Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ALF6 14. 10. 2013 09:00

jako s bordelem? :D ne ted vážně 8-)

pokud auto koupíš( ne v bazaru, jsou to zloději) tak si budeš cestovat, dělat výlety,
objevovat nepoznaná místa na která by ses jinak nedostal, nemusíš se spoléhat na druhé aby tě někdo někam vozil a důležitá věc na konec: pokud auto bude hezké, tak to "lehce" zvýší i šance na seznámení. Peněz máš dost, tak si koukej užívat 8-)
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 14. 10. 2013 10:10

Franklin píše:Patrik peníze samozřejmě nenechá ani v bordelu, ani na automatech, ani je neprochlastá. Bude si je držet na spořícím účtu nebo na termíňáku, a tak mu stát z toho sebere 10% formou "jednorázové rovné 10% daně na osobní úspory a bohatství".

viz http://www.blisty.cz/art/70473.html

Vzhledem k množstí papírových aktiv v některých zemích (již Kypr, PL) na vybraných účtech nebo produktech to lze očekávat...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2013 10:13

Ne, myslel jsem, že není až tak neuskutečnitelné, že by se to 10 % zdanění u nás zavedlo.

A k tomu bordelu - nejlepší by bylo ho koupit (byl bych pak takovej "pordelpapá" :) ), ale na podnikání já nejsem, prodělal bych kalhoty :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 10. 2013 10:19

No to zdanění obyvatelstva 10 % bych si dokázal představit u zemí jako Řecko, ať se také podílí na své záchraně nebo viz nedávno ten Kypr, u nás mi to zatím přijde zcela neopodstatněné. Taky je otázka zda by to mělo být pouze z vkladů nebo z celkového majetku.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2013 10:26

Neopodstatněné ano, nemožné, bohužel, nikoliv :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod avathar 14. 10. 2013 13:57

A měnová reforma byla jako co? 50:1
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 10. 2013 14:34

Počkejte s tím prosím do konce měsíce, až doplatím hypotéku. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 14. 10. 2013 16:32

Neboj, dluhy se podělej jiným kurzem, aby banky nebyly škodný
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2013 17:24

Jo jo, při měnové reformě byly dluhy 5:1, vklady mezi 50:1 a 5:1 (průměrný přepočet za celé národní hospodářství byl asi 10:1,ale ten průměr "kazily" různé výjimky a výhody pro členy KSČ, prémiová spoření zaměstnanců, atd).
Zajímavost: životní pojištění bylo jednotně kráceno 50:1, takže hůře, než vklady v bankách (30:1).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 14. 10. 2013 17:49

Kdo by taky zakládal životní pojištění... počkat.

Imo, pojišťují se jenom hlupáci a srabi.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 18. 10. 2013 01:17

No, tak se vrátíme k tématu. Copak je nového v Patrikově životě?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 18. 10. 2013 14:49

Patriku, co si založit účet na Amatérech?
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OS 18. 10. 2013 15:18

Brutální. :D Ale je pravda, že i tam se dá lovit. Z doslechu mám, že starší ženy "barokních" tvarů si tam i lehce přivydělávají. Méně nároční kluci tam zas loví zdarma s menší námahou. :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2013 21:32

anonymní až na IP píše:Patriku, co si založit účet na Amatérech?

Ne, díky, tohle mě fakt neláká. Jako kamarád si tam našel "bokovku" ke své stálé přítelkyni (a ona ke svému manželovi).

Ale aby jsme se vrátili k "Asketickému životu" - podařilo se mi "zpeněžit" i cestu z práce a do práce. Zúčastňuji se takového dopravního průzkumu, 14 dní s sebou nosím "černou skříňku", která zaznamenává moje pohyby po Praze. Je za to jen pár stovek, ale lepší než drátem do oka, ne? Teď by to chtělo ještě zpeněžit spánek - nevíte někdo, jestli třeba někde neplatí takové ty výzkumné spánkové laboratoře? :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 10. 2013 21:42

Double facepalm... Btw profil na amatérech by imho dopadl stejně jako profil na badooo nebo ještě hůř
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka