Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 31. 3. 2015 21:05

dropino píše:Patrik na Špicberkách a s flintou přes rameno? Satanův vliv a výcvik? :-)
http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... 93#p103893

Cas vlakno prejmenovat, konzum (s becherem a spickerky) jako pr..e :pozor
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2015 06:55

SocPredator píše:Čokoláda na vaření za 39? To bylo aspoň kilo, ne?
To se nedá žrát ani za ty 2 Kč, leda by sis udělal polevu na velikonočního beránka :-)

Tak asi není čokoláda na vaření, jako čokoláda na vaření. Přítelkyně má tuhle ráda a chutná jí (víc než některé obyčejné čokolády)- já to neposoudím, čokoládu já nerad. Byla to normální tabulka, teď z paměti neřeknu, jestli 100 nebo 200 g, spíše těch 100

-- 1. 4. 2015 05:57 --

vpe píše:
dropino píše:Patrik na Špicberkách a s flintou přes rameno? Satanův vliv a výcvik? :-)
http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... 93#p103893

Cas vlakno prejmenovat, konzum (s becherem a spickerky) jako pr..e :pozor

No jo no, byl jsem z výpravy jediný se zbrojákem :), tak se flinta půjčovala na mne.A přiznávám, že co se cestování týče, tam tak úplně asketa nejsem.
Ale ta Becherovka nebyla pro mne.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lexx 1. 4. 2015 08:50

Loni byla v Lidlu akce na litrový olivový olej. Ženská bez košíku a vozíku se rozhodla, že vezme 6 lahví v krabici do ruky. Před pokladnama krabici pustila k zemi a minimálně 3 lahve se rozbily. Bohužel nevím, jak to dopadlo, ale ženská byla v tu chvíli bílá jako stěna :D
A aby velké řetězce řešily stokorunové škody přes pojišťovnu? Když zaměstnanci stráví další spoustu času papírováním? To už se jim vyplatí zboží odepsat a nazdar.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 4. 2015 09:21

Tak v tomhle případě je skoro větší problém likvidace toho svinčíku, než cena toho oleje. Na druhou stranu za to může výrobce, nemá to dávat do obalu, který to neudrží.

-- 1. 4. 2015 08:28 --

PatrikChrz píše:Tak asi není čokoláda na vaření, jako čokoláda na vaření. Přítelkyně má tuhle ráda a chutná jí (víc než některé obyčejné čokolády)- já to neposoudím, čokoládu já nerad. Byla to normální tabulka, teď z paměti neřeknu, jestli 100 nebo 200 g, spíše těch 100

V čokoládě na vaření je kakaové máslo nahrazeno levnějším tukem, proto je tak levná (aktuálně podle kupi.cz 12 -15 Kč/100g) ne moc dobrá. Nicméně je fakt, že levné normální čokolády nejsou o moc lepší. Taková Lindt už se docela dá, ale sou daleko lepší (a dražší) čokolády.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 4. 2015 17:33

I likvidace je skoda a na ni se pojisteni vztahovat muze...

Cokolada: hlavne aby nebyl na PRVNIM miste slozeni: CUKR (bily jed)... Kvalitni meli obcas v Lidlu.

Patrik: "Ale ta Becherovka nebyla pro mne."
- svym konanim podporujes korporace, globalizmus a tak dale (vyuzivanim moznosti a vyhod) a askeze podle me spociva v necem jinem... No alespon ze si nemyslis, ze jsi asketa...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejjara 1. 4. 2015 18:25

Treba Studentska pecet? Pisou na obalech podil cokolady a podil nahrazek?
malejjara
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2015 19:45

xtonda píše:Tak v tomhle případě je skoro větší problém likvidace toho svinčíku, než cena toho oleje. Na druhou stranu za to může výrobce, nemá to dávat do obalu, který to neudrží.

-- 1. 4. 2015 08:28 --

PatrikChrz píše:Tak asi není čokoláda na vaření, jako čokoláda na vaření. Přítelkyně má tuhle ráda a chutná jí (víc než některé obyčejné čokolády)- já to neposoudím, čokoládu já nerad. Byla to normální tabulka, teď z paměti neřeknu, jestli 100 nebo 200 g, spíše těch 100

V čokoládě na vaření je kakaové máslo nahrazeno levnějším tukem, proto je tak levná (aktuálně podle kupi.cz 12 -15 Kč/100g) ne moc dobrá. Nicméně je fakt, že levné normální čokolády nejsou o moc lepší. Taková Lindt už se docela dá, ale sou daleko lepší (a dražší) čokolády.

No vidíš, a v téhle je kakaové máslo. Zkrátka jak jsem psal - není čokoláda na vaření, jako čokoláda na vaření. A je to 150 g

-- 1. 4. 2015 18:47 --

ale jak píše VPE - na prvním místě je cukr. No je to mléčná, tam vždy cukr bude. Mají ale i hořkou.
Přílohy
DSCN8013.JPG
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 1. 4. 2015 21:43

malejjara píše:Treba Studentska pecet? Pisou na obalech podil cokolady a podil nahrazek?

malej: to je na mne? Tahle znacka tak jedine HORKOU (ne mlecnou), v akci stoji od 23,- Kc jenze jak zaali delat 180g (drive 200g), tk to je nejake sizene... Ach jo, Nestle RULEZ... Nyni uz ma CUKR take na prvnim miste...

Mondelez (Opavia a dalsi brandy jako 3Bit, BeBe Brumík, BeBe Dobré ráno, BeBe Rodinné, Carte Noire, Dadák, Disko, Fidorka, Figaro, Figaro Čokopiškoty, Halls, Horalky, Jacobs, Kolonáda, Milka, Millicano, Miňonky, Oreo, Piškoty, Siesta, Tassimo, Tatranky, TUC, Zlaté) jeste o dost horsi, Tedy OPAVIA TATRANKY arsidove uz nejsou arasidove, uz neopsahuji ani Ň arasidu a jen PRICHUT chemii, svinstvo jedno, lidi nectou... www.stream.cz/adost/10004783-arasidove- ... ez-arasidu
Naposledy upravil vpe dne 1. 4. 2015 21:45, celkově upraveno 1
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 4. 2015 21:44

Cukr, sojový lecitin... No že přejeme dobrou chuť
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 1. 4. 2015 21:48

jelikoz je lecitin az na konci seznamu slozeni, tak je toho svinstva objemove nejmene (stopove mn.), spis bych se varoval toho, co je na zacatku seznamu, a tedy CUKR

dle legislativy musi byt serazeno podle pomeru objemoveho mnozstvi...

to nic nemeni na tom, ze skutecna VANILKA je pekelne draha a vetsina "vanilkovych" smakulad nevidela vanilku nez ze skumavky :-( A vyrobce (MONDELĚZ) breci, ze musi deklarovat vsechny suroviny, ale AROMA se deklarovat nemusi, a tedy se nemame sanci dovedet, z jakeho sajrajtu je AROMA vyrobene - viz odkazovane video)...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 4. 2015 23:30

Mléčná čokoláda není čokoláda. Studentská pečeť je odpad stejně tak jako cokoliv do čeho nacpou levnej sajrajt jako sou buráky.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 4. 2015 23:56

To je jako říct, že škodovka není auto, když existuje rolls royce. :roll:
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 4. 2015 07:24

Na hořkou Studentskou pečeť mi nešahej :-D!
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod tech778 2. 4. 2015 08:08

Studentskou pečeť už nechci ani vidět, po delší době jsem neodolal a koupil limitovanou edici s příchutí svařené víno - jablko mléčná za super cenu nějakých 25 Kč / 180 g z původních 50 korun (kdo to proboha může koupit za plnou cenu?) a měl jsem pocit že je to spíš kakaová pochutka, tedy přehnaně moc náhražky z palmového a kokosového rostlinného tuku :( Nepopsatelné zklamání.

Nyní kupuji za 10 Kč v Albertu AH Basic Dark Chocolate / hořká čokoláda (bez rost. tuku) s 50% kakaové sušiny a spokojenost. Zkuste vyzkoušet.

Naopak mě zklamal Lidl, kde mi nechutná ta jejich nejlevnější za cca 11 Kč First Nice Dark Chocolade Cocoa Desire (též bez rost. tuku) s 45% kakaové sušiny.
Intel Core i3-530, GA-H55-UD3H, Kingston 2x2GB DDR3 1600 MHz HyperX CL9, Seagate 7200.12 1TB, Sapphire ATI Radeon HD 5670 512MB GDDR5, Seasonic SS-400ET-F3 (80Plus Bronze), CoolerMaster Sileo 500, Windows 7 Home Premium CZ 64bit
tech778
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kocmeister 2. 4. 2015 08:59

Doporučuji v Kauflandu výtečnou a levnou náhražku Lindtu - jméno je Katy Noir 74 %. Je to hořká čokoláda, ale opravdu hořká podobně jako právě Lindt. Chuť je velice podobná, jen o málo horší imho a je za 25,- za 100g tabulku. Zkoušel jsem všechno možné v různých řetězcích, ale tahle je v poměru cena/výkon, nemluvě o vysokém množství kakaa asi nejlepší.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka