Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod HonzaMo 2. 6. 2016 12:57

Jakých úspěchů? Pochlub se!
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 6. 2016 13:07

Že jsme v té divočině přežili. Když jsem koukal, co se stalo Arnoldovi, který přiletěl zrovna v den, kdy my jsme se vraceli :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod khonsun 2. 6. 2016 14:32

PatrikChrz píše:Ale zase jsem si v salonku naplnil 1 dl láhvičky z Ikea. Kromě večerního zapíjení úspěchů se hodily i na rozdělání grilu, když noviny nestačily. Kdo může říct, že rozdělával gril směsí džinu, whisky a dalšího alkoholu :)

Nerozdelaval, ale je to cool. V letech 89/90 jsme si ve Vietnamu umyvali ruce vodkou. Voda nebyla vzdy po ruce; 1/2 l mineralky stalo stejne jako 3/4 l vodky Lu Moi, tedy nejakych 7.50 Kcs.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 2. 6. 2016 14:43

fremantle píše:Au! Dneska se mi "povedlo" zaplatit kartou 38,46 Kč... To by mě Patrik nepochválil...

já měl v Bille 88,49,- bohužel mi nechtěla vzít stravenku, jelikož v tom bylo i víno, tak jsem při vzpomínce na Patrika taky zaváhal, estli vytahoval Mallku či cash :)
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 2. 6. 2016 15:16

To teda nechápu nad čím jsi váhal
- v hotovosti bys zaplatil 88
- mallkou 86,70
Zase nefrajeřte, když neumíte počítat ;-)
- hotovost se vám vyplatí jen do 25kč, nebo když máte vyčerpané bonusy - což viditelně nemáš.
JÓ když měla Sberbank dýško, tak to byly jinší počty čím platiit ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 6. 2016 21:06

nemas pravdu, nekdy se hotovost 10x vyplati vic nez zaplatit kartou! Karta ti da mozna nakej bonus ale stalo se ti treba vic krat ze bys mel v obchode nakup zadarmo? To jest ze das treba 500czk, prodavacka ti vrati 520 a jdes domu? :)
Takto dnes vydelala pritelka pri nakup potravin :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 2. 6. 2016 21:59

A ve výsledku to zaplatí nuzně zaplacená pokladní, které to bude chybět v tržbě. Fakt výhra..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 3. 6. 2016 07:06

ripper6: nestalo - že mi vrátila víc, něco nezaúčtovala ... se mi stalo víc krát - holt jsem na to prodavačku upozornil.
Určitě se může stát, že si toho někdo nevšimne, ale že je někdo taková *****, že to bere jako benefit platby v hotovosti mne doteď nenapadlo.
Doufám, že až tebe ojebe banka/obchod/pouliční zlodějíček, že budeš taky v klidu - měli možnost a vydělali šikulky.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 6. 2016 12:46

Dnes vas vojebava kde kdo, jebou te v praci jak to jde, zazil jsem horem dolem, az co jsem treba na chybu upozornil nasledne se zjistilo ze nejen me chybi ale i napr kolegum a jak tam frcel :D
Prace bez smluv, aby clovek dostal nekde smlouvu muze taky sedet v praci tejden bez ni. Jiste ma se chudak vozvat, ale to leze resit jedine ihned odchodem nebot se dozvi, bude...dnes neni cas, jinej den a pod.
Drbou te na danich, stejne tak te vobere i ano ten zlodejicek nekde.
Dnes proste musis bejt vodbornik a vsemu rozumet, pripadne to rychle nastudovat. Koupis novy auto - nerozumis je to *****. Koupis novej byt? Spatne jses podival? Zaplatis xy litru navic.
V obchodem vezmes jako jeden kluk za kasou forinty? Smula zaplatis 15 litru. Jeste te daj rovnou k soudu.
Takze proste chovam se normalne, jak doba zada. Stejne tak jsem to naucil pritelkyni :) Ja kdysi vratila navic kelimek piti, s tim ze ji prodavac natocil navic a ona uz to co mela dostat na voucher ma. Dnes uz by to neudelala :)

-- 3. 6. 2016 12:50 --

Stejne tak cisnik v restauraci? Jde se na voucher, zapomene? Smula... chodime na ten voucher treba celej mesic nez na to prijdou a tak je jidlo zadarmo :D

-- 3. 6. 2016 12:51 --

nnnokiaE52 píše:A ve výsledku to zaplatí nuzně zaplacená pokladní, které to bude chybět v tržbě. Fakt výhra..

Musi davat pozor, jinak hold propustit z prace ;-)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 3. 6. 2016 13:15

No nevím rippere .... tím bych se moc nechlubil. A je úplně jedno čím to omlouváš. Rozhodně bych to nenazval "normálním chováním". Tak daleko snad ještě nejsme, resp. v to doufám.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 6. 2016 13:29

ripper, to je typická čůráčí logika, obhajovat sviňárnu tím, že i jinde se dějou sviňárny.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod mmme 3. 6. 2016 13:36

Doufám, že lidí jako ripper je minimum....
mmme
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 3. 6. 2016 14:09

Jedná se o podvod, protože se obohatila tím, že využila něčího omylu. Pokud vznikla škoda menší než nepatrná (tj. méně než 5000 Kč) jedná se o přestupek.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 6. 2016 14:22

mmme píše:Doufám, že lidí jako ripper je minimum....

Z vlastni zkusenosti rikam - neni. Urcite vic jak kazdej druhej na chybu neupozorni.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 3. 6. 2016 14:35

A zase, třeba ripper6 ještě dospěje :-D
Každopádně věřím, že svoje děti to učit nebude, protože by jednou mohly takhle ojebávat jeho samotného. A vlastně proč ne, vždyť fotr říká, že je to normální :hm
nnnokiaE52
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka