Češi versus Slováci aneb Kdo bere víc

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kamila Ondráčková 16. 6. 2011 09:29

Dnes tu máme tu zajímavý článek Petra Goly České a slovenské mzdy pod lupou
Jak se liší průměrná hrubá měsíční mzda, zdanění či minimální mzda v Česku a Slovensku?

http://finexpert.e15.cz/ceske-a-slovens ... -pod-lupou
Kamila Ondráčková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 6. 2011 11:09

no aby nejnižší mzdy nebyly v pohostinství, když tam každý dělá oficiálně za minimální mzdu a reálně dostává násobek ještě načerno na ruku.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod klodynka 26. 1. 2012 09:22

Když jsem před patnácti lety přijela hlídat Temelín ze Slovenska,kde jsem šest let dělala boty,můj plat tenkrát stoupl v průměru o 5000-6000 kč.Tenkrát to v Česku bylo mnohem lepší než na Slovensku,vydělávalo se tady víc,životní úroveň byla vyšší a vůbec všechno mi přišlo,že je tady lepší...
Dnes se to už říct nedá,Slovensko nás dohnalo a troufám si říct,že v něčem i předběhlo,nehledě na to,že má za sebou nějaké reformy,které nás teprve čekají včetně eura...
V Česku se pořád vydělává víc o nějakou korunu,ale tyhle pohledy jsou zkreslené,dělají průměr v hlavním městě,kdežto někde na okraji nebo ve středu republiky jsou ty průměry úplně jiné.
Když tam dnes jedu,už neříkam,tohle je drahé,tohle je u nás levnější....už dávno to není pravda.
Myslím,že v mnoha věcech jsme na tom úplně stejně.A jestli moje ségra bere o tři eura víc nebo míň....
Ať udělají průzkum kolik bere takový průměrný Holanďan a ať ho srovnají s průměrným českým občanem,to pak ty rozdíly budou bítdo očí...
klodynka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 1. 2012 13:10

klodynka: Mzdy a ceny nejsou všechno. Všude černo, dopravní infrastruktura otřesná, budovy taky. Vlastně snad vše co má na starost stát maj horší než my. Na východě už člověk chvílemi pochybuje, jestli je ještě na Slovensku nebo už přejel na Ukrajinu (tam je to tedy ještě mnohem horší).
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 1. 2012 13:14

klodynka píše:čekají včetně eura...

Proboha, nestraš :lol: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod klodynka 26. 1. 2012 17:34

Jack111 píše:klodynka: Mzdy a ceny nejsou všechno. Všude černo, dopravní infrastruktura otřesná, budovy taky. Vlastně snad vše co má na starost stát maj horší než my. Na východě už člověk chvílemi pochybuje, jestli je ještě na Slovensku nebo už přejel na Ukrajinu (tam je to tedy ještě mnohem horší).

Já se nebavila o východě,tam jsem nikdy nebyla,ale věřím,že v tom máš naprostou pravdu...
klodynka
Návštěvník