zaměstnavatel - doporučení jiným zaměstnavatelům

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xadath 1. 8. 2008 10:47

Dobrý Den,

pracoval jsem u bezpečnostní agentury, jejíž zaměstnavatel vytvařel vhodné pracovní prostředí, ale pracovní podmínky ve formě mzdy nebyly přiměřené k důstojnému životu .Jako bývalý zaměstnanec bych rád věděl, zda-li při hledání nového zaměstnání vystaví bývala Firma mému novému zaměstnavateli určité reference nebo naopak posudek, pokud si o tento spis či dokument zažádá.
Jakým způsobem se dnes postupuje při výběru vhodného kandidáta s onou možností si zjistit detailní informace o bývalém zaměstnanci?

Jak si zajistit tyto informace, které by mi objasnily danou situaci, abych se mohl lépe přizpůsobit pracovnímu trhu.
xadath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 8. 2008 10:55

xadath: povinnosti firmy to neni, ale muze ti reference vystavit. Osobne by me jakozto zamestnavatele spise zajimalo to, jake mas konkretni zkusenosti nez nejaky blaboly z minule firmy.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xadath 1. 8. 2008 11:11

Problémem jsou nedostatečné zkušenosti čili praxe. Co se týče dovedností a předností osobnosti, splňují základní kriteria ze strany zaměstnavatele.

Flexibilita, Ochotu učit se novým věcem, využití svých předností ve formě cizího jazyka v pasivní podobě, rychlého zpracování dat do pc atd.
xadath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 8. 2008 11:30

xadath: a co se tyce bezpecnostni oblasti? Zbrojni prukaz D/E? Kurzy (sebeobrana, boj se zbrani, boj s teleskopem, atd?) Respektive co si tam vubec delal v te agenture? Nebyl si nahodou jenom nejakej "smiley guard" v Albertu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 8. 2008 13:54

xadath: zákoník práce se mění každou chvíli, ale platívalo, že zaměstnavatel byl na žádost zaměstnance povinen vystavit hodnocení, ovšem už se nikde neuvádělo, co v tom hodnocení musí být. Posudek se vydával do rukou zaměstnance.

Takže stačilo napsat "zaměstnanec plnil své pracovní povinnosti", datum, podpis a zákonu bylo učiněno zadost.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 1. 8. 2008 22:24

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr C 2. 8. 2008 15:09

Dle mého názoru založeném na vlastní zkušenosti ,(před pár lety, než jsem se stal živnostníkem v oboru Suché stavby-naštěstí :-) ) ,zrovna v týhle sféře opravdu záleží zaměstnavatelům především na tom, jestli máte řidičák, zbroják (pro výkon zaměstnání) a maté dve ruce a dvě nohy.....Intelekt, chuť do práce a nějaké tvůrčí myšlení je u nich bezpředmětné...
Petr C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmms 8. 8. 2008 01:42

S474N píše:xadath: povinnosti firmy to neni, ale muze ti reference vystavit. Osobne by me jakozto zamestnavatele spise zajimalo to, jake mas konkretni zkusenosti nez nejaky blaboly z minule firmy.


Je zajímavé, jak se tohle liší třeba v Irsku. Takové bláboly tu zajímají manažera v každé firmě. Kdybych jim aspoň nenadiktoval čísla mých bývalých šéfů, asi by mě nikdo nezaměstnal. Mnohdy tam ani nevolají. Dal jsem jim svoje číslo, na které mi nikdo nezavolal. :nenapadne
Obešlo se to i bez referencí, protože jsem udělal dojem už na pohovoru.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků