Reklamace: vrácení peněz, ale strhnutý poplatek za kartu

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 10. 4. 2010 19:11

to zuzkys: Teď jsem trochu zmaten protichůdnými informacemi. Pokud si to zboží "cenu udrželo", tj. stále se prodává, proč prodejce, resp. výrobce zboží nevyměnil?
Dále mne zaráží, že nestojíte o názor někoho jiného, ale přesto píšete do veřejného diskusního fóra a ptáte se na názor, viz. 1. příspěvek.

-- 10. 4. 2010 20:22 --

to audis: Jinak pamatuji dobu, kdy hlavně studenti dávali k lepšímu, jak těsně před koncem 2leté záruky schválně za chodu mávali harddisky a jemně jimi poťukávali o hranu stolu, což jim pochopitelně nedělalo dobře a v rámci reklamace za vrácený peníz kupovali nové disky s několikanásobně větší kapacitou a novou zárukou.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 10. 4. 2010 21:38

zuzkys: co to bylo a obchod? :-) řekni, neboj se ničeho
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 10. 4. 2010 21:45

Taky nechapu, proc se nechce podelit.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod zuzkys 10. 4. 2010 22:03

Ruprecht: Psala jsem, že nástupce modelu, tedy nový model stále stojí stejně jako stál tento starší typ před dvěma lety, tudíž info od pána, který říkal, že se cena snižuje v tomto případě moc nesedí. V tomto případě stále člověk dostane plus minus to samé za stejnou cenu.
Btw mě zajímají názory, ale k tématu, nikoliv "já jsem měl obchod a paní reklamovala školní brašnu" - to je totálně mimo diskuzi.

S474N a audis: Určitě se podělím, ale až to celé vyřeším - je to celkem velký obchod, který je hlavně zaměřen jako velkoobchod, ale provozuje i klasický eshop. A není z Prahy..
zuzkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 11. 4. 2010 08:57

Aha, takze AlfaComp :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod yees 11. 4. 2010 17:04

Alfacomp neni zameren hlavne jako velkoobchod a pred dvema lety urcite neprijimali karty ;-)
yees
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 12. 4. 2010 02:40

papshop píše:Ano, já mám, já chci.

Presne tak! A ze je to obcas prakticky nemozne dosahnout i pri nejlepsi vuli prodejce, to zakaznika nezajima. Zlodejsti prodejci proste nechteji nechteji snizit ceny, na pockani menit zbozi tesne pred koncem zarucni lhuty za nove, kompenzovat zakaznikovi veskere naklady na reklamaci, mit vsechno zbozi skladem a umoznit zakaznikovi se s nim zbezne seznamit, zapujcit jej na 14 dni na zevrubnejsi seznameni, podrobne telefonicky (nejlepe na cisle bezplatnem cisle 800 xxx yyy) nebo osobne (ale bez cekani) desiteky minut az hodiny vysvetlovat zakaznikovi veskere prednosti a nedostatky jednotlivych modelu, rozbalovat a predvadet vsechno zbozi, co si zakaznik preje, ale pak mu prodat zbozi original zabalene a nedotknute a pod.

Zakaznik si ovsem objednane zbozi nemusi prevzit/vyzvednout, po hodinovem vysvetlovani a predvadeni si jej ma pravo koupit u konkurence nebo eshopu, ktery jej ma o 5% levnejsi, ale nema kamennou provozovnu, zbozi skladem nebo kvalifikovany personal, neni povinny precist si navod, vzdyt prodejce mu ovladani vysvetli na bezplatne lince 800 xxx yyy a nejlepsi je pro radu zavolat tomu prodejci, ktery to tak dobre umi vysvetlit, ale u ktereho jsem to nakonec nekoupil, nemusi dodrzovat zarucni podminky a v pripadnem reklamacnim sporu ma vzdy pravdu.
jege
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 4. 2010 07:51

Sauron: asi tak, taky mi to tak prijde :roll: :oboze

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 12. 4. 2010 07:55

Sauron píše:Mno a on snad někdo ty prodejce prodávat nutí, když je to pro ně tak strašné ? :hm

A tebe někdo nutí denně chodit do práce?

Celý život je otázka volby. Podnikatel se rozhoduje, zda bude podnikat či nikoliv, zákazník se rozhoduje zda koupí zde či onde. Podle mého, je českou specialitou, že lidi chtějí vše a hned a nejlépe zadarmo, protože oni jsou někdo a všichni kolem se musí pro ně strhat a jim nesahají ani po kotníky, oni jsou borci, co všechno znají a každého prokouknou, protože je se snaží ostatní jen obrat a napálit.

To mi připomnělo příhodu tak z doby před 15 lety, ale myslím si, že je nadčasová:

Zákazník si nechal na objednávku (!) složit PC, oživit atd. a při placení se začal cukat, že je chudý člověk, že by chtěl slevu, že já jsem oproti němu ten podnikatel co vydělává velké prachy, protože on mě dává 20K za PC, tedy on bude o 20K chudší a já o 20K bohatší, že on na to vydělává 2 měsíce a já to mám za 2 dny. No nezvládal jsem valit bulvy :-D A jak koukám, dodnes mají někteří lidé představu, že prodávané zboží prodejce lisuje ze vzduchu doma v garáži.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 12. 4. 2010 08:35

="Sauron]
Nenutí. A stěžuju si taky snad, že do ní mosím chodit :?: Ne, na rozdíl od těch "chudáků" výš.

Já mám ten pocit právě opačný, podnikatel si myslí že on je podnikatel a že on može šecko, nejaké platné zákony ho absolutně nerozhodí, přeca on je tu podnikatel a on rozhoduje co je správné a co ne a běda tomu kdo sa ozve. Zákazník má přeca držat hubu a krok. On totiž není nic inčího než obtížný hmyz na cestě pana podnikatele stat sa milionářem.

Sauron, promiň, ale tvůj příspěvek je skutečně nadčasový. Přesný příklad, jak na podnikatele nahlíží lidé, kteří se nikdy nepokusili podnikat = se postarat sami o sebe, protože výplata 15 na účtě a ještě možnost kritizovat zaměstnavatele mi vyhovuje. Zamyslel ses někdy nad tím, že to není jen taková sranda? Že i účet v bance je pro podnikatele za jiné peníze, a i jiné platby jsou dražší pro podnikatele než pro soukromou osobu? Zamyslel ses někdy, že nejsou jen velkopodnikatelé, ale i lidi, kteří živí sami sebe, že tím pádem nezaberou tvoje pracovní místo, ač by třeba podali lepší výkon a vyplatili by se tvému zaměstnavateli víc než ty? Že někteří vytvoří i další pracovní místa, abys nemusel odvádět víc na daních a platil si další lidi na pracáku? Tohle co jsi napsal, může napsat jen úplný blb.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 4. 2010 09:15

papshop: ucet pro podnikatele je za jine penize? Ja tady nevim, ale ve FIO "platim" to same na firemnim jako na osobnim ucte.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 12. 4. 2010 09:20

Myslím, že jsme se od reklamace dostali do trochu jiné, řekl bych filosofické roviny a proto bych rád požádal některého z adminů o odstřižení do nového vlákna ;-)

To Sauron: Ale já bych právě neřekl, že si papshop stěžuje, naopak, on to rozhodnutí udělal a pouze dává nahlédnout za oponu. Lidi občas zapomínají, že každá mince má dvě strany a spec. v ČR je patrna jistá nevyváženost mezi právy a povinnostmi zákazníka a prodejce. Tvůj příměr o všedovolitelnosti podnikatelů se vztahuje spíše na politiky-podnikatele, nikoliv však na živnostníky. Díky několika vejpečkům z 90. let se dodnes všichni na podnikatele dívají skrze prsty, ale nikdo si neuvědomuje, že to není v tom, co člověk dělá, ale jaký je. Ti vejpečkové byli právě ten druh lidí, co dokáží najít to kalné bahno v malém rybníku, oni nebyli vejpečkové proto, že se stali podnikateli, ale naopak stali se v té době podnikateli, protože to byli vejpečkové.

-- 12. 4. 2010 10:23 --

S474N píše:papshop: ucet pro podnikatele je za jine penize? Ja tady nevim, ale ve FIO "platim" to same na firemnim jako na osobnim ucte.

Ale to je také jediná fin. instituce (úmyslně neříkám banka, protože FIO banka není), kde tomu tak je. Ve všech ostatních bankách (!) je situace takové, že nejlevnější bankovní účet pro podnikatele je na 2-3 násobku toho, co pro běžné občany.

PS: A mBank nabízí služby pouze pro FO, PO má u ní také smlůlu, takže FIO je v tomto opravdu jedinečná a jak známo, jedna vlaštovka jaro nedělá :-/
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 12. 4. 2010 09:44

Sauron píše:Ne, špatně, enom úplný blb sa tak chová, a že takových rádoby podnikatelů je. Typičtí češi, pořád si donekonečna stěžovat naprosto nacokoliv. A když sa objeví někdo kdo je spokojený, tak je to blb :D

Víš co, tak proč to tak neudělá ? Proč nejde dělat za tu 15 na účtě ? Ať sa se mnů o to místo kde dělám popere, nemám nic proti tomu.

Problém je v tom že sa to nestane a schválně, proč asi..

No vidíš a víš proč já podnikám? Protože mám vážné zdravotní potíže - někdy prostě z postele neslezu i když moc chci. Takže někdy do své práce jdu, jindy do ní prostě nedojdu. Takže kdo mě zaměstná, abych se stále cítil jako člověk a nekoukali se na mě jako na mrzáka/nebo lempla, kterýmu se zrovna dneska nechtělo vstávat a udělal si volno. Prostě mi v mém případě zatím vyhovuje, dokud to jde pracovat tak, jak můžu a cítím se zatím jako plnohodnotný člověk. Taky bych mohl požádat o invalidku a válet se doma, ale na to se věkem vážně ještě necítím a hlavně se bojím, že ve chvíli kdy to budu muset udělat tak už budu mít k dispozici 4 kolečka. Posiluju svého ducha a tím i to ostatní. Ale jsem podnikatel = podvodník!
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 4. 2010 10:41

Ruprecht001: vzdycky jsem zil v tom, ze podnikatel podnika proto, ze premysli "trzne". Proc tedy ten, kdo se nazyva podnikatelem plati nekde 2-3 nasobky, kdyz to jinde muze mit zadarmo?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 12. 4. 2010 11:20

S474N píše:Ruprecht001: vzdycky jsem zil v tom, ze podnikatel podnika proto, ze premysli "trzne". Proc tedy ten, kdo se nazyva podnikatelem plati nekde 2-3 nasobky, kdyz to jinde muze mit zadarmo?

Protože vše je o informacích a o možnostech. Ne všude jsou pobočky Fio a ne každý o nich ví, když Fio není banka (2 o to žádala a 2x to nebylo schváleno, proč asi?). Faktem je, že banky to takto nastavená mají. Stejně tak podnikatelé (PO) musí platit za datové schránky, tj. buď si musí koupit PC a zajistit připojení k internetu, nebo chodit na Poštu a platit za datové zprávy, o které se neprosili a ono by se toho našlo víc, co podnikatelé musí platit a občané mají zadarmo. Můžeš se chovat sebetržněji a často ti to nebude nic platné.

A jinak jsi žil v omylu. Podnikatel nepodniká proto, že přemýšlí "tržně". Pokud mohu mluvit za sebe, podnikám proto, abych se mohl svobodně rozhodovat (alespoň v něčem a rozhodně ve více věcech, než běžný občan). Ono "tržní" přemýšlení je až důsledek té svobody rozhodování. Víš, já tě neznám, ale z tvých "podnětných" připomínek, nebo spíše přesněji "rejpů" bych si dovolil tipnout, že tys nikdy tuto zodpovědnost svobodného rozhodování za sebe nepřijal a plně ti vyhovuje to, že se vezeš s ostatními a díky svému intelektu a postřehu "vyzobáváš" (a to je pochvala) jahody, kterých si běžvní ovčané nevšimnou a jen projdou kolem.

Jak říkám, už jsme spíše ve filosofické rovině :-) Někomu vyhovuje to, jinému zase ono.
Ruprecht001
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka