Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Proti srsti 3. 8. 2013 14:04

Řetěz na krk a falešný hodinky?
Spíš než Pygmalion mi to tady začíná evokovat Blbce k večeři..

Do tisícovky měsíčně možná, ale bez bot a bez parfému. Mimochodem, ten nepodceňovat - nestačí nepáchnout, nutno vonět :-)
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 3. 8. 2013 15:19

Parfém? No nevím, to už se dostáváme trochu jinam, pokud mají tvořit víc než zanedbatelnou položku.
Do 1000 hravě i s botama, ale záleží, krom ceny nákupu taky jak rychle je člověk odrovná. Mně třeba obvykle vydrží několik let.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Salamala 3. 8. 2013 16:53

Salamala
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2013 19:06

Thom píše:Hodinky mají celkem pěkné občas i v Lidlu. Fejk to úplně není, značku nekopírují, design nevím, nerozumím tomu, sám mám sportovní Casio.
Do oblečení litr měsíčně je i moc, pokud se člověk občas podívá po výprodeji, něco si objedná přes net nebo si za čáru rovnou zajede. Akorát ta první obměna pár tisíc spolkne. Údržba už ale klidně jen pár stovek měsíčně, pokud s tím člověk slušně zachází.

Sice nevim co tu resite, hodinky jsem mel naposledy snad digitalky s kalkulackou kdyz byly in za komance nekdy v 80 letech, no s tim vyprodejem obcas se daji v Hrabarne nebo jak se to jmenuje sehnat pry dobry kousky, prodavaji to tam na kila tak s tim lze pripadne i zatopit, zatim jsem se tam nedohrabal ... Ono jde o to ze v Nemecku to vyhodej klidne po 2-3 nosenich a tak je to v podstate skoro nejety :-)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod joachym1 3. 8. 2013 19:22

Presne, hodinky a retezy uz dnes nosi jen cigosi a kolotocari. To uz si radeji pichni krouzek do nosu a piercing do jazyku.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 3. 8. 2013 22:42

Tak teda nevim, ale jsem sam, komu prijde 1000 Kc/mesicne za hadry nesmysl? To se vam tak casto prosoupaji kalhoty? Je pravda, ze kdyz uz si neco kupuju, tak obvykle minimalne 2-3 kusy toho sameho, ale potom s tim vydrzim x let a nepripadam si jako homeless nebo nejakej supak. Na druhou stranu za kvalitni kratase (5.11) jsem tech 1500/kus klidne dal.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 3. 8. 2013 22:50

Však to taky píšu. Ale jestli uvažujou základní cenu bez jakékoliv slevy a mimo výprodeje, tak ok, to by mohlo sedět.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 3. 8. 2013 22:51

S474N píše:Tak teda nevim, ale jsem sam, komu prijde 1000 Kc/mesicne za hadry nesmysl? To se vam tak casto prosoupaji kalhoty? Je pravda, ze kdyz uz si neco kupuju, tak obvykle minimalne 2-3 kusy toho sameho, ale potom s tim vydrzim x let a nepripadam si jako homeless nebo nejakej supak. Na druhou stranu za kvalitni kratase (5.11) jsem tech 1500/kus klidne dal.

2-3 kusy toho samého? To jako doopravdy?
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 3. 8. 2013 22:55

Drejkaa: ano, naprosto zcela vazne a seriozne. Z nekolika duvodu mam pomerne specificky vyber satniku a vsechny veci, ktere nosim, maji sve presne dane misto. Proto treba kdyz jedny kratasy mam v pradle, vytahuji dalsi (ten samy strih, ta sama barva) a jako dalsi vyhoda je to, ze nemusim resit, co na sebe :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Drejkaa 3. 8. 2013 22:59

Ale zas chodit pořád ve stejným...
Taky mám například nějakou věc dva krát, ale jinou barvu.
Ale na druhou stranu trošku chápu, už jsem se s tím setkala...
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2013 22:59

Jo a pak vypadam jako prase protoze si kazda druha rekne ze ten uz se tejden neprevliknul

-:) hele dobrej film na CT1
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 3. 8. 2013 23:10

Drejkaa: proc ve stejnym? Bavili jsme se o kalhotech, kratasich, k tomu mam treba 30 ruznych kosil nebo 15 ruznych funkcnich tricek (po dvou kusech :mrgreen:)

vpe: no jestli vypadas jak prase, tak ti nezavidim :mrgreen: mimochodem, co si kazda druha rekne je zrovna me u zadni casti tela, protoze me zajimaji pouze ty "prvni" :mrgreen:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Drejkaa 3. 8. 2013 23:17

No a ešte by si to mohol zpestriť nejakou peknou retiazkou na krk :))

Už chápu jak to myslíš, tak to beru.
Drejkaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 3. 8. 2013 23:22

Drejkaa a dalsi: co s tema retizkama porad mate? Osobne nesnasim jakekoliv retizky, prstynky a podobne dalsi nesmysly. Zrovna u takovych veci je patrno, ze nejvic ovesene jsou nejvetsi socky (typicky k videni u ruznych zenskych na kasach supermarketu). Mam na to takovou teorii, ze cim vetsi socka, tim vic chce "kricet" do sveta, ze na to zlato ma.

BTW i kdybys to nebrala, tak by to byl tvuj problem, ne muj :wink:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Drejkaa 3. 8. 2013 23:24

Právě proto ten řetěz vytahuji. Hrůza děs, nevím jak to mohlo někoho napadnout aby to Patrik na sebe pověsil... Já slyším řetěz a vidím cikána.
Drejkaa
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka