Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod melolontha 12. 10. 2013 10:17

kdybych mohla, auta se okamžitě zbavím. Benzín, servis, pojištění, dálniční známky - po každé takovéto platbě mi krvácí srdce :-|
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 12. 10. 2013 11:15

I tak ti ale přináší něco, kvůli čemu se ho zbavit nechceš a nezbavíš...
sirius1983
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 12. 10. 2013 11:17

Já si bez auta neumím představit život i kdyby mě neživilo, tak třeba jen obyčejný nákup... Prostě jsem s autem svobodná a můžu kamkoli a kdykoli.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 12. 10. 2013 11:32

Potřeba auta záleží na životním stylu a místě bydliště.
Dokud jsem byli s manželkou bezdětní a bydleli a pracovali v Praze, auto jsme nepotřebovali. Když se narodila dcera a chtěli jsem s ní jezdit z Prahy ven na chalupu, auto se rázem stalo nutností.
Jakmile jsme si pořídili domek za Prahou, hned jsme potřebovali auta dvě.
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 12. 10. 2013 11:56

czhunter: To si nemyslim. Cema auta bude klesat bez ohledu na to, zda jezdis nebo stoji v garazi. Pojisteni bude take stat stejne. Pravda, snizi se platby za benzin, gumy a opravy.

PetrAsch: Naprosto souhlasim.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 12. 10. 2013 12:12

Noxik: Tak Patrik psal o "provozních nákladech" (což třeba amortizace a pojištění - řekněme kromě povinného, není) - a pokud auto provozuješ málo, tak jsou absolutní provozní náklady nízké, i když jinak relativně "hodně žere".
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 12. 10. 2013 12:51

Dost dobře nechápu, proč se zmiňuje samotná cena auta, která klesá. Ano, klesá. Ale to není důvod pro pořízení auta, přináší jiné hodnoty a zhodnocení, než je samotná cena. Např šetří čas, který jsou peníze. :D
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 12. 10. 2013 13:07

OS: Jo, jo, zrovna včera jsem jel z Prahy do Brna ... pouze o hodinu déle, než vlak :D

(kdyby někoho napadlo proč jsem tedy nejel vlakem, tak protože to bylo "zadarmo", ale čas mi to rozhodně neušetřilo)
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 12. 10. 2013 16:03

Tak autem se svezeš přímo z místa do cíle cesty. Z vlaku obvykle zas musíš někam busem apod. Záleží, kde je nádraží apod. Nebo kus pěšky a ještě k tomu máš těžká zavazadla. :) A pochybuji, že bydlíš na nádraží a jel jsi zas na nádraží. :D
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 12. 10. 2013 17:15

kamiony na páteční D1 a odnos kufrů na nádraží je asi tak stejný opruz :(
Je pravda, že auto mi dává svobodu. Sice předraženou, ale příjemnou.
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 13. 10. 2013 19:52

I já sem dlouhé roky fungoval bez auta. Ale ted jsem si udělal radost a koupil auto co mám v ikonce. Člověk si musí udělat někdy radost. A co se člověku otevřelo možností. :D

PS: někdo tu zminoval: benzín, servis, pojištění, dálniční známky ...jo jasně stojí to prachy..jako všechno. Někdo nechá paníze v bordelu, na automatech nebo je prochlastá....
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 13. 10. 2013 21:01

Patrik peníze samozřejmě nenechá ani v bordelu, ani na automatech, ani je neprochlastá. Bude si je držet na spořícím účtu nebo na termíňáku, a tak mu stát z toho sebere 10% formou "jednorázové rovné 10% daně na osobní úspory a bohatství".

viz http://www.blisty.cz/art/70473.html
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 13. 10. 2013 21:33

to je ten bordel možná lepčí :D
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 13. 10. 2013 21:36

To každopádně :D
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2013 07:16

No, nestrašte :(. Bohužel to vypadá, že to není až tak neuskutečnitelný nápad :(
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka