Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qazik 22. 1. 2012 15:50

kamey píše:Gazik, umíš číst? Zkus k tomu dopsat i zbytek té mojí věty o té kytce, je to věc za peníze, ale vyjadřuje to co? On dárek nemusí být hned za tisíce. Může být, ale nemusí. Víš z čeho měla třeba dcera radost v poslední době? Z redukce mikrosimky na klasickou simku. Stálo mě to asi 15 korun, jenom se to nedá moc sehnat....
Ale jinak chápu, je nutné držet basu..... :D Jedna baba proti 5 chlapům, to se ti musí podařit, že?

"jedna baba proti 5 chlapum"? No ja mam z tehle diskuse spis pocit, ze je to "vsichni proti Patrikovi" :lol:
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 1. 2012 16:07

qazik +1
Asi to bude nějaký axiom. Všichni máme pindíky = všichni jsme proti ní. :D
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 1. 2012 16:14

Noxik: V praxi je těch důvodů mnohem víc než dva. Nejčastější - nedávno se s někým rozešla.

kamey: Pro tebe Patrik není. To jsi nám tu řekla asi stokrát. My to pochopili. Neboj.
A teď zapoj fantazii. Patrikův přístup k životu není rozhodně ojedinělý. Teď si představ, že jsou takové i ženy. Nebo jsou ženy, kterým se líbí staří, pupkáči, hubení, bohatí, chromý, zlí, prostě různí. Všichni naštěstí nejsou jako ty. Na tvém místě bych zamyslel, jestli je skutečně vhodné sem psát - bez pardonu - sračky jako "neničí život jiným" nebo "není schopen lásky."
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 16:22

Noxik: a ktery z tech 2 duvodu dava nekomu s Patrikovym pristupem aspom sanci snehove koule v pekle?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 1. 2012 17:14

Tak v nějakém dámském časopise navštívili byt ženy, která ráda cestuje, měla tam minimum věcí, protože je nepotřebuje...
Patrik se baví čísly, protože ho nic jiného nezaujalo. Možná to tak bude pokračovat, možná ne. Nechybí mu věci, které nepotřebuje. Celý ten byznys volného času je poměrně moderní a zbytný.
Mám v rodině obdobně skromně žijící pár multimilionářů, dcera dostala výjimečné vzdělání, vydělává dost a myslím, že vzorec chování bude mít stejný (je provdaná). Fakt je, že když k nim člověk přišel na návštěvu, byla k čaji na kostky nakrájená müsli tyčinka, ale oni jedli totéž a patrně taky vypnuli prázdnou lednici :)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2012 21:46

jandaxx píše:Já to nemyslím nijak zle, nebo rjpavě. Jen mě napadlo, jestli Tě takhle život opravdu baví, jestli si ho užiješ. Abys neměl v šedesáti pocit, že je život v tahu a nic si z něj neměl. Peníze si do hrobu nevezmeš a jsme tady jen jednou.

Presne na tohle jsem narazel v jinem tematu. "Hloupe" je na tom to, ze on to ted nevidi. Uvidi to az v okamzik, kdy se mu neco rapidne v zivote zmeni. Bud to rozchodi a zacne kolotoc penez nebo to nerozchodi a zkusi si let z Nuselaku (i kdyz na to by asi nejspis nemel koule).

kamey: naprosto krasne si to shrnula. Nejlepsi je to v kontextu pozadavku Patrika a zejmena v kontrastu otazky "A holka s takovyma vlastnostma by ho mela chtit proc?".

Obecne problem Patrika je dle meho nazoru v tom, ze neni nicim zajimavy. Respektive cely jeho svet se toci kolem financi a bank. Ale duvodne se obavam, ze takove tema neni zajimave pro 99,99999% divek a zen. A zbytek opravdu nadherne shrnula kamey.

xls: ja ho pro zmenu nechapu. Netvrdim, ze ma rozhazovat nesmyslne penize, ale sem tam by nejaky chlup pustit mohl. A co si budeme nalhavat, ohani se tady kulturou, ale kdyby ty listky nedostal (nevyhral) zadarmo, tak jeho zivot se bude skladat z tohoto: prace, spanek, prace, spanek, prace, rudlem pres celou Prahu pro par kartonu dzusu, spanek, prace, spanek, prace, spanek, prace.

Noclaf: no pozor, to heslo sice velmi rad pouzivam, ale u veci, u kterych existuje substitut (typicky bankovni sluzby, za ktere zbytecne vyhazovat penize je dle meho nazoru nesmysl). A na stranu druhou si taky dovedu doprat, radeji ty penize utratim za svoje konicky. Takovej mikicz by ti mohl rict, jak jsme si dobre minulej vikend zablbnuli na strelnici. A ver, ze tam to neni o halirich, ale o tech talirich.

Jack111: jsem si jist, ze Patrika to neurazi, protoze on se do teto pozy stavi sam (a co je nejhorsi, jeste rad).

PatrikChrz píše:Ale já si kupuji co chci, jen prostě shodou okolností toho nechci tak moc.

To je dobry to takhle rict, nejlepsi je zejmena ta druha veta. Ty si kupujes co chces, ale v realu vlastne nic nechces. :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 21:48

S474N: no střelnice o talířích byla určitě. Jenom cesta tam mě vyšla na 1500, oběd, pití, pronájem... A to jsem nepočítal střelivo :D
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2012 21:53

mikicz: tak to si utratil za jeden den vic, nez Patrik za mesic :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 21:55

S474N cest la vie. zato si myslím že jsme si to všichni celkem užili, ne?
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ultima6 22. 1. 2012 22:33

mikicz píše:to je fakt moudry... Nicmene poloz si otazku jinak. Kdyz je v 35 sama, bezdetna, svobodna, nema to nejaky dobry duvod?

Nejspíš že si neumí namalovat na ksicht obličej? :hm
ultima6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 22:59

ultima6: taky důvod. A chtěl bys takovou?
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 1. 2012 23:18

Zkrátka dobré vlákno :D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 1. 2012 23:58

S474N
O strelnici mi povidej. :D Minule jsem si nejvic vyhral s malorazkovou puskou.

Ted jenom diskuze co vsechno jde substituovat. Treba nekteri jsou schopni strelnici substituovat za neco bezplatnyho...? ;) :)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 1. 2012 07:40

Teda člověk tady 2 dny není, anžto utrácí peníze s ženskou, a tady se rozvine takováhle diskuze :-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2012 10:58

To: S474N: Tak já si nemyslím, že by Patrik nebyl schopný pustit vůbec žádný chlup. Vzhledem k tomu Karibiku bych v tom až takový problém neviděl, spíš to bude opravdu jen otázka preferencí.

Jinak mě napadlo i docela elegantní řešení co se týká partnerky. Chtělo by to se porozhlídnout někde v Asii, třeba v Kambodži. Tam se dá najít opravdu nějaká super kočka, která bude příjemná, inteligentní a nemá ještě zmrvený hodnotový žebříček, můžu pomoci i kontakty. Na prvním místě mají rodinu, umějí se o sebe postarat, vařit, ... o hmotných nárocích nemluvě.

Mám tam známého Itala, která podobou manželku má, a je to opravdu pohodový pár. Ten předtím měl i nějakou Češku, Bulharku, Italky a teď je v sedmém nebi.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka