát nikdo nečetl konspirační a dezinformační weby, takže to nikdo neřešil....

Věřím, že i ta nejzaplivanější čínská vakcína je podstatně lepší než to, co do nás prali tenkrát. A přežili jsme to, všichni ze školky dodnes žijí, přičemž před 100+ lety by už tak polovina byla zkryplená nebo na hřbitově....

Očkování je jediná správná volba pro 95% populace. Nikdy se neočkují všichni, protože k tomu opravdu mají nějaké důvody, jako imunosupresiva a pod., ale právě tihle jsou závislí na tom, že se všichni ostatní naočkují, bez toho stádní imunita fungovat nebude.

A jestli mi bude špatně, nebo mě bude bolet ruka, ok, ale zvažme si to proti trvalému poškození plic, týdnech strávených na kapačkách, nebo případně i smrti.

Máme problém, a to je paradoxně obrovská úspěšnost očkování. Tyhle generace by potřebovaly jako sůl vidět, jak to vypadalo před očkováním a proč si tenkrát rodiny pořizovaly tolik dětí. Věděli, že se jich mnoho ani nedožije dospělosti. Představte si, že vedete dítě do školky a každý měsíc u dveří je nalepené parte nějakého spolužáka vašeho dítěte. Takové to tehdy bylo.

Po válce bylo běžné, že lidé stáli dny ve frontě na očkování. Nikdo je nemusel lámat kampaněmi, věděli, že je to otázka života a smrti. Dnes stojí lidé ve frontě na Iphony, nebo levné hadry a očkováním opovrhují, dokonce i poté, co 30 000 jejich spoluobčanů umřelo. Protože po očkování vám může být dva dny špatně nebo chvíli bolet ruka? Anebo protože několik málo lidí z celé naočkované populace UK mělo krátce poté krevní sraženinu a jeden naočkovaný, kterému bylo 90, krátce po očkování umřel....

Ale asi jo, spousta lidí potřebuje vyliskat pořádně životem, takže brazilské a indické dny v Lidlu, již brzy.... :-D

Je mi to líto, ale snažím se si na tom najít i něco pozitivního, bude asi dost volných nemovitostí na trhu do budoucna....
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 27. 5. 2021 15:33

9 mesicu platnost je ted, ale nez to uplyne, jeste několikrát se to zmeni.
Jsem optimista a cekam ze jeste bude jedna dodatecna davka jako booster na nove mutace a pak uz dlouho nic.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 5. 2021 18:09

aaischa píše:https://www.sukl.cz/tydenni-zpravy-o-prijatych-hlasenich-podezreni-na-nezadouci
...

Aneb týdenní přehled, těch ne úplně dobrejch vedlejších účinků není málo.. Takže ta svoboda tu být musí hlavně když experimentální stadium vakciny konci 8/2023 a narozdil od plně schválených vakcín není žádná kompenzace i kdyby člověk umřel 5minut po aplikaci na místě..

Každé léčivo nebo očkování sebou nese nějaké riziko. I u běžných léčiv je jich hromada a "nikdo" to neřeší.
 ospalost, pocit na omdlení, závrať.
 bolesti hlavy*, únava, malátnost, nespavost, zmatenost.
 zhoršená výslovnost
 kožní alergické reakce, vyrážka včetně závažných kožních reakcí
 pocit bušení srdce, změny krevního obrazu včetně závažného snížení počtu bílých krvinek, které
může zvýšit
 zánět jater, který může vést k akutnímu jaternímu selhání
 porucha napětí svalů (dystonie), zejména u dětí
 halucinace,
 rychlé mimovolní pohyby očí (nystagmus)
Výtah nežádoucích účinků PARALENu :hm Ale když je mi blbě, tak si ho prostě vezmu.

Ale přiznávám, že je to z mojí strany trochu demagogie. Ale když to přesvědčí jediného člověka se nechat očkovat, tak to stálo za to :tleskani
anonymni

Odeslat příspěvekod yowie 27. 5. 2021 18:30

Já si nemyslím, že je to demagogie. Několik set lidí ročně se paracetamolem předávkuje a někdy to končí smrtí - selhání jater.

A ten argument je podle mě naprosto platný. Taky znám týpka, co to zatím odmítá, nechat se očkovat, že to může mít vliv na tohle a tamto...

Tak mu říkám, chlastáš, kouříš, v mládí jsi bušil v posilce a baštil všechno, co tam někdo donesl.... A teď se bojíš očkování... :-D :-D :-D

Naopak demagogie třeba je, když někdo dává třeba složení vakcíny na facebook a pak se diví, co v tom všechno je a vůbec netuší, co to vlastně je, protože to v chemii na ZŠ nebylo.

No, to se pak stačí podívat na složení třeba zubní pasty, laku na vlasy, nebo i levného párku nebo třeba salátu, co si běžně spousta lidí kupuje. Nebo moje oblíbená šmakuláda, rádoby džus Caprio.... :-D

Taky jsem slyšel, že to prý vyvinuli strašně rychle. Na to říkám ano, protože to potřebuje celý svět co nejdřív.

Když byla druhá světová, na začátku bránili poláci svou zem na koních a za 6 let to končilo atomovými bombami. Tam, kde je potřeba, je lidstvo schopné neuvěřitelné rychlosti, díky bohu.
yowie
Nadšenec


Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků