Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod OS 18. 10. 2013 22:49

mikicz: Jak hůř? Tak nejhorší na těch profilech je, že se např. neseznámíš. :D Jinak to moc uškodit nemůže. I když...
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 19. 10. 2013 00:57

PatrikChrz píše:
anonymní až na IP píše:Patriku, co si založit účet na Amatérech?

Ne, díky, tohle mě fakt neláká. Jako kamarád si tam našel "bokovku" ke své stálé přítelkyni (a ona ke svému manželovi).

Ale aby jsme se vrátili k "Asketickému životu" - podařilo se mi "zpeněžit" i cestu z práce a do práce. Zúčastňuji se takového dopravního průzkumu, 14 dní s sebou nosím "černou skříňku", která zaznamenává moje pohyby po Praze. Je za to jen pár stovek, ale lepší než drátem do oka, ne? Teď by to chtělo ještě zpeněžit spánek - nevíte někdo, jestli třeba někde neplatí takové ty výzkumné spánkové laboratoře? :D

To bys potom mohl pronajmout i byt. :D Tak to už by byl "vejvar". :D Jsi neskutečný :D
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 19. 10. 2013 04:21

OS píše:Brutální. :D Ale je pravda, že i tam se dá lovit.
Z doslechu
mám, že starší ženy "barokních" tvarů si tam i lehce přivydělávají. Méně nároční kluci tam zas loví zdarma s menší námahou. :D

:hm
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 10. 2013 10:04

kamey píše:
To bys potom mohl pronajmout i byt. :D Tak to už by byl "vejvar". :D Jsi neskutečný :D

Kdepak, aby mi ho někdo zdevastoval? Čím dál víc mi přijde, že se budou byty dělit na 2 skupiny.
"Vymazlené", které mají lidi pro sebe a které raději nechají neobsazené, pokud tam nebudou chtít chvíli bydlet a "obyvatelné", které budou pronajímat a investovat do nich jen do té míry, aby byly stále ještě pronajmutelné.
Třeba od prvního ledna příštího roku není možno nájemci zakázat chování zvířete. Takže když si dostavadní nájemce pořídí psa, který bude devastovat dřevěnou podlahu, nábytek, stěny,... neudělá s tím pronajímatel vůbec nic.
I kdybych se stěhoval z ČR, tak svůj byt buď prodám a nebo ho raději nechám neobsazený, než ho pronajímat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod OS 19. 10. 2013 11:52

ALF6 píše:
OS píše:Brutální. :D Ale je pravda, že i tam se dá lovit.
Z doslechu
mám, že starší ženy "barokních" tvarů si tam i lehce přivydělávají. Méně nároční kluci tam zas loví zdarma s menší námahou. :D

:hm

:-[
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 10. 2013 12:03

Mno, tak jsem na tu "seznamku" taky juknul... A část jejích účastníků by rozhodně měla mít trvalý pobyt na některém uzavřeném oddělení léčícím sexuální devianty 8-) .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Inev 19. 10. 2013 12:43

PatrikChrz píše:Třeba od prvního ledna příštího roku není možno nájemci zakázat chování zvířete.

A je zakázáno mít ve smlouvě, že chování zvířete (např. psa) je povoleno, ale za příplatek třeba 1500 kč / měsíc?

Především je každý nájem o dohodě.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 10. 2013 13:34

No podle tohoto http://bydleni.idnes.cz/novy-obcansky-z ... stavba_web nemůže pronajímatel zvíře zakázat.
Je otázka, jak by se na to díval soud, jestli by těch 1500 neshledal jako nepřiměřené

Ano, každý nájem je o dohodě, ale nový Občanský zákoník do těchto dohod výrazně zasahuje, což se mi nelíbí
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 19. 10. 2013 13:58

Tomáš Marný píše:Mno, tak jsem na tu "seznamku" taky juknul... A část jejích účastníků by rozhodně měla mít trvalý pobyt na některém uzavřeném oddělení léčícím sexuální devianty 8-) .
Nevím proč. Já mám z doslechu s tím dobré zkušenosti.

Patrik by si tam mohl v klidu najít milenku - má vlastní zázemí, což hodně věcí ulehčí. Není problém tam najít ženu, co by s k němu natrvalo nastěhovala, říkají. Doma toho moc na ukradnutí asi nemá, tak proč ne. Akorát by ji tedy musel zahrnovat čas od času nějakými drobnostmi (víno v akci, sýr na slevě, květiny ze zahrad atd.).
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 10. 2013 14:03

PatrikChrz: A jaky je rozdil mezi tim, jestli byt zdevastuje najemnik nebo jeho pes? Pokud je vymahatelne jedno, musi byt i druhe, ne?

Inev: Staci to zvednout na 15 000 a nikdo do toho bytu psa urcite nenastehuje. Pokud to lze.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 19. 10. 2013 14:27

Tomáš Marný píše:Mno, tak jsem na tu "seznamku" taky juknul... A část jejích účastníků by rozhodně měla mít trvalý pobyt na některém uzavřeném oddělení léčícím sexuální devianty 8-) .

A, puritán je mezi námi. O:-)
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 19. 10. 2013 17:54

PatrikChrz píše:Je otázka, jak by se na to díval soud, jestli by těch 1500 neshledal jako nepřiměřené ....Ano, každý nájem je o dohodě, ale nový Občanský zákoník do těchto dohod výrazně zasahuje, což se mi nelíbí

Takže když si koupím rohlík za 3,5 Kč, mám prodejce dát k soudu, že je to nepřiměřené??? Podle tvé logiky by tu pak nemohla fungovat ani jedna firma na půjčování peněz. Podepsal smlouvu a má si to přečíst. Podle mě nic víc, nic míň. Já mu právo neupírám, jen ho chci zaplatit.

A teď mě napadlo. Stanovy SVJ či družstva jsou taky v určitém smyslu "zákonem". Pokud by si lidé dali do stanov podmínku ohledně chovu zvířat, že je zákaz nebo musí mít souhlas vedení, co se bude dít? :-) Nebo mohli by si vůbec takovou podmínku tam dát?

-- 19. 10. 2013 19:03 --

anonymní až na IP píše:Patrik by si tam mohl v klidu najít milenku - má vlastní zázemí, což hodně věcí ulehčí. Není problém tam najít ženu, co by s k němu natrvalo nastěhovala, říkají. Doma toho moc na ukradnutí asi nemá, tak proč ne. Akorát by ji tedy musel zahrnovat čas od času nějakými drobnostmi (víno v akci, sýr na slevě, květiny ze zahrad atd.).

Pravdu máš. Já bych to ještě vylepšil. Patrik by z toho mohl udělat hodinový hotel. Ideální stav : přijde vdaná žena, dá Patrikovi lístek s nákupem, Patrik to oběhá a nakoupí na své bonusové karty a ve slevě. Žena si užije, chlap si užije a Patrik taky :-) Všichni budou spokojení. :tleskani

-- 19. 10. 2013 19:14 --
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 10. 2013 19:11

Já bych to ještě vylepšil. Patrik by z toho mohl udělat hodinový hotel. Ideální stav : přijde vdaná žena, dá Patrikovi lístek s nákupem, Patrik to oběhá a nakoupí na své bonusové karty a ve slevě. Žena si užije, chlap si užije a Patrik taky :-)
Se divím, tohle ještě Patrika nenapadlo :D . A jako bonus by jim mohl nákup odvézt Pandou na CNG od PPS a účtovat jízdné pražských taxikářů :D .
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 19. 10. 2013 21:14

To vypadá jako dobrý specifický podnikatelský záměr. :-D Ale Patrik podnikat prý nikdy nebude.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 10. 2013 23:15

OS píše:A, puritán je mezi námi. O:-)

Jj, když ho někdo hned necpe ženskej do ***** a nestříká jí na obličej, tak je puritán :pozor
.
Tomáš Marný
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka