Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 14:20

jandaxx: takoveho jsem mel ve vedlejsim dome v havirove. Byt byl druzstva, takze jednou za rok najel exekutor, MP, stehovaci a cely den hazeli z okna do pristavenych kontejneru bordel. To delali 2/3 dny a za den odvezli cca 4-5 kontejneru. Takhle to opakovali snad 4x, nez to tam jednou vyhorelo a podarilo ze jim chlapa dostat z bytu na psychiatrii a sousedi si mohli oddechnout.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qazik 22. 1. 2012 14:24

jandaxx píše:Kolega má sousedku, která "šetření" dovedla do extrému. Téměř nespotřebovává vodu - cca 1 000 litrů na barák za celý rok!!! Vodu na mytí si nosí v PETkách ze hřbitova. Aby nemusela splachovat, tak to co "vyprodukuje" vylévá na zahradu. V zimě, aby nemusela topit chodí k dceři, kde je přes den. Tam se i nají. Samozřejmě je schánčlivá, takže domů tahá kdeco najde. Kolega jí má přímo vedle sebe a nadšený z ní není. Minimálně kvůli tomu, že netopí. Takže on jí vytápí přes stěnu a o to protopí víc. Navíc je i nebezpečí požáru z bordelu, který natahala domu. A neudělá nic.


to ovsem uz neni setrivost ale dusevni porucha...
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jandaxx 22. 1. 2012 14:27

Jo, s tím souhlasím. Jenomže dokud se něco nestane, tak se s takovým sousedem nedá nic dělat.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2012 14:45

kamey píše:Z pohledu Patrika by se měla žena být schopná finančně postarat o sebe v době těhotenství, a posléze i o dítě - hlavně ho finančně ani jinak nezatěžovat a neomezovat. Sorry, ale takto je to tu psáno.

Nic takového jsem neříkal. Je jasné, že v době těhotenství a péče o dítě se o ní musí postarat muž. Ale co dneska vidím kolem sebe, tak jsou ženské, které v 30/35 letech nemají nic, jen dluhy a bydlí v podnájmu.

-- 22. 1. 2012 14:52 --

mikicz píše:Patrik: nekecej, nekupujes si co chces, radeji se presvedcis ze to nechces. Viz mobil. Tvrdils ze chces novy mobil s wifi, ale nesel sis ho koupit, misto toho jsi ho pul roku somroval az se nasel nekdo kdo ho vymeni za flasku :P

Však jsem ho tak nutně nepotřeboval. Měl jsem jiný, co jsem získal za jinou flašku :).
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a
A tenhle jsem získal akorát přesně v době, kdy jsem ho potřeboval.

Mimochodem, kalendář už mám taky. Dokonce se mi nakonec sešly dva, tak jestli chceš, jeden ti věnuji.
viewtopic.php?f=305&t=1154926
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 14:52

Stejne jako jsou zenske ktere v 35 maji vlastni firmu, luxusni vilu a jsou zajistene vlastnim usilim. Jenze takove se vyskytuji jinde nez ty.

-- 22. 1. 2012 14:53 --

kalendar mam na displeji mobilu, zadny dalsi nepotrebuju. ale dik za nabidku
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2012 14:55

Noclaf píše: Necekas ty cekas od vztahu totez co od banky? Ze si prectes Zeniny vseobecne obchodni podminky...

Jo, to by bylo přesně ono :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 15:00

PatrikChrz píše:
kamey píše:Z pohledu Patrika by se měla žena být schopná finančně postarat o sebe v době těhotenství, a posléze i o dítě - hlavně ho finančně ani jinak nezatěžovat a neomezovat. Sorry, ale takto je to tu psáno.
Nic takového jsem neříkal. Je jasné, že v době těhotenství a péče o dítě se o ní musí postarat muž. Ale co dneska vidím kolem sebe, tak jsou ženské, které v 30/35 letech nemají nic, jen dluhy a bydlí v podnájmu.


No a co potom, až to děcko dosáhne 3-4 let, a potom 15 let, to je té ženské +- těch 30/35. Myslíš, že to byla jejich chyba? Nebývá za těmi dluhy v 90% případů manžel, který si našel jinou, mladší, bez dětí, nebo se spoléhal na to, že se ženská obstará finančně sama i s dětmi a sám si žil spokojený život? Taky se koukám okolo sebe a vidím.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2012 15:03

Mluvím o svobodných bezdětných, zbytek mě nezajímá. Každopádně když vidím s jakými paky některé ženské žijou tak nějak nedokážu pochopit, že se s nima vůbec mohly dát dohromady.

Vzpomněl jsem si na jednu "moudrost".
Žena je jako květina. Jemný muž se jí bojí i jen dotknout, ale osel, ten jí sežere.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 15:06

Já to za sebe uzavřu asi takto: život není jenom o penězích, které jej usnadní, ale lepším neudělají. Vždycky je to o 2 lidech a láska v tom být musí, Bez ní nemá vztah naději na žádnou budoucnost. A lásku přepočítávat na peníze nejde. Buď někoho miluju, nebo ne. Patrik bude mít peníze, za které si ze svého pohledu může koupit všechno - stejně si to nekoupí, aby ještě víc ušetřil. Pro život takový člověk není. raději ať zůstane sám, a neničí další život nějaké ženské nebo svým budoucím dětem. To není člověk, který je schopen lásky.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 15:06

to je fakt moudry... Nicmene poloz si otazku jinak. Kdyz je v 35 sama, bezdetna, svobodna, nema to nejaky dobry duvod?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 1. 2012 15:14

mikicz: No v praxi jsou mozne dva duvody: Bud ma prehnane naroky, nebo zadneho nechce.

PatrikChrz: Zensky se nesnaz chapat, mohl bys skoncit na psychiatrii. Me zase dojima, jak zenska po rozchodu tvrdi, ze ted si bude sama uzivat a nejmin pul roku nechce s nikym chodit. Vetsinou toho pul roku trva 2, maximalne 4 tydny.

jandaxx: To uz je vazne dusevni porucha. Chapal bych, kdyby to byl nekdo kdo treba zazil hladomor za valky nebo tak neco, ale proc se to prejevuje u normalnich lidi, to nechapu.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qazik 22. 1. 2012 15:15

kamey píše:Já to za sebe uzavřu asi takto: život není jenom o penězích, které jej usnadní, ale lepším neudělají. Vždycky je to o 2 lidech a láska v tom být musí, Bez ní nemá vztah naději na žádnou budoucnost. A lásku přepočítávat na peníze nejde. Buď někoho miluju, nebo ne. Patrik bude mít peníze, za které si ze svého pohledu může koupit všechno - stejně si to nekoupí, aby ještě víc ušetřil. Pro život takový člověk není. raději ať zůstane sám, a neničí další život nějaké ženské nebo svým budoucím dětem. To není člověk, který je schopen lásky.


ty pises, ze lasku prepocitavat na penize nejde a ze Patrik neni schopen lasky, ovsem to hlavni co ti na nem vadi je jeho pristup k penezum. Sory, ale ja v tom ctu, ze pro tebe laska = kolik je do tebe partner ochotny investovat penez...
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 15:25

qazik píše:
kamey píše:Já to za sebe uzavřu asi takto: život není jenom o penězích, které jej usnadní, ale lepším neudělají. Vždycky je to o 2 lidech a láska v tom být musí, Bez ní nemá vztah naději na žádnou budoucnost. A lásku přepočítávat na peníze nejde. Buď někoho miluju, nebo ne. Patrik bude mít peníze, za které si ze svého pohledu může koupit všechno - stejně si to nekoupí, aby ještě víc ušetřil. Pro život takový člověk není. raději ať zůstane sám, a neničí další život nějaké ženské nebo svým budoucím dětem. To není člověk, který je schopen lásky.


ty pises, ze lasku prepocitavat na penize nejde a ze Patrik neni schopen lasky, ovsem to hlavni co ti na nem vadi je jeho pristup k penezum. Sory, ale ja v tom ctu, ze pro tebe laska = kolik je do tebe partner ochotny investovat penez...


Ano, dle tebe je správné, aby si každý z partnerů vedl vlastní život, oddělený až natolik, že je nejlepší, pokud každý žije ve vlastním bytě (aby si nevyčítali, kdo byl víc času v koupelně a spotřeboval víc vody). Co se týká výchovy dětí, tak od 4 let je věcí matky, jak se o ně postará. To tu prostě čtu. A ta poslední věta, to je teda debilita. Promiň, ale já mám největší radost, když manželovi nebo dceři koupím něco, po čem touží a oni z toho mají radost. A taky jsem ráda, když mi manžel přinese kytku a dá pusu. BTW: pokud bych to měla vzít až doslovně, tak u nás jsem již více než 20 let živitelem rodiny já, a to bylo i při dítěti na mateřské. Takže dft. jsem Patrikům ideál. Ale nikdy by mě nenapadlo počítat co stála dcera, co spotřeboval manžel a co já. A proto si tu mohu dovolit napsat, že já bych takového chlapa doma nechtěla.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qazik 22. 1. 2012 15:33

kamey píše: Ano, dle tebe je správné, aby si každý z partnerů vedl vlastní život, oddělený až natolik, že je nejlepší, pokud každý žije ve vlastním bytě (aby si nevyčítali, kdo byl víc času v koupelně a spotřeboval víc vody). Co se týká výchovy dětí, tak od 4 let je věcí matky, jak se o ně postará. To tu prostě čtu.


ja to tu nectu. Muzes citovat?

kamey píše: Promiň, ale já mám největší radost, když manželovi nebo dceři koupím něco, po čem touží a oni z toho mají radost.


no tak pak to chapu, pokud pro tebe je vyjadreni lasky v tom, ze nekdo neco KOUPI. Ale potom laskave nepis vety jako "...A lásku přepočítávat na peníze nejde..." a snaz se udrzovat ve svych nazorech urcitou logickou konzistenci, jinak je v tom hokej...
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 15:40

Gazik, umíš číst? Zkus k tomu dopsat i zbytek té mojí věty o té kytce, je to věc za peníze, ale vyjadřuje to co? On dárek nemusí být hned za tisíce. Může být, ale nemusí. Víš z čeho měla třeba dcera radost v poslední době? Z redukce mikrosimky na klasickou simku. Stálo mě to asi 15 korun, jenom se to nedá moc sehnat....
Ale jinak chápu, je nutné držet basu..... :D Jedna baba proti 5 chlapům, to se ti musí podařit, že?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků