Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2013 08:58

Nízký řídítka :(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 9. 2013 11:01

Ty seš fakt expert ve vymýšlení absurdních záminek proč něco nejde.

Jak už tu padlo, zcela vzpřímený posed není vhodný na páteř, samozřejmě poloha jakou mají silniční závodníci je druhý extrém.

Nějaké zdroje:
http://cestovani.idnes.cz/aby-jizda-neb ... g_kolo_skr
http://www.alltraining.cz/informace/cla ... le-jedete/
http://ocviceni.fitweb.cz/je-jizda-na-k ... -a365.html
Zde bych citoval:
Poslední dobou se lidem obecně zdůrazňuje nutnost mít v pořádku svaly středu neboli jádra těla a podél páteře. Proč je to důležité i pro cyklisty?

Čím silnější a aktivnější máte svaly tělesného jádra (core), především ty břišní a vzpřimovače páteře, tím skloněnější posed na kole si můžete dovolit. Silné břicho a pružné, nezkrácené vzpřimovače potřebujete k tomu, abyste byli schopni dostatečně vyklenout páteř, hlavně v bederní oblasti, aniž byste překlopili pánev vpřed – bez aktivního břicha a vzpřimovačů správný posed na kole neuděláte.

Čili chceš řešit problém způsobem, který jen povede k dalším problémům.

Nicméně když na tom budeš trvat, neznám terminologii, ale ta trubka co jde z rámu a jsou na ní řidítka snad jde vyměnit za delší nebo na ní dát vyšší řidítka nebo klasika - otočené berany, jde jen o to hledat způsoby jak dosáhnout cíle a ne záminky, proč něco nejde, když má někdo ze zvláštních důvodů jako je třeba úraz nebo operace páteře doporučen vzpřímený posed, tak kolo upravit lze:
http://www.bike-forum.cz/forum/uprava-k ... posed.html
http://www.nakole.cz/diskuse/15869-vybe ... davky.html
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 9. 9. 2013 11:38

xtonda : samozřejmě, že to jde vyměnit. Jak představec tak řidítka. Jenže ono se musí chtít :-)

Patrik : při tvé postavě a zřejmě 0 sportovní aktivitě tě na začátku bude bolet asi vše. Tělo si musí zvyknout. Na bolest zad jsi ještě mladý junák.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod joachym1 9. 9. 2013 15:34

PatrikChrz píše:Nízký řídítka :(

Ty se daji nastavit vys.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Joezbrna 9. 9. 2013 16:03

Patriku, nejdřív si ujasni, jestli vůbec chceš jezdit na kole.
Pak si ujasni, kdy, kam a jak budeš jezdit. Denně do práce? O víkendech do lesa? Oboje? Na pohodu, na kochačku? Nebo budeš honit kondici, jezdit rychle? Kolik km za týden, měsíc?
Máš to kde skladovat doma a v práci?

Pokud máš zájem, nasměruju Tě na lidi v Praze, kteří jezdí na různých typech kol, jeden, co je prodává, aby pro Tebe našli vhodné řešení.

(Pro představu o nákladech: Dá se koupit za pětikilo z Aukra zachovalý Favorit a udržovat si jej, ale je to spíš nostalgie, práce a z jízdy nic moc požitek. Za 4-5 tis. levný cross na dojíždění do práce a výlety po dobrých cestách do 10km. Na náročnější použití počítej 10-30 tisíc, a pak už se dá bavit o požitku z jízdy...)
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2013 16:20

Chci jezdit jen "na pohodu", takové to "paní radová kolem rybníka". Prostě o víkendu vzít kolo. Sednout na vklad/autobus (tedy složené), dojet na lítačku kam to jde (docela jsem si na procházky oblíbil procházku z Klánovic do Běchovic), tam se projet a zase jet zpátky.

Neskládací to být nemůže. Skladovat v práci není kde. Doma ano, ale nějak ho do toho 4. patra musím dostat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 9. 9. 2013 16:22

Za 30 tisíc může 6 let jezdit MHD
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2013 16:22

Však mám lítačku - do práce ani jinak jezdit nechci. Chci to prostě na pohodlné vyplnění volného času.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 9. 2013 16:23

a za cenu bmw celý život i s rodinou, a přesto na ulici stojí hromada bmw...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 9. 9. 2013 16:56

U skládačky je trochu problém, že s malými koly opět požitek z delší jízdy nanic (16" je vyloženě nouzovka, 20" jakž takž po asfaltu), s velkými koly to zabere dost místa a je to těžký (dělají se skládací 26" horský kola).
Dalším problémem je sezení a šlapání. Bez SPD je to opruz. A skládačka s SPD... no to jsem ještě neviděl. Sezení: v buzigaťkách asi jezdit nechceš, šortky a tříčtvrťáky se na kratší cesty dají použít (mám do a z práce 15km, a jezdím v normálních kraťasech nebo fotbalových trenkách).
Alternativou je koloběžka. Já mám 2x12", ale to je opět tak na dozorování mrňat na odrážedlech, chce to větší přední kolo. Dělá se i skládací 16"+12" a dá se na tom skutečně jet. Ale koloběžky jsou kusová či malosériová výroba, sice vydrží hodně a dlouho, ale je to drahé na to, kolik je na tom dílů...
Co se týče skládaček, zkus Matěje Novotného
http://www.testudo-sport.cz/kontakt
Koukám, že má v půjčovně Tern C7. Zkus si to půjčit na víkend, a vyhraď si čas, ať ti to nastaví, ukáže a vysvětlí. Dva dny jezdit je lepší než měsíc diskutovat, uvidíš, zda by ti něco takového vyhovovalo, nebo kterým směrem se dál vydat.
Kdybys to chtěl kupovat, bral bych raději osmi či devítikolečko kvůli rozsahu převodů (sedmi je opravdu málo).
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Proti srsti 9. 9. 2013 18:30

PatrikChrz píše: procházku z Klánovic do Běchovic

Jé, to je moje domovské území :shock: To se divím, že jsem tě tu ještě nepotkala, to chodíš po červené podél trati, nebo lesem? No každopádně na kolo je to lokalita luxusní, na kole se dá dojet mnohem dál než do Běchovic, a ty rybníky tu máme taky :-)
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 9. 2013 18:46

Joezbrna píše:výlety po dobrých cestách do 10km.

Kvůli tomu se to vyplatí vytahovat ze sklepa nebo z balkónu ve 4. patře?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 9. 9. 2013 18:56

Tomáš Marný píše:
Joezbrna píše:výlety po dobrých cestách do 10km.

Kvůli tomu se to vyplatí vytahovat ze sklepa nebo z balkónu ve 4. patře?


Jak to tak čtu, tak si myslím, že pro Patrika bude sportovním vyžitím dostat to kolo dolů a zpátky, a bude utahán víc, než kdyby těch 10 km ujel.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 9. 9. 2013 18:59

Joezbrna: Přesně tak, skládačku bych asi nebral. Spíš nějaké krosové kolo, mají dost vzpřímený posez. Jedno mám a docela mi to vadí, mám moc velký odpor vzduchu. :D A za 15-20 000 Kč bude mít fajn kolo.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 9. 2013 19:12

kamey píše:
Tomáš Marný píše:
Joezbrna píše:výlety po dobrých cestách do 10km.

Kvůli tomu se to vyplatí vytahovat ze sklepa nebo z balkónu ve 4. patře?


Jak to tak čtu, tak si myslím, že pro Patrika bude sportovním vyžitím dostat to kolo dolů a zpátky, a bude utahán víc, než kdyby těch 10 km ujel.

Je poněkud vyžle. Ale tak třeba tím zesílí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků