Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Drejkaa 22. 2. 2014 10:46

Inev píše:Je škoda, že stejnou energii, vervu a nadšení nevěnuješ hledáním ženské a věcem s tím spojených.

Tak máš ty brýle? Co to kolo? To už je taky pasé?

Napadlo mě úplně to samý když jsem četla o výběru hodinek.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 2. 2014 10:51

ka-spel píše:Patriku do jaké sorty patří Festiny?

Normální "fashion". Původně švýcarská značka, dnes vyráběná ve Španělsku, snažil jsem se najít, jaké používá strojky, ale obchody to běžně neuvádějí, hádám, že obyčejné Miyoty, což jsou sice levné, ale spolehlivé strojky. Z hodinářského hlediska nic zajímavého.
Jsou to takoví "pracanti". Mám pár známých, co je mají a jsou s nimi spokojeni, pokud chce někdo hodinky jen aby mu ukazovaly čas, proč ne.

-- 22. 2. 2014 11:05 --

Inev píše:Je škoda, že stejnou energii, vervu a nadšení nevěnuješ hledáním ženské a věcem s tím spojených.

Jo, kdyby byly ty ženské tak logické, jako ty hodinky :)
Inev píše:Tak máš ty brýle? Co to kolo? To už je taky pasé?

Brýle mám, ty co jsme tady společně vybírali, hodil jsem tam novou fotku do Avathara, když už nás v práci (zadarmo :D) fotili. Kolo zatím ne, uvidíme na jaře.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 22. 2. 2014 11:28

Je to určitě lepší než to bylo. Já osobně bych dal dolů i ten zbytek vlasů. Spoustu mých kamarádů 35-45 let to tak udělalo a fakt to je lepší. Ale tuším, že se to tu už řešilo. Mám pocit, že jsi nám to zase logicky vysvětlit proč to nejde :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 2. 2014 11:31

No, možná budu hrát kompars v jednom filmu, kde je to podmínkou :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 2. 2014 11:57

PatrikChrz píše:Ano, můžeš si koupit za pár stovek hodinky, které budou vypadat zajímavě, ale TY BUDEŠ VĚDĚT, že to nic zvláštního není. Uvnitř je plastový quartz strojek za 2 dolary, který je sice přesný, ale absolutně nezajímavý.

Toto mi přijde jako velmi hloupý názor. To, že mechanizmy zajišťující funkci hodinek nejsou vidět prostým okem, neznamená, že nejsou zajímavé. Ve skutečnosti i za těmi nejobyčejnějšími quartzkami je řádově více znalostí a pokročilé technologie než za mechanickými hodinkami.

Vylepšování mechanických hodinek v dnešní době mi přijde jako by se někdo dneska pokoušel vylepšovat parní stroj.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 22. 2. 2014 12:05

Inev píše:Je škoda, že stejnou energii, vervu a nadšení nevěnuješ hledáním ženské a věcem s tím spojených.

Tak máš ty brýle? Co to kolo? To už je taky pasé?


Spíš je škoda, že takovou energii nevěnuje např. podnikání -> vydělávání peněz. Ženské se potom připlazí. 8-)
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 22. 2. 2014 12:26

S Patrikovým přístupem k riziku podnikání nepřipadá v úvahu :-)

Ale možná by se připlazili i chlapy :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eLzyx 22. 2. 2014 12:29

xtonda píše:Vylepšování mechanických hodinek v dnešní době mi přijde jako by se někdo dneska pokoušel vylepšovat parní stroj.

vždyť se stále parní "stroje" vylepšují a jejich účinnost se stále pomaličku zvyšuje. Ano, nejde o pístové parní stroje, ale o parní turbíny. Ale pára svou roli stále má. Stejně jako mechanické strojky v hodinkách.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 2. 2014 12:37

xtonda píše:
PatrikChrz píše:Ano, můžeš si koupit za pár stovek hodinky, které budou vypadat zajímavě, ale TY BUDEŠ VĚDĚT, že to nic zvláštního není. Uvnitř je plastový quartz strojek za 2 dolary, který je sice přesný, ale absolutně nezajímavý.

Toto mi přijde jako velmi hloupý názor. To, že mechanizmy zajišťující funkci hodinek nejsou vidět prostým okem, neznamená, že nejsou zajímavé. Ve skutečnosti i za těmi nejobyčejnějšími quartzkami je řádově více znalostí a pokročilé technologie než za mechanickými hodinkami.

Vylepšování mechanických hodinek v dnešní době mi přijde jako by se někdo dneska pokoušel vylepšovat parní stroj.

Tak v tomhle se neshodneme. Fotografie také zachytí skutečnost věrněji a přitom si lidé stále kupují obrazy (a stále se vymýšlí nové způsoby jak a čím ty obrazy vytvářet). Ano, do určité míry je to snobárna (ostatně jako s těmi obrazy, vzpomněl jsem si na případ nějakého umělce, mně to jméno nic neříká, Banksy se jmenje, a prý se jeho díla prodávají za miliony, kterému se je v USA nedařilo na ulici prodávat ani po 60 dolarech), ale je to právě i umělecké dílo. Zkrátka někdo přijde na nový (někdy úžasně neefektivný, ale krásný) způsob, jak tu samou věc udělat nějak jinak. A dodnes se mechanické hodinky vylepšují, používají se nejrůznější moderní materiály, často na hranici svých fyzikálních možností - např. dříve zmiňované klínové řemeny v hodinkách Tag Heuer mají v nejtenším místě tloušťku lidského vlasu). Někdy se přijde na to, že to je slepá ulička a nic nového to nepřináší (osobně za tu považuji CoAxial strojky, co prodává Omega), jindy se objeví něco úplně nového, co zasáhne celý svět, třeba zrovna ty Quartzky, které vznikly jako "honba" za největší přesností a poslaly do propadliště dějin jiné, tehdy konkurenční systémy (např. ladičkové strojky, mimochodem od těch získal český výrobce hodinek Elton (elektro ton) svůj název).

A ku podivu jsou místa, kde se quartzové hodinky "nečapou". Když jsem na toto téma psal článek, ověřoval jsem si informaci, že v dolech, kde hrozí výskyt výbušných plynů, nesmí horníci používat ani bateriové hodinky (proto měli tak oblíbené české PRIM SPORT, které byly relativně mechanicky odolné). Stejně tak mezi těmi, kdo pracují se zařízením o vysokém a velmi vysokém napětí najdeš hodně těch, co má mechanické hodinky (poté, co se jim jich několikery quartzky po delším pobytu v elektrickém poli odebraly do věčných lovišť).
Takže mechanické hodinky obsahují té moderní technologie překvapivě hodně, i když většinou jen ve formě nových materiálů případně strojů na jejich výrobu - byl jsem na návštěvě v továrně Maurice Lacroix a bylo zajímavé sledovat jaké drobnosti mají vliv na výsledkou přesnost a co všechno se s pomocí speciálních strojů dá vylepšit (např. hodně záleží na přesném usazení umělých rubínů, které slouží jako ložiska; taky to lze udělat levněji a jednodušeji a u quartzových strojků se to tak i často dělá, že se tam prostě dá obyčejný kovový kolíček). V quartzovém strojku je pouze eblok, který udává strojku krok (a tedy na kterém závisí přesnost) a pár (často plastových) koleček. Proto také quartzové strojky dobyly svět, jsou přesné a spolehlivé i při velké mechanické nepřesnosti výroby a vysoké nároky nejsou kladeny ani na montáž, třeba pár zrnek prachu ten "plasťák" v pohodě semele.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 22. 2. 2014 15:54

Drejkaa píše:
Inev píše:Je škoda, že stejnou energii, vervu a nadšení nevěnuješ hledáním ženské a věcem s tím spojených.

Tak máš ty brýle? Co to kolo? To už je taky pasé?

Napadlo mě úplně to samý když jsem četla o výběru hodinek.

Zenska je vec druhorada, hodinky jsou dulezitejsi. 8-P
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 2. 2014 17:33

PatrikChrz píše:No, možná budu hrát kompars v jednom filmu, kde je to podmínkou :)

Bumerang 2? :D Bumerang (1996), 76%
http://www.csfd.cz/film/804
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 2. 2014 21:45

Tak pokud se to posune do oblasti uměleckého díla, tak dejme tomu, v umění se logika moc neuplatňuje. Chápu nějaký skutečně unikátní kousek. Použití ve specifických podmínkách taky chápu. Nicméně drtivá většina mechanických strojků to kritérium unikátnosti prostě nesplňuje a tam si myslím to co sem napsal, prostě nevidím tu přidanou hodnotu v tom mít velkosériový mechanický strojek oproti tomu quartzu, co má takový strojek za "duši"?

Mě sou blízké počítače a moderní digitální technika, posledních skoro patnáct let hodinky nenosím, ale kdybych si měl nějaké koupit, tak by to bylo něco jako je řada Mega Solar od Junghans, i když aktuální kolekce se mi nelíbí tolik jako to co dělali dřív.

Parní stroje sem myslel samozřejmě ty klasické, jako symbol něčeho co bylo ve většině aplikaci principiálně překonáno, což není případ turbín.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 2. 2014 02:48

A to je na tom to krásné. Tebe fascinuje elektronika a tak dáš přednost quartzovým hodinkám. Já v elektronice, které je kolem plno, nic výjimečného nevidím a dal bych přednost nějaké mechanické zvláštnosti, která tebe nechává chladným :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Proti srsti 23. 2. 2014 08:43

PatrikChrz píše:No, možná budu hrát kompars v jednom filmu, kde je to podmínkou :)


To je ten, jak do něj hledají ty plešaté hubeňoury?
Mezi vlky se to má jmenovat či co.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Drejkaa 23. 2. 2014 10:27

Hele a co se vrátit na začátek? Kolik utratíte, vyděláte, ušetříte?
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků