Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 2. 2014 13:53

S474N píše:PatrikChrz: no ta navonena bida mi umi zobrazit vysku, nevypada jak sportovni hodinky od vietnamce a hlavne, zatim jsem u jine znacky nevidel to, ze by rucicky byly pouzity jakozto strelky kompasu.

To ale nejsou ty z odkazu od DrumSession?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal 27. 2. 2014 20:41

Patriku,nez skonci debata o hodinkach,mas nejakou zkusenost s hybridem EPSON by SEIKO?Konkretne Liv Morris,Modell 10 Lunas.(Pro syna)
Co si o tom myslis?
Dik!
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 2. 2014 20:56

Bohužel nikoliv. Ale Seiko dělá slušné hodinky za slušné ceny, takže bych jim asi byl nakloněn, kdybych ovšem chtěl quartzky. Seiko ovšem dělá i automaty a také za dost dobré ceny.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Drejkaa 27. 2. 2014 21:00

Patriku Tys snad zhubnul, ne?
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 27. 2. 2014 21:25

PatrikChrz píše:Bohužel nikoliv. Ale Seiko dělá slušné hodinky za slušné ceny, takže bych jim asi byl nakloněn, kdybych ovšem chtěl quartzky. Seiko ovšem dělá i automaty a také za dost dobré ceny.

Já už mám několik let hodinky Seiko automat, které jsou velmi podobné těmto:

http://www.ckb.uk.com/ekmps/shops/ckbli ... 3342-p.jpg

Asi rok poté, co jsem je koupil, mi kolega nabídl hodinky Hamilton, které cca vzhledově odpovídají těmto:

http://img263.imageshack.us/img263/9961 ... 024ym7.jpg

Ale nakonec si to rozmyslel a neprodal je, nicméně já bych je v té době za tu cenu bral hned.

Je fajn mít na ruce krásný stroj, nicméně přes 10 000,- bych za hodinky nedal, to bych raději nainvestoval do horských kol a případně sportovní malorážkové pistole.
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal 27. 2. 2014 21:46

Oho,moc pekny stroje!
Jak jedny,tak druhy! :tleskani
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2014 00:17

xtonda: pochopitelne, ze ne. Bavim se o T-Touch:
http://www.mens-watches-guide.com/image ... ttouch.jpg

-- 28. 2. 2014 00:24 --

Tady zhruba od poloviny je predvedeni tech funkci:
:arrow: http://youtu.be/wOzSbWWzjz4

Yowie: a do ceho bys investoval, kdybys mel jak horsky kolo, tak i malorazku, velkorazku a i nekolik pusek? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod luboal 28. 2. 2014 00:31

S474N píše:xtonda: pochopitelne, ze ne. Bavim se o T-Touch:
http://www.mens-watches-guide.com/image ... ttouch.jpg

-- 28. 2. 2014 00:24 --

Tady zhruba od poloviny je predvedeni tech funkci:
:arrow: http://youtu.be/wOzSbWWzjz4

Yowie: a do ceho bys investoval, kdybys mel jak horsky kolo, tak i malorazku, velkorazku a i nekolik pusek? :mrgreen:

Je to takova "tuctovka".
Nic ve zlem ale "opravdove",kvalitni hodinky maji trochu jina kriteria! :-D
Tyhle nemaji ani charakter!!! :-D
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2014 08:27

luboal: nastesti plati, ze sto lidi - sto chuti. Kazdy mame to, co dotycnemu vyhovuje vice. Ty hledas charakter, ja hledal to, co se zase libilo me. Nekdo vdolky, jinej holky, jen Patrik zustava sam a hlady :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod DrumSession 28. 2. 2014 09:59

V hodinkách se příliš dopodrobna nevyznám resp. jak ohodnotit kvalitu strojku uvnitř při pohledu zvenku ? Sháním kvalitní, velmi jednoduché, elegantní, klasické hodinky (viz. mé odkazy), nejlépe zn. z CH. Požadované parametry jsou následující: bílý nebo světlý ciferník, okolí žlutý kov, kombinace se stříbrným kovem vítaná, arabské číslice (stačí 3,6,9,12 nebo méně) černé/tmavé nebo barvy kovu nebo jen čárky a poledne jako "II", když bude bez datumovky budu ještě raději (ale zde je malý výběr). Mají mít elegantní úzké ručičky tvaru trojúhelníku (ohnuté podél osy), vteřinovku na stejné ose jako MaV ručičku, řemínek - tm. hnědá kůže nebo pak kovový nezapínací jen roztahovací. Jednoduše u mých vybraných Tissot-ek bych odstranil číslici 6 a 12 a datumovku. Pak by byly pro mě OK ! 8-P
Cenovku mám asi do 10 tKč, ale klidně i jen za 5. Do vyšších částek bych se nepouštěl, a to z jednoduchého důvodu. Je pravděpodobné, že přes veškerou péči je během 5-ti let nebo než chcípne baterka bohužel rozbiju nebo ztratím...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 28. 2. 2014 12:20

S474N píše: Yowie: a do ceho bys investoval, kdybys mel jak horsky kolo, tak i malorazku, velkorazku a i nekolik pusek? :mrgreen:

Než bych dal třeba 80 000,- do hodinek, to jsem raději před pár lety dal 50 000,- za pořádné horské kolo, na kterém jsem už najezdil bohatě přes 10 000km. Nicméně tím nechci nijak kritizovat někoho, kdo za ty hodinky těch 80 tyček dá. Je to o osobní preferenci a jakmile bude má potřeba koníčků plně saturována, raději se budu rozhlížet po nějaké možnosti investice, asi především nemovitosti.

Určitě si rád dopřeji v tom ohledu, že když vím, že něco mám rád a budu se tomu věnovat, tak na tom nebudu šetřit, jinak jsem ale poměrně asketa a rozhodně netrpím tím, že bych si musel kupovat věci které nepotřebuji jen proto, že to teď zrovna frčí a všichni to mají, což je u mnoha známých hlavním důvodem toho, že vlastně stále nic nemají, protože sebevíc vydělají, utratí to za zbytečnosti a kraviny.
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod TTT666 28. 2. 2014 13:12

yowie píše:Je fajn mít na ruce krásný stroj, nicméně přes 10 000,- bych za hodinky nedal, to bych raději nainvestoval do horských kol a případně sportovní malorážkové pistole.

Nainvestovat = uložit či rozmnožit finance? Tedy myslíte nákup horského kola (či malorážky) nějakého významného sportovce?.)))
TTT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 28. 2. 2014 13:26

Umět střílet a mít zbraň je investice, která se může velmi hodit, a ta doba možná není vůbec daleko. Být schopen rychlého přesunu v době, kdy jsou obsazeny významné komunikace a křižovatky, také není od věci.
http://www.uloz.to/xpc2r28/millis-survi ... e-2012-pdf
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 28. 2. 2014 14:08

TTT666 píše:Nainvestovat = uložit či rozmnožit finance? Tedy myslíte nákup horského kola (či malorážky) nějakého významného sportovce?.)))

Pravda, "nainvestovat" nebyl vhodně zvolený termín. Pistole, kola, hodinky, to vše většinou poměrně rychle ztrácí cenu. Třeba to mé kolo za 50 000,-, kdybych ho dnes prodal za 25 000,-, tak bych radostí skákal hodně vysoko.

Paradoxně jste se ale trefil i v druhé části příspěvku. Kdysi jsem od jednoho regionálního cyklo závodníka koupil silničku, na které už nejezdím (raději jsem v lese na MTB, protože nemám rád stále houstnoucí dopravu na silnici) a chtěl jsem ji prodat. Jenže onen závodník se loni velmi dobře umístil na Vueltě a letos se chystá na Tour de France. Já mu budu rozhodně držet palce a případně prodávat až po TdF. :-D

Asi by nebylo dobré to kolo zase držet moc dlouho, aby se nakonec za pár let neukázalo, že třeba dotyčný dopuje, jako se to stalo Armstrongovi... :-)
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2014 16:15

Yowie: pistole ztraci cenu? Tak teda nevim, ale pred deseti lety se dal sehnat jetej glock za 12 tisic. Kolik myslis, ze stoji dneska?

S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka