Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 10. 5. 2016 16:48

Mohl by ho napsat sám Patrik a ještě by na skvém škrťáctví vydělal :D Stačilo by vzít zápisky z tohoto vlákna :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 10. 5. 2016 17:02

Strasne nerad lezu nekomu do soukromi, ale fakt by me zajimalo, zda Patrikova pritelkyne je stejne natury jako on (viz ty ruzne akce typu minigolf), nebo se jen veze v jeho stinu. Nejak si nedovedu predstavit, ze takovi lide jsou v CR dva.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 10. 5. 2016 18:17

Takovych lidi je relativne hodne. Udelali si z toho konicka, proc ne. Primarne nejsou skrti/sporilkove; bavi je to a cesta je cilem. Patrik je vyjimecny tim, ze si pomoci toho udelal "image" a spojil to i s financni naukou. Dovede se /alespon tady/ stat zivouci legendou. Toz tak.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2016 18:19

Tak řekl bych, že je spíše ochotná tolerovat, ale i chápe, že to má své kladné stránky. Pomalu si začíná zvykat, že není nutné žít od výplaty k výplatě a že kladné zůstatky na účtu mají také své kouzlo.

Já ve výsledku utratím to samé, co běžná populace, jen mám jinou skladbu spotřebního koše. Nemám to tak (jak vidím kolem sebe, třeba v práci), že by podstatná část mých příjmům končila v úrocích a poplatcích (naopak odtud (tedy úroky a bonusy) čím dál větší část mých příjmů pochází).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 10. 5. 2016 18:41

khonsun: Ja nikoho dalsiho podobneho neznam, ale to je jen nedostatecnym vzorkem lidi.

PatrikChrz: Dik za odpoved, zvlast kdyz moje otazka presahovala tema tohoto fora. Tvuj spotrebni kos bych videl jako 20% na opravdu nezbytne zivotni naklady (jidlo, bydleni) a 80% cestovani. Osobne mam obcas pocit, ze ta vetsina populace ma spoustu drobnych vydani za neuzitecne a nezajimave veci, misto aby je koncentrovala do neceho poradneho, jako treba tvoje cestovani.
Naposledy upravil Noxik dne 10. 5. 2016 19:12, celkově upraveno 1
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 10. 5. 2016 18:44

paty07 píše:Mohl by ho napsat sám Patrik a ještě by na skvém škrťáctví vydělal :D Stačilo by vzít zápisky z tohoto vlákna :D

Mohl by vydat Zápisky asketikovi (obdoba Mládka https://m.kosmas.cz/knihy/181741/zapisky-silencovy/). Myslím si, že něco takového tady nikdy nebylo a byl by to trhák, ale to už by nebyl Patrik.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 10. 5. 2016 19:21

Proč by to nebyl Patrik? Dalo by se říct, že by čerpal další "bonusy".
PatrikChrz píše:Já ve výsledku utratím to samé, co běžná populace......

Moment, tohle vlákno odstartovaly tvoje měsíční náklady ve výši 5 tis. No a když už uběhlo pár let, o kolik se ti náklady od té doby zvýšily/snížily? :mrgreen:
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2016 19:45

Ku podivu se náklady až tak nezvýšily (když to teď tak odhadem počítám, tak mi to vychází šul nul), neb na některé výdaje jsme nyní dva . A výrazně se zvýšily "mimopracovní příjmy" (nás obou), takže jsem na tom lépe, než před tím.

-- 10. 5. 2016 19:47 --

Akorát utratim víc za to cestování.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 10. 5. 2016 19:50

PatrikChrz: A nenapadlo te nekdy svihnout s praci a zit z tech mimopracovnich prijmu? Tak mam pocit, ze pro tebe by to nebyl financne problem, takze jsi uz vlastne narozdil od jinych, co se o to snazi, dosahl financni nezavislosti.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2016 20:03

No, jenže hlavní část těch mimopracovních příjmů tvoří bonusy z kreditek, které by mi bez stálého přijmu nedali :).
Ano, asi bych se už obešel bez zaměstnání, ale zas se nedá říct, že by mi ten příjem nechyběl, v tom cestování bych se musel omezit.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 10. 5. 2016 20:05

PatrikChrz píše:Ale jako proč ne. Já nemám problém se s někým sejít a pokecat. Klidně mi pošli SZ.

Jen až v červnu, protože 13. května (v pátek :D ) poněkud neasketicky letím do jižní Afriky (v plánu je JAR, Zambie, Zimbabwe, Botswana). I když - letenka je zadarmo. Loni, při naší cestě do KLDR - http://www.mesec.cz/clanky/cestovani-do ... o-pohledu/ nám přebookovali let do Dubaje, tak jsme dostali zdarma ještě jednu letenku Praha-Peking, kterou jsme vyměnili za Praha - Johannesburg :)

-- 10. 5. 2016 07:06 --

avathar píše:Zaplatíš, kartu si předem prebijes.
.

Přesně tak. Ale tohle byla debetka, tam nebylo co přebíjet. Prostě stačilo mít jen 1/4 mega na účtu.

-- 10. 5. 2016 07:32 --

Ještě k té procházce - minulý týden jsem vzal přítelkyni 2 krát na kafe (jednou v České spořitelně, jednou v AirBank) a jednou na džus (v obchoďáku Van Graaf - a já si tam v minigolfu vyhrál poukázku na nákup za 500 Kč, dnes akce končí, tak si můžete ještě skočit). A pak, že jsem škrt :)

Ok v poho ;-) Patek 13tyho magicky to den... :D To nemuzu taky, jdu do lesa stavet letni kino a doufam ze bude prset aspon abyse me to nepokazilo :-)
Paradni to vec, tu letenku ti skoro zavidim, fakt zadarmo letenka to se nevidi :shock:

Coze pritelku na kafe do banky? To uz snad kafe udelam radsi doma, by me to bylo blby zas pokud tam nic nepotrebuju, abych tam sel jen posedet na kafe. By mysleli ze jsme snad nejaky socku od hlavaku :-)

Ja jsem pouzil zas svuj utok magii a v restauraci jsem pozval pritelku na 2x pizzu, vse ale zdarma a zaplatilo se jen piti 2x piti celkem 70kc. Jeden pan jinde nas zivil celej mesic, delal tam pizzu zadarmo 40cm (bral jsem pak i po dvou a zval na to kamose) tak setrim ja ;-] a potom jsem ji vzal s O2 zdarma do Zoo :D

-- 10. 5. 2016 20:17 --

Noxik píše:khonsun: Ja nikoho dalsiho podobneho neznam, ale to je jen nedostatecnym vzorkem lidi.

Tak von to tu uz kdysi zminil ze pritelka je podobna aneb vrana k vrane seda podobneho hleda :-))
Ja tez moc tak lidi neznam, ale jsou takovy. Jinej zas jinam nechodi nebot na baraku se odreaguje, caj nebo kafe udela doma a vozi hlavne srot. Takova trubka, vokap to je vec na barak a co se vse da spravit! Hlavne ze ma x baraku, pozemky, jeste ubytovny pro lidi ale nikam nechce a nechodi.
Dalsi zas setri stylem, je festak tak zed prelezem, pohrabem se a usetrime. Pokud plati nemusi tak poleze i voknem od zachoda. Dalsi zas hlasi ze to jsou hold ty socky a penize neresi :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 10. 5. 2016 21:17

PatrikChrz píše: Ještě k té procházce - minulý týden jsem vzal přítelkyni 2 krát na kafe (jednou v České spořitelně, jednou v AirBank)

Chci taky kafe, mně v ČS dají vždycky jen bonbóny, tedy abych nekřivdila o Velikonocích měli čokoládová vajíčka a ty byly fakt dobré. Napít mi daj leda z automatu na vodu :-D
Jo a ve FIO mi odmítli dát jejich reklamní tužku prý mají málo :roll: v Equa mi ji dali :lol:
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 5. 2016 21:25

Do ČS je třeba na kafe jít na pobočku Blue nebo Erste Premier. Ale třeba v té Air Bank nebo RB nabídnou kafe i plebsu...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2016 21:45

Jo, mám Premier. Přítelkyně taky :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mikka1 10. 5. 2016 22:37

To máte domakaný, Air bojkotuji, tak zbývá RB :-)
Mikka1
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka