Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 00:08

Tak to mi nejak matematicky nevychazi. Jaky bylo LTV?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 00:11

11,5% (400t na 3,5mio odhad pro stav. spořitelnu ... nákup byl za 2, reálně prodejné za 3)
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 00:21

11,5? A ne spise 88,5%? Teda pokud dobre chapu, ze tys vysazel 400k.

Mimochodem, i kdyby banka mela odhad na 3,5 mio, tak ti preci neda vice, nez ses schopen dolozit (nabyvaci titul s cenou).

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 00:22

Ne, já vysázel ten zbytek na dřevo, 400t Kč si půjčil. To je tak, když si v 10 letech usmyslíš, že chceš kamion, škudlíš, vyděláváš, kšeftuješ s kdečím (vypalování, mobily, později i menší nemovitosti). Ve 20 procitneš, že kamion už nechceš, ale pořád jedeš v zaběhnutém stylu škudlení a v 25 si kupuješ barák. A pak přijde další procitnutí - že když nebydlíš u rodičů, tak se škudlí mnohem, mnohem hůře.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 00:28

Docela me to prekvapuje, se zbytecne zbavovat kapitalu, zejmena v dobe libovych sazeb. Mimochodem, tu cenu domu tvori pouze lokalita, velikost, stari, technologie nebo neco vyjimecneho?

Nicmene zpatky k Patrikoj :mrgreen:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 00:41

lokalita (je to tu v takové klidné části města, zároveň všude blízko, dobrá občanská vybavenost), relativně i velikost. Obvykle jsou tu ty baráky do roka prodané. Není jich tu v nabídkách mnoho. Obzvláště ne s tak velkým pozemkem (nezastavěných 1200m2).
Před dvěma lety se tu ( o 4 domy vedle) prodal menší dům na menším pozemku v horším stavu za 2,5 milionů. V inzerci byl cirka rok (v inzerci chtěla 3miliony).
Volné pozemky mívají skoupeny podnikatelé napojeni na místní radnici, chtějí za to ranec a jde o klasické pozemky, kdy si můžu ráno povídat z okýnka do okýnka se sousedem, jak jde ranní tlačení.

Je teda fakt, že je to trochu nepoměr k tomu, za kolik si tu můžeš koupit byt 3+1 (cirka od 350t Kč)
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OS 24. 2. 2014 01:44

eLzyx: Tak teď jsi trumfnul Patrika, v 25 mít cca. 2 mega? Respekt. :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hongmi 24. 2. 2014 10:19

Drejkaa píše:Čemu nerozumíš? Utratit 25 tisíc dnes včetně najmu, energii, benzínu a jídla je dnes moc? Jen ten benzín dělá kolem desítky měsíčně.

Mas jezdit na LPG jako ja a utratis o polovinu mene. 8-)
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2014 10:26

OS píše:eLzyx: Tak teď jsi trumfnul Patrika, v 25 mít cca. 2 mega? Respekt. :D

:tleskani
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod avathar 24. 2. 2014 13:38

Hm... já mám doma 155 miliard a taky se nevytahuju....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2014 13:43

Ze Zimbabwe? :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 14:34

ty mám taky - v dolarech, jenom se přinutit odpovědět na ty emaily a následně se jimi řídit :D
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2014 18:21

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod avathar 24. 2. 2014 18:58

PatrikChrz píše:Ze Zimbabwe? :)

Jasně :-)
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 25. 2. 2014 20:57

eLzyx píše:11,5% (400t na 3,5mio odhad pro stav. spořitelnu ... nákup byl za 2, reálně prodejné za 3)

jak může být něco co nakoupíš za 2 prodejné za 3?ty tam něco dostavíš a vylepšíš to? :shock:
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka