Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 6. 3. 2014 16:42

Tomáš Marný píše:Zkus to říct tomu důchodci, co ho přepadli dva cikáni s nožem...

Tak určitě budou vždy v pozoru čekat než vytasí.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lubos34 13. 3. 2014 13:00

Zdravíčko, chtěl bych se podělit o menší pracovní zkušenost. Pracoval jsem v jedné strojírenské firmě jako montér. Od rána do večera, špinavá práce atd. jak to tak bývá, firma propouštěla. byl jsem bez práce, zkoušel kde co. tak jsem zkusil dělat obchoďáka, měl jsem jen zkušenosti jen ve strojním průmyslu a hle, z blbýho montréra s platem 12tis sem se vytáhl na obchoďáka s příjmem 16tis. Nabízím spotřební materiál, od šroubů po oleje, který se musí pořád kupovat. Našel jsem ten job přes businessanimals.cz, kde jsou nabídky v oblasti obchodu a obchodování. tak to zkuste taky, kdo nemáte práci.
Lubos34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 13. 3. 2014 14:21

:D

došel cement a marketingové hadry
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 14. 3. 2014 14:35

:D Hezká success story.
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 14. 3. 2014 15:13

Pred takovymi 10-ti roky by to byl celkem slusny prijem. Nic ve zlem...
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 14. 3. 2014 18:41

A valná většina lidí i dnes musí s takovýmto příjmem vyjít a to i na Švarc systém. :)
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 14. 3. 2014 23:32

Nepredpokladam, ze dotycny sem napsal z toho duvodu, ze by chtel kohokoliv ohromovat tou vysi, jako spise proto, ze i clovek s jinou kvalifikaci (ci bez ni), se muze sam vypracovat i uplne jinam. Ja bych zde mohl zminit znameho, ktery se z vyuceneho automechanika dostal az k obchodakovi jedne velke znacky a jeho plat se pohybuje ve vysi 100k mesicne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod OS 15. 3. 2014 15:12

Tak on hlavně chtěl propagovat svůj web. :D
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod karlos-2009 24. 3. 2014 20:46

Patriku,
kolega se chystá taky na Kubu a tak by ho zajímalo, jak je to tam s placením - já mu říkám, ať si vezme spoustu jedno-, dvou-, pětidolarovek. Chytal ses tam s platebníma kartama? Internet a mobily tam asi nemají moc rozšířené, co?
karlos-2009
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2014 21:02

Ahoj, dolary určitě ne, na směnu USD je uplatňován 10 % poplatek. Jakoukoliv jinou volně směnitelnou měnu, třeba eura, stejně si bude muset vše vyměnit na konvertibilní pesa.
Já měl s sebou 950 eur v 5 eurovkách, ale přímou platbu v eur jsem stejně nikdy nevyužil (vše jsem postupně měnil), takže není nutné. Možná můžeš zkusit při smlouvání, jestli za ubytování místo 15 CUC nevezmou 10 EUR (cca 13,50 CUC), ale pochybuji.

Pozor na to, že v turistických oblastech je horší kurz (např. ve Varaderu jsem měnil za 1,28, přitom v Trinidadu za 1,34), v bankách je, zdá se, o fous lepší kurz, než ve směnárnách Cadeca. Ku podivu není špatný kurz ani na letišti.

Zpětná směna na letišti je částečně problematická, nechtějí brát mince a nemusí mít dost eur (příklad kamaráda, kterému zpět vyměnili 20 eur s tím, že víc prostě nemají).

Bankomaty berou asi jen karty VISA (my jsme bankomat na MasterCard nenašli, chtěli jsme vybírat Eqou), ale v bance snad berou i MC (Cash Advance, u většiny karet dost drahá sranda). No, nakonec jsme si vystačili s hotovostí, co si kdo dovezl, kdo měl přebytky, tak poskytl ostatním :).

Pozor na to, že v oběhu jsou dvě paraelní měny CUC (Peso convertible) a CUP (peso national). Kurz je 24-25 (nákup-prodej) CUP za 1 CUC.
Za národní pesa se toho moc koupit nedá, jen ovoce a zelenina na trhu a pak jídlo v místních fastfoodech (pozor, některé jsou i za CUC, je dobré se předem ujistit v jaké měně cena vlastně je). Varuji před fastfoodem Rápido. Příšerné jídlo, předražené nápoje (vše za CUC).

Platba kartou téměř nepřichází v úvahu, chtěli jsme využít v jednom obchodě. Cena se z 90 CUC vyhoupla na 100 CUC (tedy by odpovídalo poplatku cca 10 %) a platba stejně neprošla (obsazená linka, vše tam jde přes dial-up), kamarádovi se ale dopoledne zaplatit podařilo (mBank). V tomto obchodě vyžadovali při platbě kartou minimální nákup 50 CUC.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod HonzaMo 29. 3. 2014 19:49

Ahoj Patriku, a jak ses tam vlastně měl?
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 4. 2014 06:04

Tak když už jsi se ptal, tak tady je článek :)

http://www.mesec.cz/clanky/tipy-pro-cestu-na-kubu/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 29. 4. 2014 00:19

V clanku neni nic o tom jsk jsi se tam mel :)

---

...ktery se z automechanika...
A ja znam elektrikare, ktery ma miliardu. Mozna ho znate take, Kaju :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 4. 2014 07:09

No, moc dobře. Hodně jsme toho nacestovali, Koupali se na 3 stranách Kuby (Atlantik, Mexický záliv, Karibik), viděli jsme několik měst a různých památek, vypili litry rumu, prostě super výlet :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 29. 4. 2014 09:21

A co Kubánky, dobrý?
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka