portál ministerstva práce a soc. věcí

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xadath 25. 5. 2008 15:38

Na portálu jsem našel dělnickou práci, ale byla přes agenturu práce nikoliv přes firmu.

Mzda činila 15 000 Kč. Pokud je někdo nezaměstnaný, a najde si práci přes agenturu má možnost výdělku do 4000 Kč. Mužete mi někdo vysvětlit jak je to možné?
xadath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xadath 25. 5. 2008 16:21

ve zkušební době snad dotyčný musí pracovat za sníženou mzdu?

Prosím zkuste někdo odpovědět.
xadath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 25. 5. 2008 18:35

Nemusí, ale je obvyklé, že po zkušební době je zaměstnanci mírně zvednut plat. Není to však nezbytně nutné, záleží na dohodě mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.

Ze své zkušenosti mohu říci, že zaměstnavatel mi nasliboval nástupní plat a když jsem dostal první výplatnici, kde jsem měl nižší mzdu, odbyl mne s tím, že mi plat zvýší, až po zkušební době. Bohužel ho nezvýšil nikdy, neboť později se odkazoval na to, že mzdu zvedně podle výsledků, podle procent na zisku atd. atd. až jsem dal výpověď, protože podobné jednání mi nepřijde jako solidní.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 28. 5. 2008 07:13

K tvému dotazu:
Ne, slibovaný plat nebyl do 4K, přidej nulu :-) A ne, nebylo to ani přes pracák, ani přes agenturu. Zcela normálně jsem tenkrát obešel několik firem a absolvoval několik pohovorů a protože mi tenkráte na této pozici nabídli benefity a nejvyšší plat, vzal jsem to, bohužel, ten plat jsem pak měl o 3K nižší, než mi naslibovali :-( Nakonec jsem odešel, protože bylo evidentní, že můj šéf jen hledá stále nové záminky proč mi nedat to, co slíbil.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod xadath 29. 5. 2008 16:04

zjistil jsem, že agentura odvádí prostředky SP a ZP za osobu mou vždy každému kalendářnímu měsíci od doby kdy započal nástup do práce.
xadath
Kolemjdoucí