Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 21. 1. 2012 20:32

PatrikChrz píše:(myslím, že 1500 Kč je velmi slušná částka, to neutratím ani já (když odečtu náklady na jídlo a bydlení))


Zijes jako poustevnik? Ja kdyz si rozpocital naklady na auto, obleceni atd., tak teda do 1500 mesicne bych se s tim zbytkem nevesel ani omylem.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 1. 2012 20:54

Už jsem to dneska do jednoho vlákna dával:

‎"Nejbohatší život má ten, kdo žije s minimem nároků." - Platón

Ale teď vážně. I s jídlem a bydlením se vejdu do 5 tisíc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 1. 2012 21:27

Noclaf: a ano zije jako poustevnik
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 21. 1. 2012 22:18

To je hodne zajimave, snad by si to zaslouzilo i zalozeni samostatneho vlakna se subjectem "Asketicky zivot" :-) Jelikoz ziju sam, nekourim, nepiju, do restaurace a za kulturou max. jednou mesicne, obleceni a vybaveni domacnosti kupuju minimalne, auto jezdi za 4.5l v PL kupovaneho benzinu na 100km... a i pres to jsem na ctyrnasobku, tak by me dost zajimalo, jak to delas. O vydajich mam presne zaznamy (pouzivam buxfer.com) tak to budu muset projit a procistit. Treba tag gifts- za posledni rok 24k. Tento rok max polovina. Je krize ;-)
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 21. 1. 2012 22:27

PatrikChrz píše:...
Ale teď vážně. I s jídlem a bydlením se vejdu do 5 tisíc.

Mama hotel? :lol:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 21. 1. 2012 22:50

Do 5 i s jidlem a bydlenim? Eh?
Ani kdyz jsem bydlel u rodicu a prispival jim na barak, tak jsem se nevesel do 5. Natoz ted.

Jenom kdyz si vezmu bezny jidlo ( a to nestravuju pres pracovni dny nijak honosne ), tak me ty tri jidla vyjdou na cca 110 Kc denne. Takze v podstate se mi nezda realnych 5. Jenom pokud teda nepijes kohoutkovou vodu, nejis zbytky z popelnic za supermarketama, obleceni neberes u armady spasy a neprespavas na ty bezdomovecky lodi...
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 1. 2012 22:59

Joe: s vlastnim bytem bez uveru a s minimalni utratou za jidlo a zadnou za nic jineho (krome internetu) moc nakladu nema nikdo kdo zije sam
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 1. 2012 23:25

Na diskusích na měšec.cz se vyskytoval nějakej Adámek, co tvrdil že mu na jídlo stačí 70 Kč na den :-) To já dám za oběd v práci v závodce.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 1. 2012 23:42

Zalezi jak kde. Bracha ma v "zavodce" obedy tusim za 20 a nesnida takze neutrati ani tech 70
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 21. 1. 2012 23:53

poslanec? :-D
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 00:04

Ne ale taky ve statnim
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 22. 1. 2012 01:02

PatrikChrz píše:Už jsem to dneska do jednoho vlákna dával:

‎"Nejbohatší život má ten, kdo žije s minimem nároků." - Platón

Ale teď vážně. I s jídlem a bydlením se vejdu do 5 tisíc.

Je ovšem otázka, jestli jsi takhle opravdu spokojený, nebo si to jen vsugerováváš. Ono sedět 8 hodin v práci a zbytek času trávit na internetu se taky nedá dělat celý život. Ani s jednou dovolenou v karibiku za rok. Opravdu jsi se svým životem za "levno" spokojený? Já se tedy snažím také nějak moc neutrácet, občas si nějakou tu radost dopřeji. A jezdím každý den autem. Což je pro mě i tak trochu relax a zároveň koníček. Je sice krásný žít zadarmo, je ale otázka, jestli Ti v tom životě něco nechybí. Něco, co už pak nedoženeš.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 1. 2012 01:15

V tom bude oblíbené: Stravenky nepočítám.
Pokud založíte vlákno, dejte odkaz.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2012 05:39

mikicz píše:Joe: s vlastnim bytem bez uveru a s minimalni utratou za jidlo a zadnou za nic jineho (krome internetu) moc nakladu nema nikdo kdo zije sam

Internet mi hradí zaměstnavatel :) Tedy alespoň ten pevný. V mobilu mám studentský tarif za 89 Kč na předplacence.

-- 22. 1. 2012 05:42 --

miho píše:To je hodne zajimave, snad by si to zaslouzilo i zalozeni samostatneho vlakna se subjectem "Asketicky zivot" :-) Jelikoz ziju sam, nekourim, nepiju, do restaurace a za kulturou max. jednou mesicne, obleceni a vybaveni domacnosti kupuju minimalne, auto jezdi za 4.5l v PL kupovaneho benzinu na 100km... a i pres to jsem na ctyrnasobku, tak by me dost zajimalo, jak to delas. O vydajich mam presne zaznamy (pouzivam buxfer.com) tak to budu muset projit a procistit. Treba tag gifts- za posledni rok 24k. Tento rok max polovina. Je krize ;-)

Tak to jsme na tom podobně. Jenže já nemám to auto (k čemu v Praze).

-- 22. 1. 2012 05:51 --

Noclaf píše:Do 5 i s jidlem a bydlenim? Eh?
Ani kdyz jsem bydlel u rodicu a prispival jim na barak, tak jsem se nevesel do 5. Natoz ted.

Jenom kdyz si vezmu bezny jidlo ( a to nestravuju pres pracovni dny nijak honosne ), tak me ty tri jidla vyjdou na cca 110 Kc denne. Takze v podstate se mi nezda realnych 5. Jenom pokud teda nepijes kohoutkovou vodu, nejis zbytky z popelnic za supermarketama, obleceni neberes u armady spasy a neprespavas na ty bezdomovecky lodi...

Z Mauriciu jsem se vracel v pátek 13. ráno (to je to jídlo v McDonalds v Rozvadově) a hned z autobusu jsem šel do práce (jen tak tak, příjezd na Hlavní nádraží v 6:35, začátek směny v 7:00). V peněžence jsem měl asi 120 Kč, nic jsem od té doby nevybíral (až včera pětikilo, ale to jsem zatím nerozměnil), něco jsem platil kartou.
Zaúčtované transakce:
zauct.png

Nezaúčtované transakce:
nezauct.png


-- 22. 1. 2012 06:04 --

jandaxx píše:
PatrikChrz píše:Už jsem to dneska do jednoho vlákna dával:

‎"Nejbohatší život má ten, kdo žije s minimem nároků." - Platón

Ale teď vážně. I s jídlem a bydlením se vejdu do 5 tisíc.

Je ovšem otázka, jestli jsi takhle opravdu spokojený, nebo si to jen vsugerováváš. Ono sedět 8 hodin v práci a zbytek času trávit na internetu se taky nedá dělat celý život. Ani s jednou dovolenou v karibiku za rok. Opravdu jsi se svým životem za "levno" spokojený? Já se tedy snažím také nějak moc neutrácet, občas si nějakou tu radost dopřeji. A jezdím každý den autem. Což je pro mě i tak trochu relax a zároveň koníček. Je sice krásný žít zadarmo, je ale otázka, jestli Ti v tom životě něco nechybí. Něco, co už pak nedoženeš.

Takhle - ten život za levno není, že bych chtěl nějak extra ušetřit (no, trochu 8-P ). Já prostě nemám pocit, že se nějak výrazně omezuji. Koupím si to, co chci - a nějak toho moc nechci. Mám malý byt, nemůžu hromadit krámy.
Jak už jsem psal, auto nemám, na to, aby mi stálo před barákem nebo v garáži je to drahé. I za kulturou občas vyrazím - jen minulý rok jsem 4 krát vyhrál lístky do divadla (ABC, ROKOKO), dokonce i slečnu jsem pozval. Jednu jsem ulovil na Seznamce a hned z divadla jsem jí dotáhl do .... banky :). Založila si účet v ZUNO (tedy vlastně později, byly tam nějaké komplikace) a 19. 1. mi přibylo 300 Kč za "ulov si klienta", takže jsem na tom pozvání vlastně vydělal :D. Dvakrát jsem byl v cirkuse - taky zadarmo, asi 2 krát na koncertě v Lucerna Music baru a asi 3 krát jsem vyhrané lístky prodal. Jednou v ZOO (kamarád si půjčil permici na víkend, šel se slečnou a pak mi jí jí půjčil taky).
Jestli mi něco chybí - jasně že chybí - ženská, ale to už je halt smůla, nějak mě žádná nechce 8-S . Ale s tím nějak neumím nic udělat, zkoušel jsem všechno možné - viz. např. http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=617&t=1126265 . Prostě něco v životě jde, něco ne. Teď se zaměřuji spíše na lepší práci, protože ta současná za moc nestojí (ani náplní, ani ohodnocením - i když jsou to spíše čísla, utratím opravdu jen zlomek platu) a to je asi tak to, co mě aktuálně trápí nejvíc.

-- 22. 1. 2012 06:05 --

kejki3 píše:V tom bude oblíbené: Stravenky nepočítám.
Pokud založíte vlákno, dejte odkaz.

Stravenky nemám

-- 22. 1. 2012 06:26 --

Za byt platím asi 13 stovek (příspěvek do fondu oprav a zálohy na služby (teplo, voda, popelnice, pojištění, výtah,...) ), k tomu elektřina - 450 Kč, ale poslední částku, kterou si PRE strhla bylo 420 Kč 21.10.2011, takže asi budu mít nějaký přeplatek a pak plyn - odhaduji asi 150 Kč / měsíc, zase v tom je trochu maglajs, teď v lednu mi strhli 400 Kč, ale třeba v prosinci nic, musím se na to podívat :).
No a musím připočítat měsíční podíl na roční lítačce, ta stojí necelých 5 tisíc, budu muset koupit, platí mi do půlky února (trochu se mi to posunulo, nechal jsem si jí po dobu dovolené pozastavit).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 22. 1. 2012 09:16

Já to nemyslím nijak zle, nebo rjpavě. Jen mě napadlo, jestli Tě takhle život opravdu baví, jestli si ho užiješ. Abys neměl v šedesáti pocit, že je život v tahu a nic si z něj neměl. Peníze si do hrobu nevezmeš a jsme tady jen jednou.
jandaxx
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků