Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 4. 4. 2015 01:28

Co je nezpoplatneny prijem? Nezdaneny prijem? Jake poplatky bys chtel platit bankam nebo uradum proboha? Pokud chci pas, tak holt vysolim 600,- noo, o jinych poplatcich tak nejak nvim, co presne mas na mysli...?

Jeste ze vse obejdes a neobjizdis, protoze pohyb je zdravi prospesny :-) drive jsem to tak nejak nedocenoval a dnes vidim, ze nekteri to berou z gruntu, z SK do CZ jde asketa pesky http://www.youtu.be/LnJiAjmfJZg nebo jiny Cech se rozhodl obejit Zemi

Ze nas velkojatka / obchodnici okradaji na mase si nemyslim, maso nikdy nebylo tak levne (dotace), jako dnes. Podivej se na ceny potravin pred 50 lety a dnes. I chovatelum se za maso plati stejne ceny, jako pred 10 lety... Znam vice duvodu, proc nejist prumyslove maso, ale "predrazena cena" to u mne opravdu neni... Ostatne, vnimam to tak, ze maso a uzeniny jsou pokrmem chudych a nemocnych, bohuzel. Kvalita masa (i toho rybiho a kureciho) je tragicka, ne z duvodu napichani vodou, to je kardinalni blbost, to u zakladni potraviny NENI MOZNE (a deje se to u vyrobku a to s ciste praktickych duvodu, treba i u kvalitni sunky).

A je dobre, ze kdyz se ti neco nelibi, tak to zkratka hlasuj nohama a utec, neplat. Stejne tak nefungujici stat, kdyz se ti tu nebude libit, muzes presidlit skoro kamkoliv jinam. Ale ver mi, na 95% Zeme se budes mit v prumeru hure, nez tady pekne pohodlne v zaprdenem Cesku...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod neosobně 4. 4. 2015 06:33

Pas mám a nezaplatil jsem za něj ani korunu..))
Také neplatím zbytečně za převody nového auta, protože nové jsem již x roků nekoupil...
Syrové průmyslové maso(co jde přímo do prodeje) na velkojatkách je prokazatelně na lince injektováno roztokem vody a chemie soustavou velkých nerezových jehel, tak aby voda s pomocnou chemií zůstala navázána ve svalovině...
Sardinky nejsou průmyslově velkochovány jako např. losos, jsou jen vydrancovány z oceánů...
Nevím proč bych měl já emigrovat...kvůli tomu sametový plánovaný puč neobolscheviků a dvojtých agentů alá Klaus, Trantenberk, Havel, Kalousek, Babiš-Bureš snad oficiálně nebyl, aby lidé museli zase emigrovat...at emigrují ONI zločinci Klaus, Kalousek, Trantenberk, Zeman atd. ;-]
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2015 06:44

Hele a jsi ty v životě šťastný?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 4. 4. 2015 06:52

Jistě, dělá mě štastným příroda a to že dokáži ušetřit i více než oficiálně vydělám :-D ...zatímco většina ovčanů jen nadává na zločince politiky a na nízké platy a drahotu a pak chodí k volbám a konzumují masově komerční kulturu, politiku a blafy a zmetky z nadnárodních obchodů a na to vše si většina i půjčuje, či zadluží na půl života (hypotéky) a stává se tím otrokem systému.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2015 07:33

Já že jsi tak pojmenovával ty politiky. Pro mě jsou politici taková zvláštní skupina bavičů.
Já si nestěžuju už více než 10 let a nestěžoval jsem si ani tehdy když manželka neměla práci, kterou už naštěstí nějakou dobu má a je v ní spokojena i když pro většinu by to jejích práce snů rozhodně nebyla.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 4. 2015 08:57

Politici jsou nejspise zvlastni skupina sociopatu, prekvapive neplati, ze jen u nas v Cesku, ale temer vsude to s politikou je stejne jak u nas ...

Jak se to dela, ze se za pas nezaplati ani korunu?

Se sardinkami to neni tak jednoduche, pokud mas moznost si udelat vlastni analyzu na tezke kovy (oceany jsou dnes spise smetiste), tak ciste ryby jsou OK, preventivne bych se vyhnul sardinkam z Baltskeho more (spada myslim pod FAO27) a stejne nevidim duvod dlabat to kazdy den ci tyden...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2015 11:11

vpe: nejspíše mu ho zaplatil zaměstnavatel
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 4. 4. 2015 12:20

Ten "neosobně" je jeden bývalý diskutér z fóra mBank. Tam měl postupně několik nicků, byl tam totiž několikrát zabanován. Jeho slovník je opravdu nezapomenutelný a příspěvky tady jsou jak přes kopírák z mBank fóra. Nejlepší je na něj nereagovat! ;-)

Něco z fóra mBank od "neosobně" alias "maxxx" alias "Bezpoplatků" atd. atd.
:arrow: http://www.mbank.cz/forum/uzytkownik,9041,maxxx.html
:arrow: http://www.mbank.cz/forum/uzytkownik,26 ... C5%AF.html
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2015 13:40

Další příhoda z Tesca - na samoobslužné pokladně nejde zaplatit kartou méně než 1 koruna. Takže ke kypřicímu prášku za 80 haléřů jsem musel přidat rohlík :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod malejjara 4. 4. 2015 18:57

Ja dnes videl v Lidlu rohliky a housky za 90 haleru, asi to tak zlevnuji vzdy pred zaviraci hodinou. :hm No to je jen tip pro Patrika, ale musel by trikrat projit pokladnou. By si ta pokladni asi myslela, ze ji chce sbalit. :D
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neosobně 4. 4. 2015 19:38

jj, pas mě zaplatil fabriqant.
Bílé pečivo jako rohlíky jsou jednak chudé výživově a v přepočtu vychází i dráže než pšen.žitný chleba 1200g.
Kupuji tento chleba 1200g, hlavně ne z Babišových-Burešových megapekáren Penam a UB.
Tento chleba se nesmí zabalit do nějakých igelit sáčků apod., ale býti volně uložený na vzduchu, tak pak není gumový a je křupavý i na straně krájení. Samozřejmě nesmí okorávat více jak 24hod na řezu, aby sice při kousnutí křupal, ale šel pak vůbec kousat... :-D
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2015 20:22

Aby místo chleba pak nekřuply zuby. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 4. 2015 20:41

PatrikChrz píše:Další příhoda z Tesca - na samoobslužné pokladně nejde zaplatit kartou méně než 1 koruna. Takže ke kypřicímu prášku za 80 haléřů jsem musel přidat rohlík :)

To není problém jen samooblužných pokladen, ale v Tesku obecně - taky jsem měl jedou nákup, který jsem platil stravenkou a zbylo mi 50 na zaplacení haléřů a pokladní to taky nešlo zadat, takže jsem přišel o celou korunu... :-\ :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Inev 4. 4. 2015 21:29

PatrikChrz píše:Další příhoda z Tesca - na samoobslužné pokladně nejde zaplatit kartou méně než 1 koruna. Takže ke kypřicímu prášku za 80 haléřů jsem musel přidat rohlík :)

A to jsi zkoušel nebo jsi fakt kupoval jen 1 prášek? :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 4. 4. 2015 22:22

neosobně : UB nepatří do Babišových megapekáren. Málem tomu tak bylo, ale nedopadlo to, UB je ještě stále Paříků.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka