Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hongmi 8. 12. 2013 12:53

Jack111 píše:
hongmi píše:
Jack111 píše:Narozdil od tebe vim, ze podvod je § 209 tr. zakoniku (a ne § 250). Pravdepodobne tu citujes paragrafy z jiz neplatneho zakona. Skoda nikoliv mala se v § 209 tr. zakoniku nevyskytuje a kdyby byla skoda nikoliv nepatrna ohranicena nahore 24999 Kc, tak by podvod pri skode od 25000 Kc do 44999 Kc nebyl trestne postizitelny.
:-P


Jo to byla chyba. S poslední větou nemáš pravdu, jen se mu nezvyšuje maximální výše trestu.
Nebo jinak. Když uděláš škodu velkého rozsahu, tak je to pouze a jen škoda velkého rozsahu a nebo i zároveň škoda značná, ..., ... nepatrná?

Mam pravdu. Trestne jsou pouze ty ciny, jejichz skutkova podstata je uvedena v trestnim zakoniku. Skoda nikoliv mala u podvodu uvedena neni, neni ani u kradeze nebo u poskozeni cizi veci ani u dalsi vetsiny trestnych cinu, to znamena, ze kdyby byla skoda nikoliv nepatrna ohranicena nahore castkou 24999 Kc, tak by podvod nebo kradez a dalsi ciny se skodou od 25000 Kc do 44999 Kc nebyly trestnymi ciny. U trestneho cinu poskozovani cizi veci dle § 228 tr. zakoniku dokonce od 24999 Kc do 499999 Kc. Pro urcovani vyse skody ma trestni zakonik danu vzdy pouze tu spodni hranici, takze u trestneho cinu poskozeni cizi veci je skoda 499999 Kc skodou nikoliv nepatrnou ale u kradeze nebo podvodu by to byla skoda vetsi.
Naposledy upravil hongmi dne 8. 12. 2013 13:18, celkově upraveno 1
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 12. 2013 13:18

hongmi píše:Skoda nikoliv mala u podvodu uvedena neni, neni ani u kradeze nebo u poskozeni cizi veci ani u dalsi vetsiny trestnych cinu, to znamena, ze kdyby byla skoda nikoliv nepatrna ohranicena nahore castkou 24999 Kc, tak by podvod nebo kradez a dalsi ciny se skodou od 25000 Kc do 44999 Kc nebyly trestnymi ciny.


Pokud ukradneš 33333 CZK, tak jsi zároveň musel ukrást i 5000 CZK.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 8. 12. 2013 13:22

V obou pripadech je to pri kradezi pouze skoda nikoliv nepatrna.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 12. 2013 12:44

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 12. 2013 15:41

SocPredator: No nějak tomu nevěřím. Na té fotce nemá účet za 572,16. Je to sice jenom odhad, ale těch položek tam má vod voka 60 a žádná není dražší než 9,99. Co se tam dá ale přečíst, je co kupoval (aspoň u něčeho) a první první 4 položky je jednoznačné "cat food", ale tak dobrou chuť že :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 12. 2013 16:25

SocPredator píše:Zprávy z top ligy :D

http://www.novinky.cz/koktejl/322522-st ... tisic.html

No jo no, holt mistrem nikdy nebudu ;). Dokonce začínám utrácet jak nikdy před tím, asi ta intervence ČNB funguje ;)

No, nakoupil jsem do práce zase několik dálničních známek, i když jako loni to nebude, budu rád, když jich nakonec ukecám tak deset.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 12. 2013 17:15

jacku, ale to jsi našel článek z května, kde nakupoval mamince? http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -1-62.html
U čerstvého takové rozlišení nevidím http://www.mirror.co.uk/money/personal- ... ur-2941916
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 19. 12. 2013 17:32

No u nas tohle nejde, tady jso podminky odolnejsi myslim.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 12. 2013 18:54

PatrikChrz: Ne tak nahlas, nebo bude pristi rok EURo za 50 Kc. Ty nakupujes dalnicni znamky dopredu, bez objednavky? Co kdyz ti nejaka zbyde?

Jinak v te Britanii to maji zajimave nedbale resene. Udelat to u nas, tak tam uz nikdo nenakoupi jinak nez za kupony. Divim se, ze to hromedne nevyuzivaji treba nezamestnani, duchodci, atd. ... proste lide co maji spoustu casu.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 12. 2013 19:01

kejki3: Nic jsem nehledal, jen jsem otevřel ten článek na novinkách. Tam fotku maj.

Noxik: Asi tam jde kombinovat více slev. U nás nejde kombinovat snad žádná nikde :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 19. 12. 2013 21:49

Blbost, kombinovat slevy casto jde, ale kdyz ty slevy jsou bagatelni, tak se tezko dostanes na to, co to dite tam... To musel mit kupony na zbozi zadarmo nebo co?

Ja jsem sice take dosahnul na slevu 100%, ale to byla nejaka prihloupla akce citibanky pro prvnich 100 blbcu, co udela nejvic nakupu :-) Ale to je asi vyjimka.

V asketickem foru resit utraceni, shopping a kseftovani, ehm :-)

http://www.galeriemagda.cz/magda/fb_prana2012.php
Mozna lepsi priklad askety - vizazi a postavou dvojnik Patrika? :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 12. 2013 23:03

Tady někdo podobný píše, jak to dělá. http://ukcrazycouponingmom.blogspot.co.uk/
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 20. 12. 2013 00:09

vpe píše:http://www.galeriemagda.cz/magda/fb_prana2012.php
Mozna lepsi priklad askety - vizazi a postavou dvojnik Patrika? :-)

Díky za skvělej odkaz! O výživě ze slunečního svitu jsem již slyšel nespočetkrát. Doposud jsem ale neviděl okomentované fotky někoho, kdo do toho šel.

Obrázek
Líbilo se mně:
*Někoho pohled na mé tělo děsí, ale tento strach mi, s odpuštěním, připadá hloupý.(...) Mne naopak děsí představa úzkostlivého života v totalitních standardech karcinogenní společnosti. Své tělo mám rád a objevuji s radostí jeho možnosti.
*Většina lidí (pozn.: těch, co přešli "nadobro" na svit) se postupně k pevné stravě vrátila, včetně mého kamaráda Pavla Nývlta, který vypadal ve Francii velmi stabilně a spokojeně, ale jeho tělo po návratu do ČR ztatilo stabilitu, začala klesat váha a dostavily se zdravotní nesnáze. I další lidé pociťovali nestabilitu a rovněž společenský tlak, proto se vrátili k ovocným šťávám, vitariánství nebo k úplně běžnému jídlu.

To by mě zajímalo, jestli je v kontaktu s tou menšinou, která žije pořád ze svitu? Ale abych mu nekřivdil, v mnoha věcech má pravdu a z psanýho projevu mně příjde, že není úplně hloupej.

Podle mě to (=žít ze svitu) možné je. A představte si těch ušetřenejch peněz. :-P I když hádám, že na duševním levelu, kterého bych při tom dosáhnul, bych peníze neřešil. :lol:
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 12. 2013 01:42

Noxik píše:PatrikChrz: Ne tak nahlas, nebo bude pristi rok EURo za 50 Kc.

Tak on na to má vliv tak nějak můj nový pohled na život. Jako nákupy přes kreditku pro ostatní dělám dál, ale tu a tam si dopřeju i něco pro sebe. Po nějakých 10 letech jsem byl dokonce i v kině a to jsem lístek ani nedostal, ani nevyhrál ;). Pravda, byla to akce vstup za 70 Kč a s kamarádovou klubovou kartou, kterou mi půjčil, jsem ještě ušetřil další dvacku, ale je to pro mne obrovský pokrok. A obávám se, že to bude už jenom "horší" a že vlákno Asketický život umře na úbytě, ale třeba někdo převezme štafetu. Nebo objevím něco nového, co ve mně opět vzbudí ašketické choutky ;).
Noxik píše:Ty nakupujes dalnicni znamky dopredu, bez objednavky? Co kdyz ti nejaka zbyde?

Ne, na všechno mám objednávky, ale daří se mi vhodnou logistikou maximalizovat obrat. Třeba ve středu jsem vezl 3 známky + vodu do ostřikovače kolegům a pak se ozvala kolegyně, že by taky dvě potřebovala, klidně i bez té vody. Protože ale bych ji nestihl dodat do Štědrého dne (jsem v práci až v pondělí a ona ne), použil jsem známky těch kolegů (jim to nevadí, mají známky pro sebe a ne jako dárek) kterým jsem dal jen tu vodu a známky jim dokoupím později.
Noxik píše:Jinak v te Britanii to maji zajimave nedbale, resene. Udelat to u nas, tak tam uz nikdo nenakoupi jinak nez za kupony. Divim se, ze to hromedne nevyuzivaji treba nezamestnani, duchodci, atd. ... proste lide co maji spoustu casu.

Jo, je to škoda. I Marks and Spencer mi už zatrhl moji oblíbenou zábavu - koupit si za několik korun housku a spolu s uplatněním kuponů z vyúčtování klubových nákupů získat do příštího vyúčtování kupony v hodnotě 150 Kč. V posledním vyúčtování byl kupon jen na 50 Kč a to ještě při nákupu nad pětikilo :(

-- 20. 12. 2013 01:56 --

O lidech žijících z minimálního přijmu potravy (někdy jen vody) jsem už četl mnohokrát. Přijde mi to zvláštní, ale třeba to opravdu někdo dokáže, však se od sebe lidé mírně liší a když jsou genetické odchylky, které mohou život komplikovat, proč by nemohly být takové, co jsou evoluční výhodou? Až bude nedostatek potravy, třeba se jim to bude hodit. Zatím, alespoň v našich zeměpisných šířkách a délkách není a dobrovolně se zbavovat požitku z jídla, ne-e. Vždyť je to tak nádherný pocit dát si pěkný kousek masa na grilu, třeba ;). Tomu se vyrovná jen málo co.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 20. 12. 2013 02:35

Patriku, vis kolik bys usetril (casu a penez)? :-) Imho nejde o minimalni prijem ani ze slunce, Monfort neprijima udajne 12 let nic nez obcas kafe, teda jestli nahodou nekeca.

Dobrovolne se zbavit zavislosti? Vzdyt o tom je nazev vlakna :-)

Maso na grilu - vis proc je CR prvni na svete v rakovine tl. streva? :-)
Maso na grilu :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků