Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 8. 2013 23:10

Drejka anebo "Jen jestli nestřílíš slepejma!" :mrgreen:
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ka-spel 14. 8. 2013 23:13

Tak jako zvětšovač péra místo auta? ;-) Dokázali jste ho přimět utrácet za kraviny. Nebo si dělat radost? Těžko říct. Co dál?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2013 01:24

Teda vy jste se do toho nějak pustili. Jak už psal S474N, prostě to byla výhodná koupě, úroky jsou teď skoro na nule a do něčeho ty peníze investovat musím. Kdykoliv to mohu prodat za stejnou (a při troše štěstí i vyšší) cenu, za jakou jsem to koupil, takže i když bude doma opřená v koutě (a možná přijde na řadu i ten trezor, protože více než dvě zbraně už musí být (ze zákona) v trezoru a možná to tímhle ještě neskončilo, třeba se objeví ještě nějaká další výhodná investice), nebude to úplně marné a nějaký koníček na vyplnění volného času se hodí (a už jsem jednu slečnu na střelnici pozval (a řekl jsem jí, že si může vzít s sebou fotku bývalého přítele :) , i když je to jen kamarádka a tzv. "bez budoucnosti" (např. je moc mladá). Ve výsledku je to ještě celkem levný koníček i když ne úplně zadarmo, nebo dokonce "s kladnou bilancí" (tedy vydělávající) jako ty moje dosavadní.

Auto by bylo rozhodně (o hodně) dražší (zejména fixní roční náklady) a mnohem méně skladné. Motorismus mi k srdci nějak extra nepřirostl, v Praze je auto jen k zlosti, navíc, když se dá za pár peněz půjčit (už několikrát jsme si s kamarády půjčili auto od Pražské plynárenské, naposledy na víkendový výlet na Dachstein a Neuschwanstein a s "naší" Pandou jsme si projeli i alpské "silničky". A užili jsme si s ní spoustu srandy. Až uznám, že auto potřebuji, tak půjdu a koupím si ho, ale zatím jsem k tomuto názoru nedošel.
Přílohy
Praha-20130815-00133.jpg
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noclaf 15. 8. 2013 01:36

Tak si kup do mesta skutr. Skutr na zlost ve meste neni a 125 Vespa se bude babam libit. :)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2013 01:47

Opět "kam s ním". V mojí garáži parkuje tatínek, druhou se mi jen kvůli skůtru kupovat nechce a nechávat ho na ulici taky nechci. A motorky mě lákají ještě méně než auta. Na nějaký větší výlet to není, po Praze je to sebevražda a navíc se s tím dá jezdit jen tak 6 měsíců v roce.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 15. 8. 2013 06:51

S474N píše:ka-spel: a ono nekde bylo receno, ze mu to ma vylepsit image? Nebylo to ciste nahodou zmineno pouze v souvislosti s porusenim asketismu jako takoveho? Nebo si jako opravdu myslis, ze Patrik lapne pusku, da ji pres rameno, za pas pistoli a pujde do metra balit holky?! :oboze

-- 14. 8. 2013 23:36 --

Drejkaa: spravny vojak si hledi hledi a hlavne hlavne! :mrgreen:

:-| telefon ani noťas si nekoupí, koupí si samopal. Kolikrát půjde na střelnici? A kolik tam potká holek?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 8. 2013 06:52

xtonda píše:Viz odkaz od qazik a také web AČR http://www.acr.army.cz/technika-a-vyzbr ... r-58-5080/ ta zbraň se prostě jmenuje 7,62mm samopal vzor 58 a i viz ten odkaz na wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/Samopal#Sa ... rminologii - ať už byly důvody jakékoliv, v české terminologii to prostě je samopal. Útočná puška je doslovný překlad anglického (Assault rifle) i německého (Sturmgewehr). To je bohužel v poslední době běžné, populární anglická literatura je dostupná a tak se se v popularizaci různých témat místo zavedené české terminologie používají naivní překlady z angličtiny a zjevně se k tomu nechala strhnout i česká wikipedie.

Nikoliv, protoze je to nazev zbrane jako takove, nikoliv oznaceni druhove. To je jako by vyrobce nazval treba Oktavku "Nakladni auto". Takze bych s dovolenim rozlisoval mezi "samopal" a "Samopal".

Mimochodem, chces tedy tvrdit, ze samopal neni na pistolove strelivo?

Kamey: a ono bylo nekde receno, ze toto koupil kvuli holkam? Ja teda nevim, ale MINIMALNE 2x tu jasne padlo, ze to koupil POUZE z duvodu dobre koupe (a zde se to objevilo POUZE z duvodu "poruseni asketismu").
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 8. 2013 06:58

@ kamey: Tys neviděla Policejní akademii? Tam jeden zapálenej do zbraní stejně postiženou partnerku našel :-D.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod kamey 15. 8. 2013 06:59

Takže místo aby se oblékl a došel k holiči (tam taky určitě ještě nebyl), tak utrácí za kraviny.

-- 15. 8. 2013 08:01 --

Tomáš Marný píše:@ kamey: Tys neviděla Policejní akademii? Tam jeden zapálenej do zbraní stejně postiženou partnerku našel :-D.

Matně si pamatuji. Ale to by musel teda ještě dost "zainvestovat".
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 8. 2013 07:05

Kamey: problem je zejmena v tom, ze na to, kolik lidi sem pise, tak ze by nekdo realne podal pomocnou ruku, to ne. Ja vim, je to velmi jednoduche se vysmat nebo si kopnout, ale pomoct, to uz by clovek musel neco udelat, ze? Ja jsem od Patrika pomerne vzdalen, takze tezko ho muzu mit pod primym dohledem a smerovat ho, nicmene i tak si myslim, ze se mi povedlo mnohem vice, nez kdejakemu kecalistovi tady. Takze pokud uz chce nekdo chytracit a poucovat, tak by si mel primarne sahnout do vlastniho svedomi a zeptat se, co sam pro to uz udelal.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2013 07:15

kamey píše:
S474N píše:ka-spel: a ono nekde bylo receno, ze mu to ma vylepsit image? Nebylo to ciste nahodou zmineno pouze v souvislosti s porusenim asketismu jako takoveho? Nebo si jako opravdu myslis, ze Patrik lapne pusku, da ji pres rameno, za pas pistoli a pujde do metra balit holky?! :oboze

-- 14. 8. 2013 23:36 --

Drejkaa: spravny vojak si hledi hledi a hlavne hlavne! :mrgreen:

:-| telefon ani noťas si nekoupí, koupí si samopal. Kolikrát půjde na střelnici? A kolik tam potká holek?

Telefon nebo noťas dostanu zadarmo (příjem nezastaven, dochází mi zásoby telefonů, takže klidně přijmu další a noťas taky), nebo v nejhorším případě za flašku, samopaly zatím nikde nerozdávají.

A jak jsem psal, je to finančně ještě akceptovatelný koníček a vzhledem k aktuálním úrokovým sazbám i celkem slušně uložené finance :).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 15. 8. 2013 07:31

S474N píše:Kamey: problem je zejmena v tom, ze na to, kolik lidi sem pise, tak ze by nekdo realne podal pomocnou ruku, to ne. Ja vim, je to velmi jednoduche se vysmat nebo si kopnout, ale pomoct, to uz by clovek musel neco udelat, ze? Ja jsem od Patrika pomerne vzdalen, takze tezko ho muzu mit pod primym dohledem a smerovat ho, nicmene i tak si myslim, ze se mi povedlo mnohem vice, nez kdejakemu kecalistovi tady. Takze pokud uz chce nekdo chytracit a poucovat, tak by si mel primarne sahnout do vlastniho svedomi a zeptat se, co sam pro to uz udelal.

To Satan: Klidně mu pomůžu, má to k nám 100 km, ať napíše, kdy přijede.

To Patrik: ty jsi vůbec nepochopil, o čem s Kaspelem píšeme a proč to píšeme.... nejdřív udělej něco se sebou a potom si užívej koníčky.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 15. 8. 2013 07:54

kamey: zajít jednou týdně na střelnici a pak se stavit na pivo nebo kafe by nemuselo být marné. Mít reálného koníčka je vždy posun k lepšímu. I když teda na střelnici asi fakt moc ženských nebude.

Dámy, poraďte nějakou lehčí vůni vhodnou pro intelektuála....
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2013 07:59

Jedno nevylučuje druhé. Koníčky a hledání přítelkyně jde provozovat zaráz a obě činnosti mohou mít synergický efekt.
No a třeba nakonec zjistím, že to, co mi chybí, není ženská, ale uspokojující naplnění volného času.

Navíc ženské tak nějak intuitivně poznají, když člověk je nespokojený sám se sebou a takovéto muže odmítají. Naopak po těch, kteří je vlastně nechtějí a nepotřebují (a třeba i využívají) se můžou utlouct. Alespoň mám takové zkušenosti v mém okolí. Mám třeba kamaráda, který se z každé pařby vrací s několika telefonními čísly. A to není ani extra hezký a už vůbec ne bohatý a spíše "trampsky" než výběrově oblékaný a přitom mu např. v pátek v tramvaji hodila holka do klína telefonní číslo, že je o víkendu sama doma a rodiče jsou pryč.

Další kamarádka si nabrnkla kluka, kterého roky živila a nyní po něm splácí několika set tisícový dluh, co si kvůli němu vzala, aby si nabrnkla dalšího z Nemanic. Další se teď rozešla s klukem, protože ji mlátil, před tím měla alkoholika a ten před ním se za ni zase styděl (není to zrovna modelka).
Bývalé spolužačce se zase kvůli dluhům zabil manžel, ale ta je alespoň dost chytrá na to, aby si našla dostatečně zabezpečeného nového partnera, takže peníze už nikdy nebude muset řešit.

Zkrátka jsou věci, které chci, ale nechci je za každou cenu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 15. 8. 2013 08:00

Ne, vubec tam nejsou a nechodi a uz vubec ne v Praze :mrgreen:

:arrow: https://cs-cz.facebook.com/BEAREKAgirls

S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka