Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lemming 19. 5. 2013 08:00

qazik píše:mit autoritu - zkratka mit respekt, mit svoje názory a prosazovat je

Pokud ovšem neprosazuje názory jako "Na žádný rodinný výlet nejedu, pojedu s kamarády na ryby." případně "Tu prasklou žárovku nespravím, teď mám v televizi fotbal." :D Spousta ženských v mládí uvěřila pohádce o princi na bílém koni a ještě si neuvědomila, že takový muž prostě psychologicky existovat nemůže a bude to vždycky něco za něco.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 5. 2013 08:56

anonymní až na IP: Obavam se, ze Patrikovi to nepomuze. Ty miliony totiz museji byt videt (auto, vila, obleceni, atd.).

PatrikChrz: Na tom prvnim clanku je zajimave, ze jsou spolu pres 20 let... to si dotycna vsimla brzo.

Jinak za nejuzasnejsi rozpor zen povazuji to, ze chteji aby s nima muz travil co nejvic casu, stezuji si kolik ho travi v praci, ovsem pokud by dotycny dal vypoved, aby na to mel cas, tak je najednou jako nezamestnany spatny.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod qazik 19. 5. 2013 09:22

lemming píše:
qazik píše:mit autoritu - zkratka mit respekt, mit svoje názory a prosazovat je

Pokud ovšem neprosazuje názory jako "Na žádný rodinný výlet nejedu, pojedu s kamarády na ryby." případně "Tu prasklou žárovku nespravím, teď mám v televizi fotbal." :D Spousta ženských v mládí uvěřila pohádce o princi na bílém koni a ještě si neuvědomila, že takový muž prostě psychologicky existovat nemůže a bude to vždycky něco za něco.

hm, mozna jsem to nevyjadril uplne jasne - mit autoritu zase neznamena byt bezohledny sobec, který nejevi zadny zajem o rodinu, kterou si zalozil. Ovšem na druhou stranu pokud se tech ryb s kamarady vzda nadobro, pripadne se téma ryby o vikendu boji vůbec zaradit do konverzace, aby partnerku nahodou nepopudil, tam uz pak ta autorita a respekt chybi. Ja jsem znal člověka, který musel zadat svou manželku o dovoleni, zda si smi ze sve vlastní vyplaty koupit rybarsky prut a když mu to ta manželka nedovolila, tak musel ve firme ruzne kseftovat se stravenkama (tj. omezovat se na jidle), aby si mohl ten prut tajne koupit. Ano to je sice uz extrem, ale ona pak v tom vztahu není stastna ani ta manželka, ze ma doma takového noumu a to i presto, ze si s nim muze delat vicemene co chce...

Ještě to napisu takhle, nekdo si třeba muze myslet, ze udela zene radost, když bude davat najevo, ze pouze ona je ta dulezita, na kom skutecne zalezi a on je ve srovnani s ni jenom nevyznamna nula a nicka. Jenze zeny nechteji mit vedle sebe nulu...
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 19. 5. 2013 11:34

quazik: Asi jsem se nevyjádřil dost jasně :) Pointou mého příspěvku bylo, že charakterové vlastnosti jsou většinou spojené. Pokud je někdo sebevědomý alfa samec, tak prostě na ostatní moc ohledu nebere, jinak by to nebyl sebevědomý alfa samec. A pokud je obětavý, tak proto, že zájmy ostatních posazuje nad svoje. Samozřejmě, extrémy (v obou směrech) jsou špatně, ale projevuje se to i v méně extrémních variantách. Dost žen má dojem, že mohou mít muže, který má z obou to dobré a ne to špatné, ale to je dost nereálné. To je to, o čem mluvím já.

Ono to funguje i opačně - když muž chce ženu, co je sebevědomá, dobře vydělává, ale zvládá se plně postarat o domácnost, na veřejnosti je strašně sexy, ale vlastně cudná a s cizími muži neflitruje, v posteli je naopak sexuální dračice... taková taky neexistuje.

(A co se týče rybářského prutu - to záleží na konkrétní situaci. Pokud rodina žije od výplaty k výplatě a počítá každou korunu, tak bych pochopil, že doma probírají každý větší výdaj.)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 5. 2013 12:12

No tak jako existuji dominantni muzi, stejne tak existuji i dominantni zeny, ktere naopak potrebuji submisivni muze. Zde je videt jista paralela s matkou Patrika, ktera evidentne byla dominantni a doma byl nastolen matriarchat. Patrik tedy doma "videl" to, ze zena je ta, kdo vede, rozhoduje, atd. Dle meho nazoru prave zde je treba hledat a z tohoto je nutne vychazet. Prave proto Patrik nemuze treba najit zadnou zenu, protoze sam jen tak zadnou neoslovi (+je svym zpusobem hodne "svuj") a na stranu druhou si urcite zadnou nechce pripustit k telu (protoze co kdyz ji jde jenom o jeho penize!?).
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 5. 2013 12:38

Jak by to třeba mohlo fungovat :-D

http://www.youtube.com/watch?v=YckYu0oIZDo
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 5. 2013 12:53

Zalezi predevsim na uhlu pohledu:
http://www.youtube.com/watch?v=UnIF2PTqqGA
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 6. 2013 08:36

Ta omezení v super/hyper na maximální odebrané
množství mě štvou. Včera jsem pro kolegu z práce
kupoval 10 fernetů v Intersparu po 99,90 a oni měli
omezení na 3 lahve na osobu. Tak jsem musel jít přes
pokladnu 4 krát. Ještě že mají za pokladnami ty úložné
skříňky
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 7. 6. 2013 14:54

Tady ten thread mě vždycky zvedne náladu :D.

Btw, nestačilo by mezi trojice flašek dát na pás takovej ten zmetek, kterým se oddělují nákupy? Jednou, když jsem takhle kupoval balík tatranek, tak si prodavačka cosi brblala pod vousy, že na osobu jenom 10 kusů, ale stejně mně to nakonec dala.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 7. 6. 2013 15:41

PatrikChrz: Vzdycky si vzpomenu na pametniky minuleho rezimu, jak si kazdy smel koupit treba jen 1kg pomerancu. Samozrejme se to resilo podobne, sel nakoupit kazdy clen rodiny a delali, ze se neznaji. Nejak tak to rikali v nejakem dokumentarnim filmu. Navic nekde to maji max. 3 kusy na osobu a den, jinde 3 kusy na nakup. Pripada mi to houpe. Obchod se ma snazit predevsim prodavat a vydelavat, ne vymyslet omezeni jako EU.

anonymní až na IP: Ja se tu vzdycky zasmeju. Jinak zalezi na konstrukci omezeni (viz vyse) a hlavne jake instrukce dostaly prodavacky. Jinak bez problemu potkavam v super/hyper lidi, co maji venku dodavku a postupne ji plni. Naposled to byl tusim dlouhy Ford Transit plny Kofoly.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 6. 2013 15:58

Tak oni to dělají aby nalákali lidi do krámu, kde si často koupí i něco jiného a nechtějí aby jim to vykoupili Vietnamci. Kdyby nebyl limit, tak to první den ráno vykoupí Vietnamci a důchodci a na normální lidi nezbude nic. To mě vždycky vytočí, když chci něco koupit klidně za normální cenu a oni to nemají, protože to bylo v akci a je to vyprodaný.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 7. 6. 2013 16:13

xtonda: Duvody chapu. V realu to ovsem dopada tak jak pises ty, proste to nekdo vykoupi. Jen se divim, ze v dnesni dobe, kdyz se omezuje kdeco muze nekdo urcovat, kolik ceho si ve verejnem obchode muze kdo koupit. Pripada mi to jako: Pane, Vam to neprodam, protoze za Vami jde takova hezka slecna, tak to radsi prodam ji. Taky me to obcas stve, ale na druhou stranu se mi libi mit obcas moznost nadelat si doma neceho zasoby v dobe slevy.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pizzaman5 8. 6. 2013 11:09

muze nekdo urcovat, kolik ceho si ve verejnem obchode muze kdo koupit.

No a proč ne...je to čistě věc vlastníka obchodu, pokud to omezení není dskriminační tak je to OK, já to chápu, sice jak je pravda, že se stejně často akční zboží vykoupí hned tak jako tak (zdravíme důchodce a vietnamce :-D ) ale jak by to potom vypadalo bez omezení...

Jinak souhlas...tenhle thread zvedne náladu a vždy pobaví...těch 60 stran jsem přečetl skoro najednou :-)) Patriku nenech to tu umřít a přidávej nový a klidně i starší "šetřící zážitky" co nejčastěji...možná by to stálo i za vlastní blog....čtenost zaručena, možná by to mohlo hodi ti pár korun z reklamy :lol:
Pizzaman5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 6. 2013 09:51

Tak jsem si vzal Patrika ted o vikendu trosicku do parady a musim rict, ze minimalne na 2,5 dne se mi (myslim uspesne) podarilo trosicku potlacit jeho asketismus. Nejenom, ze se rozhodl prijet na akci, ktera jenom hrubymi naklady byla nejakych 1500 Kc, ale dokonce i hýřil a utracel dalsi penize. Faktem ovsem je, ze žid v nem se nezaprel - zacal navzajem prepocitavat cenu naboju a potom menit s ostatnimi naboje ruznych razi za jine, ktere si chtel take vyzkouset :mrgreen:

Kdyby nekdo neveril (coz v pripade tohoto "úkazu" bych nemel nikomu za zle :mrgreen: ), tak je jak fotodokumentace, tak i video.

Docela jsem zvedav, jak se k tomuto "excesu" v jeho asketismu vyjadri sam Patrik :-P :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2013 10:14

No co no, vzal jsem to jako dovolenou :), prostě si vyzkoušet něco nového, bylo to zajímavé a určitě to stálo za to.
Ve výsledku to vyšlo na plus mínus jako výlet víkend před tím Pandou do Lichtenštejnska.
Já nemusím šetřit za každou cenu, jen nerad vyhazují peníze za věci, které pro mě tu cenu nemají, viz moje moto v podpisu :), nebo za ty samé věci víc, než je nezbytně nutné.
No co, ráno jsem vzal do práce další letáky z Normy a Tesca, abych nakoupil kolegům a vydělal si tak na další výlety :)
Když už jsme u těch nákupů, dlužíš mi za těch 12 chlebů a já zase Tomášovi za dva zásobníky 9 mm, špunty do uší a Twigy tyčinku. Jelikož to nevypadá, že by řekl dobrovolně co za to chce, tak to z něj zkus vylomit ty a pak mě pošli jen co zbude :D
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka