Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod melolontha 12. 10. 2013 10:17

kdybych mohla, auta se okamžitě zbavím. Benzín, servis, pojištění, dálniční známky - po každé takovéto platbě mi krvácí srdce :-|
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sirius1983 12. 10. 2013 11:15

I tak ti ale přináší něco, kvůli čemu se ho zbavit nechceš a nezbavíš...
sirius1983
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Drejkaa 12. 10. 2013 11:17

Já si bez auta neumím představit život i kdyby mě neživilo, tak třeba jen obyčejný nákup... Prostě jsem s autem svobodná a můžu kamkoli a kdykoli.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrAsch 12. 10. 2013 11:32

Potřeba auta záleží na životním stylu a místě bydliště.
Dokud jsem byli s manželkou bezdětní a bydleli a pracovali v Praze, auto jsme nepotřebovali. Když se narodila dcera a chtěli jsem s ní jezdit z Prahy ven na chalupu, auto se rázem stalo nutností.
Jakmile jsme si pořídili domek za Prahou, hned jsme potřebovali auta dvě.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 12. 10. 2013 11:56

czhunter: To si nemyslim. Cema auta bude klesat bez ohledu na to, zda jezdis nebo stoji v garazi. Pojisteni bude take stat stejne. Pravda, snizi se platby za benzin, gumy a opravy.

PetrAsch: Naprosto souhlasim.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 12. 10. 2013 12:12

Noxik: Tak Patrik psal o "provozních nákladech" (což třeba amortizace a pojištění - řekněme kromě povinného, není) - a pokud auto provozuješ málo, tak jsou absolutní provozní náklady nízké, i když jinak relativně "hodně žere".
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OS 12. 10. 2013 12:51

Dost dobře nechápu, proč se zmiňuje samotná cena auta, která klesá. Ano, klesá. Ale to není důvod pro pořízení auta, přináší jiné hodnoty a zhodnocení, než je samotná cena. Např šetří čas, který jsou peníze. :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod czhunter 12. 10. 2013 13:07

OS: Jo, jo, zrovna včera jsem jel z Prahy do Brna ... pouze o hodinu déle, než vlak :D

(kdyby někoho napadlo proč jsem tedy nejel vlakem, tak protože to bylo "zadarmo", ale čas mi to rozhodně neušetřilo)
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OS 12. 10. 2013 16:03

Tak autem se svezeš přímo z místa do cíle cesty. Z vlaku obvykle zas musíš někam busem apod. Záleží, kde je nádraží apod. Nebo kus pěšky a ještě k tomu máš těžká zavazadla. :) A pochybuji, že bydlíš na nádraží a jel jsi zas na nádraží. :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melolontha 12. 10. 2013 17:15

kamiony na páteční D1 a odnos kufrů na nádraží je asi tak stejný opruz :(
Je pravda, že auto mi dává svobodu. Sice předraženou, ale příjemnou.
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ALF6 13. 10. 2013 19:52

I já sem dlouhé roky fungoval bez auta. Ale ted jsem si udělal radost a koupil auto co mám v ikonce. Člověk si musí udělat někdy radost. A co se člověku otevřelo možností. :D

PS: někdo tu zminoval: benzín, servis, pojištění, dálniční známky ...jo jasně stojí to prachy..jako všechno. Někdo nechá paníze v bordelu, na automatech nebo je prochlastá....
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 13. 10. 2013 21:01

Patrik peníze samozřejmě nenechá ani v bordelu, ani na automatech, ani je neprochlastá. Bude si je držet na spořícím účtu nebo na termíňáku, a tak mu stát z toho sebere 10% formou "jednorázové rovné 10% daně na osobní úspory a bohatství".

viz http://www.blisty.cz/art/70473.html
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 13. 10. 2013 21:33

to je ten bordel možná lepčí :D
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Drejkaa 13. 10. 2013 21:36

To každopádně :D
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2013 07:16

No, nestrašte :(. Bohužel to vypadá, že to není až tak neuskutečnitelný nápad :(
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka