Rezervy a důchod

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod memorix 2. 9. 2008 04:06

Ad Patrik: Jestli nejsi vlastnik ropneho pole, mezinarodni site hotelu anebo clen dozorci rady CS a presto mas rezervy na to odejit ve 40-50 do duchodu..pak by meli na ministerstvu financi vyvesit cerny prapor - nekdo se obejde bez podpory prubezneho duchodoveho systemu. Ale nepocitej, ze s tebou budeme solidarni (ode mne neuvidis z dani ani korunu :D
Ad Ruprecht: Jakych 18%- ta rezerva v podobe kontokorentu se ma pouzit v nouzi, maximalne tak jednou za deset let :) a kdyz ja na beznem uctu teoreticky nebudu mit ani korunu, tak prodelavam min, nez ty pri soucasne inflaci. Paradoxne pak muze vyjit levneji byt kratce v minusu, nez dlouhodobe v plusu.
A k tomu vynosu 18% - my ho v Ceske umime (ale pouze pro akcionare, ne pro klienty :D poplatky sind gut! - zert.

Ad Rop: Ja s touto nesouvisejici diskuzi nezacal, ja se jen branim...ja debatoval o mBank, zastrelte je :) (jmenovite zacnete od R).
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 2. 9. 2008 05:14

memorix: A to ti řekl kdo, že ta "nouze" je 1x za 10 let??? Přečti si ještě jednou, k čemu takova pohotovostní hotovost slouží. Podle mě ji člověk použije min. 1x za kvartál.
A kam jinam bys to investoval, abys získal nějaký solidní výnos? Moc by mne zajímalo to JINAM.

PatrikChrz: Také ten důchod tak nějak plánuji ;-) Na stát nespoléhám, ale když pak něco kápne, zlobit se nebudu. Má vize je, odejít tak v 50. někam na vejminek, koupit tam větší barák s velkým pozemkem a pak se uvidí. Jako nutnou podmínku má klid, pekárnu poblí, poštu a připojení na internet :-D Jsem skromný člověk, víc vcelku nepotřebuji.

memorix: Solidární s patrikem budeš, ať chceš, nebo ne. Nejsi příliš v pozici, abys to změnil. Max. můžeš emigrovat. Jinak odchod do důchodu dříve a na vlastní náklady není problém, jde jen o to, vytvořit si solidní základnu a vhodné nástroje (např. pořídit si vlastní bydlení bez dluhů, stabilizovat kapitálový příjem a je to.).
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2008 06:57

Ruprecht001 píše:PatrikChrz: Také ten důchod tak nějak plánuji ;-) Na stát nespoléhám, ale když pak něco kápne, zlobit se nebudu. Má vize je, odejít tak v 50. někam na vejminek, koupit tam větší barák s velkým pozemkem a pak se uvidí. Jako nutnou podmínku má klid, pekárnu poblí, poštu a připojení na internet :-D Jsem skromný člověk, víc vcelku nepotřebuji.

No záleží na tom, co budu v té době dělat. Pokud bych měl to místo, co mám teď (mám smlouvu do konce září a zatím mi jí neprodloužili :-/ ), tak bych byl blbej, kdybych šel do důchodu, takhle se aspoň dostanu mezi lidi.

Jinak uvažuju o tom, odstěhovat se někam do teplých krajin. Podle výše financí bydlet pak buď někde v hotelu (na Srí-Lance jsem byl 4 týdny v hotelu all inclusive a i s letenkama mě to stálo směšných 1062 EUR), to má tu výhodu, že se o to člověk nemusí vůbec starat). Nebo si koupit nějaký pěkný apartmánek, když jsem byl na přelomu května a června v Dom. republice, zrovna tam nějaké stavěli a byla tam cedule, že jsou k prodeji za 45 000 EUR / 75 000 USD, to je levnější než byt v Praze :)

Ruprecht001 píše:např. pořídit si vlastní bydlení bez dluhů....

Tohle byla první věc, kterou jsem řešil a nebyla na to potřeba ani hypotéka :) Teď jen ještě zvýšit ty rezervy a jde se do důchodu :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 2. 9. 2008 07:43

To bydlení plánuješ trochu moc z ruky, to já se oohlížel po Řecku :-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2008 08:02

Když mě přijde Středozemní moře studený :(
Teda mě to moře přijde studený skoro všude, jediné místo kde už jsem byl skoro spokojen, tak byly Maledivy, asi se tam zase vypravím. Sice je to trochu nuda být 3 týdny na ostrově cca 250 x 450 m, který člověk obejde za 20 minut do kola, ale zase to moře, to moře, to moře :)
I když jako doma ve vaně to nebylo :P
Prý je ještě dobré v SAE, ale tam jsou nějaký šachy s vízem :(, já jezdím s Němcema a to by asi byl problém a platit dvoj a více násobek ceny jen proto, abych jel s českou CK se mi fakt nechce, to už raději ty Maledivy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 2. 9. 2008 08:49

Ruprecht no taky uvažuji o haciendě v Řecku nebo Španělsku. Ještě zvažuji i Kalifornii anebo Floridu ;-) ale zatím to vyhrává to Řecko :-D
Patriku no tak bys mohl být spokojen třeba i Kanárech je to blíž a přeci jen o něco tepleji ;-)
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 9. 2008 09:19

Ondrasz píše: třeba i Kanárech

Tam jedu pozitri, když už jsme z toho udělali totální OT ... ;-]
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2008 09:47

wit.cz: šak už jsem to rozdělil, s mBank to opravdu nemělo nic společného :)

Pravda, na Kanárech jsem ještě nebyl, ale asi to nebude to pravé ořechové pro mě. On Atlantik je docela studený. Teplotu vzduchu nemusím mít zrovna 40 ˚C, ale na to moře jsem fakt citlivý. A když vezmu v úvahu, že teplota lidského těla ja 36 ˚C, tak i těch 29˚ C, co má moře na Maledivách je pořád málo. A na Kanárech to bude ještě o nějaký ten stupeň dolů.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 2. 9. 2008 09:59

Patrik: Tak pro mě důležitější spíš ta teplota vzduchu než moře, proto se s tím Středozemím asi spokojím :-)
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 9. 2008 10:30

ja zase nemam rad vic jak 30°C ve stinu, takze to kanary splnuji :) ale to jsem zase OT, tak uz mlcim :D
wit.cz
Diskutér

Předchozí stránka