Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod OS 20. 9. 2013 21:10

slos: Chodím pravidelně. :) Teď jdu zas, už z ní musím vytlačit nějakou akci. Nebo změním doktora. :D
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 22:10

OS: Stahnul jsem si PDF a pise se na s.33, ze metody popsane nefunguji na: barvoslepost, nocni slepotu, mystagmus, tupozrakost.

O omyvani prirozeni tam nic není, omyvani oci studenou vodou jsem delal uz za komance (uz tehdy jsem mel obdobnou literaturu - a mozna i diky tomu nemam brejle) a koukani do sluníčka? Velmi prastara metoda :-D Ale divam se jen v Golden Hours, na iPhone na to mam app. "SOL".
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 20. 9. 2013 22:55

Kdyby byla podobná příručka na vše, doktoři můžou k pásu a pojišťovny krachnou. :D
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 9. 2013 09:31

Kdyby byla příručka (dopln co chces)
- na kung-fu, tak všichni vojaci jdou do penze a vyrobci zbrani ...
- na bhretarianstvi, tak většina nempocnic a doktoru a všechny Babisovy podniky ...
- na bezplatnou banku, tak všechny Sporitelny a spol. ...
krachnou.

Nesmyslny vyrok, ze? :-D Když probiha programovani lidi infotainmentem, neovlivni VSECHNY, takze nikdy si vsiuchni nekpoupi plinky papmpers ani jiné nesmysly stejne, jako příručka ještě neznamena, ze příručka ma smysl nebo ze každý bude praktikovat něco takového :-D

Vsimni si, ze jsem se tazal na zacatku, komu a jakym zpusobem klasicka medicína (v pripadech, kdy neslo o uraz) trvale pomohla ku zdravi (anebo spise si ho uvázala). A rad uslysim, ze se tak stalo, ale jaksi se mi nedari nachazet takove pripady trvalého uzdraveni klasickou meducinou :-( Vždy v tom hraje 90% clovek a pokud se uzdravi, dokaze to i sam.

V této souvislost jsem zvedav, jak dopadnou nitrozilni infuze kyseliny askorbove, o kterých se uz 60?let vi? No jo ale, chemo toci milionkrat vetsi peníze.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 21. 9. 2013 17:23

ka-spel píše:Pokud mohu říct z praxe tří lidí v rodině co byly na laseru a to každý někde jinde (Olomouc, Brno, Zlín), tak nikdo z nich nezůstal na nule a všem se to zhoršilo. Jedna 7 krátko a vrátila se cca 1, pak 10 a vrátilo se na 2 a třetí případ byl astigmatismus 9 a vrátilo se to na 2. Vše před cca 18 lety. Tehdy to byla ta více invazívní metoda za 10 tis. oko. Dnes je to prý dokonalejší a s implantátem. Tehdy jsem tom uvažoval, ale vždy mě od toho odradilo, proč tolik samotných lékařů samo nosí brýle. :hm

Mám cca 14 dní po laserové operaci krátkozrakosti (Klinika Gemini s nejmodernější současnou metodou) a rád bych uvedl věc na pravou míru.
Za prvé při operaci nikdy není zaručeno, že bude vada zkompenzována na naprostou nulu (navíc 0 dioptrií je relativní pojem) a někdy je na základě tloušťky rohovky již dopředu jasné, že se na nulu člověk nedostane. Nicméně každý kdo si nechal operovat krátkozrakost vyššího stupně, tak potvrdí, že třeba skok z 10D na 0,5-1D je obrovský a stojí za to.
Za druhé už vůbec není zaručeno, že se vada nemůže časem znovu projevit, proto by se měla vada operovat až ve věku, kdy již nedochází k dlouhodobé progresi. To jestli se mi vada po laserové operaci v menší míře v budoucnu vrátí je ale naprosto stejně pravděpodobné jako kdybych si oční vadu korigoval brýlemi nebo čočkami.

A co se týče šetření, tak dívat se na laserovou operaci jak ona investici, abych ušetřil za brýle nebo čočky moc nejde, protože návratnost je hodně dlouhá...
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 9. 2013 23:17

No já mám skoro půl roku po lasiku a výsledek je 0 na pravém a 0,25 na levém. Brácha má po operaci 0/0. Takže za mě dobrý
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 9. 2013 08:25

sirius1983: Operace stoji tusim zhruba 30-40 000 Kc. Slusne bryle cca 5000 Kc, kdyz pocitas obroucky a lepsi skla. Cili operace ma cenu asi 6-8 bryly. Ted jde o to, jak casto je clovek kupuje. Pokud clovek sportuje, neni problem jich par rozflakat. Cili ekonomicky se to vyplatit muze, ale musela by to ta operace srovnat na 0.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 9. 2013 08:41

Mne brýle zatím neomezují a naopak v létě se hodí (vždy si kupuji samozabarvovací), takže o operaci neuvažuji i když uznávám, že se může ekonomicky vyplatit.
Přiznám se ale, že mám trochu strach, na vejšce jsem měl spolužáka, který ji podstoupil a ještě dva roky potom měl problémy s dvojitým viděním (pak jsem s ním ztratil kontakt, tak nevím, jak to dopadlo). A jak už bylo řešeno, je po operaci vyšší šance na vetchozrakost ve stáří.
Zatím tolik dioptrií nemám, aby mi to vadilo, ale úplně to nevylučuji.

Jinak těch operací je více možností, kromě operace laserem je možnost i implantace čočky, výhodou je, že je to zákrok vratný, ale blíže jsem to nezkoumal, takže nevím jaké to má nevýhody a docela mě překvapuje, že tato varianta moc propagovaná není (na rozdíl od toho laseru).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod sirius1983 22. 9. 2013 09:25

Ceny operací se pohybují v rozmezí cca 30 až 60k za obě oči (podle kliniky, typu laseru, eventuálně i slevových akcích), pokud by šel na ni člověk třeba ve 30 letech, tak by při ceně brýlí cca 5k musel po zbytek života koupit 5-10 brýlí než by se mu investice do laseru vyplatila. Nicméně ale člověk zase často mění jen skla a obroučky zůstávají, takže se to trochu hůře počítá. Většina klinik již dnes poskytuje na laserovou operaci doživotní záruku, takže pokud se vada po operaci znovu projeví, tak vám ji zkorigují znovu zdarma.

Jinak operace samozřejmě může mít svoje rizika, ale ta jsou co se týče četnosti zcela zanedbatelná. Nicméně uznávám, že pokud bych měl jen málo diotprií a brýle by tedy stran tlouštky skel nebyl esteticky ošklivé, tak bych na operaci asi nešel. To už si ale musí každý zhodnotit sám.
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 9. 2013 11:37

Tak jeste jedna zkouska jinych bryli
Přílohy
Praha-20130922-00181.jpg
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod sirius1983 23. 9. 2013 13:43

Taky nevypadají zle...

A ještě co bude s tím strništěm, co tu již bylo zmíněno?
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 9. 2013 14:18

Taky nevim, proc se jako magor furt holi a na hlave tu hruzu naopak nechava :oboze
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod sirius1983 23. 9. 2013 18:13

Přesně tak, měl by to dělat přesně obráceně. Takto z něho Jason Statham nikdy nebude :)
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 9. 2013 19:06

Ty vlasy si nech, jinak ti budou odstavat usi jeste vic. Spise bych jeste nejake nastrelil.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 23. 9. 2013 19:14

Brýle jsou moc hezké, za mě pochvala.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka