Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 4. 2015 09:17

V Normě mají také hořkou čokoládu se 74 % kakaa za podobnou cenu, v akci snad i pod 20 Kč. Kupoval jsem jí párkrát do práce, prý je dobrá, já to neposoudím, čokoláda mi nechutná, jako dítě jsem jí dostával horem dolem a přejedl jsem se jí na celý život
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 4. 2015 09:30

Substanci v jejímž složení je nejvíce zastoupenou složkou cukr prostě nepovažuji za čokoládu.

Cokoliv v čem sou buráky považuji za odpad a tedy vyhazuji.

Z Lidlu sou docela slušné čokolády J.D. Gros. Produkty First Nice sou hnusný.

Když jednou měl místní Vietnamec Lindt Excellence hruškovou 100g http://www.lindt.cz/excellence-pear/ za 40 Kč (normální cena je přes 60 Kč), tak sem se jí pěkně přežral.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xkanourek 2. 4. 2015 09:38

Každý má jiné chutě...Katy Noir je výborná, téměř stejná jako z Lidlu s jiným názvem, který nevim, ale Lindt je dle mě vyloženě hnusná a kysne na jazyku...
xkanourek
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 4. 2015 09:42

Právě sem snědl hnědou Fidorku a vrchní údajně 60% čokoláda má jako první složku cukr, to si z nás dělají p*del.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 4. 2015 09:44

Tak je fakt, že Lindt je hodně o značce. Můj šéf byl na čokoládu celkem vysazený a Lindt by nevzal do úst, říkal, že je předražená a kvalitativně je horší, než mnohem levnější privátní značky švýcarských supermarketů, třeba obchodu Migros.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 4. 2015 11:26

Ovšem švýcarské supermarkety se tu poněkud nevykytují.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejjara 2. 4. 2015 15:59

xtonda píše:...
...

To já se můžu po burácích naopak utlouct. o<:)
malejjara
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 4. 2015 06:36

Tomáš Marný píše:Na hořkou Studentskou pečeť mi nešahej :-D!

Je to tak 45% cukr a 38% kakaová hmota, zajímavé že v názvu výrobku už ani slovo čokoláda radši není...

ORION STUDENTSKÁ PEČEŤ hořká 180g
54,90 Kč (305,00 Kč/kg)

Složení: cukr, kakaová hmota, želé (cukr, glukózový sirup, pitná voda, palmojádrový a kokosový olej; aroma, kyselina: kyselina citronová; regulátory kyselosti: citronany sodné; želírující látky: pektiny; lešticí látka: karnaubský vosk), arašídy (12%), rozinky (12%), rostlinné tuky (palmový, Shea, Sal, Illipe, Kokum gurgi, olej z jader manga), mléčný tuk, kakaové máslo, emulgátory (slunečnicový lecitin, polyglycerylpolyricinoleát), vanilkový extrakt, Obsah kakaové sušiny v hořké čokoládě nejméně 38 %, Vedle kakaového másla obsahuje čokoláda rostlinné tuky

Faktem je, že většina tzv. čokolád je ještě tragičtějších a 38% ani nedosahují...

---

Do asketiky patří spíše naklíčená semena, (destilovaná) voda... Žádné pečivo, mléko, maso zcela výjimečně...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2015 07:01

xtonda píše:Ovšem švýcarské supermarkety se tu poněkud nevykytují.

To ano, ale je to příklad toho, jak je Lindt jen navoněná bída. Asi těžko bude privátní značka supermarketu to nejlepší na trhu. Navíc stojí zlomek toho, co Lindt.
Mimochodem, včera jsem pro někoho kupoval čokoládové bonbony Lindt a proti té čokoládě na vaření z M&S je to vyloženě odpad, no posuďte sami:
Praha-20150403-00289.jpg
,

-- 3. 4. 2015 06:06 --

malejjara píše:
xtonda píše:...
...

To já se můžu po burácích naopak utlouct. o<:)

Nic proti, problém je v tom, že buráky jsou velmi levné - asi tak 50 Kč za kilo (možná o trochu víc), oproti čokoládě, která stojí 200 Kč za kilo (Milka v akci) nebo i několik set korun za kilo (Lindt stojí asi 500 Kč za kilogram, záleží na tom, jestli je v akci a kde se kupuje). Proto se buráky používají jako "ředící složka", která výrazně snižuje náklady (někdy i cenu, ale nemusí být pravidlem, typicky Milka stojí stejně čistá mléčná stejně jako s buráky) na výrobek.
Z hediska spotřebitele je tak výhodnější koupit si zvlášť buráky a zvlášť čokoládu :).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 3. 4. 2015 07:06

Jak asketa jako ty včera oslavil své první výročí?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 3. 4. 2015 07:46

To PatrikChrz:

Milka s buráky neexistuje. Je Milka s lískovými ořechy. Schválně si zjisti, za kolik se dnes prodává 100 g lískáčů. ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2015 07:51

filip893 píše:Jak asketa jako ty včera oslavil své první výročí?

No však jsem to sem psal. Přítelkyni jsem koupil tu čokoládu na vaření u M&S a pak ještě pro oba permanentku do Aquaparku v Letňanech - koupeno na Slevomatu za 400 Kč 5 vstupů, zaplaceno Citinou s 2 % vratkou a následně jsem si to nechal proplatit z bonusových bodů od zdravotní pojišťovny :)
A večer jsme se podívali na film na DVD co jsem koupil za 5 Kč :)

-- 3. 4. 2015 07:00 --

Havers píše:To PatrikChrz:

Milka s buráky neexistuje. Je Milka s lískovými ořechy. Schválně si zjisti, za kolik se dnes prodává 100 g lískáčů. ;-)

Nesleduji, nekupuji, ale byla třeba M-JOY a ta byla i ve variantě s arašídy (za stejnou cenu, jako mléčná)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xkanourek 3. 4. 2015 08:46

WoW...přešlap mistra !! ..zaplatil celých 5 Kč za film který může mít zdarma z netu OO
xkanourek
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2015 08:52

To je pravda, ale tenhle se mi líbil a někde bych si ho musel archivovat. A prázdné DVD by stálo zhruba stejně a trvanlivost bídná.
Navíc je to jasný důkaz toho, že pirátství je jen otázkou ceny. Při snížení ceny nikdo pirátit nebude
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 3. 4. 2015 08:55

M-JOY neznám. 100 g lískáčů ale stojí min. 35 Kč.
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka