zúžení SJM, dohoda o příspěvku

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sniper76 8. 8. 2012 15:06

Známí se rozváděli.
manželka byla 5 let na mateřské a soudkyně rozhodla, že péče o děti a domáctnost si je rovná s manželovým chozením do práce. (vydělává opravdu hodně).
Po mateřské a jejím nástupu do práce. Ona v práci 8hod. + péče o děti ráno + odpoledne + péče o domáctnost je totéž jako manžel celý den v práci, který donese domů více peněz.
Výsledek je dělení 50:50 (kromě toho, co každý do manželství přinesl)
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 8. 2012 16:30

nejsem ani trochu překvapen...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 8. 8. 2012 16:33

mikicz: asi tak, vsak proto ne nadarmo si doporucoval, at se radeji ani nezeni. Navic deti muzou mit i bez zeneni se.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 8. 2012 18:20

dokonce můžou mít i jako "rodina" stejné příjmení. Změna příjmení matky stojí 1000Kč a zařídí to matrika.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 8. 2012 18:34

Na druhou stranu bez sezdání není nárok na vdovský/vdovecký důchod, ale to bude hlavně její problém. Řešil jsem případ v rodině známé, kde jí vdovský důchod velmi pomohl. Spolu se dvěma sirotčími bez problémů nahradil manželův příjem, takže dokázala dál splácet hypotéku.

-- 8. 8. 2012 19:36 --

Tady jde spíše o to, že z komunikace tazatele jsem nabyl dojmu, že ho "žere", že má o tolik vyšší plat a že jí vlastně bude živit. Pokud opravdu má tento dojem, tak ať si raději najde jinou, která mu bude příjmově více rovna. Protože když mu to vadí teď, co teprv za pár let (navíc až ženská půjde na mateřskou).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 8. 2012 18:57

Nebo si může najít nějakou, co bude příjmově výrazně nad ním... A pak ať se nediví, že v neděli dostane k obědu rohlík se sejrem a ostatní stravování si musí zařizovat sám... Ale zase třeba bude bydlet v pěkném baráku a 1x za 2 měsíce si zašuká s vlastní manželkou.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod honza.wirth 8. 8. 2012 20:22

Tady jde spíše o to, že z komunikace tazatele jsem nabyl dojmu, že ho "žere", že má o tolik vyšší plat a že jí vlastně bude živit.

ee, me nezere to, ze bych zivil ale to ze bych jeste k tomu ziveni mel po rozvodu odevzdat pulku nasporenych penez ... a navic jak uz tu nekdo zminil by mela narok na pulku toho co bych zaplatil za dobu manzelstvi na hypotece
Naposledy upravil honza.wirth dne 8. 8. 2012 20:28, celkově upraveno 1
honza.wirth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 8. 8. 2012 20:26

S474N píše:mikicz: asi tak, vsak proto ne nadarmo si doporucoval, at se radeji ani nezeni. Navic deti muzou mit i bez zeneni se.

To bych nedoporučoval. Vdovecký důchod už byl zmíněný.
Pak je to daňová sleva na manželku bez příjmu či s příjmem do 68kKč (sleva na dani skoro 25 tis. ročně). Při dvou dětech to za těch pár let nějaký ten peníz udělá.
No a ještě jedna nefinanční věc - když by se jí něco stalo, tak bez jejího souhlasu mu doktoři ani nic neřeknou (a ten souhlas třeba v kómatu těžko udělí). A obráceně, ona se nedozví o něm.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 8. 8. 2012 20:29

honza.wirth: o jakych nasporenych penezich hovoris? Psal si, ze zadne uspory nemas, ted sis koupil barak a planujete dite. Opravdu si myslis, ze neco nasetris?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod sniper76 9. 8. 2012 05:28

S474N píše:Opravdu si myslis, ze neco nasetris?

splácet barák za 3,5% a spořit za 2% se určitě vyplatí
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2012 06:54

S474N píše:honza.wirth: o jakych nasporenych penezich hovoris? Psal jsi, ze zadne uspory nemas, ted sis koupil barak a planujete dite. Opravdu si myslis, ze neco nasetris?

Presne tak - s detmi a hypotekou mu ten plat za chvili prijde maly :)
Kazdopadne mam dojem, ze tihle dva spolu nevydrzi. Uz vidim, jak ji pri prvni hadce vycte, ze "prisla s holou ... " a ze muze byt rada, ze ji zivi a jak hezky si diky nemu zije.
Honzo fakt si radeji najdi jinou, ktera ti bude vice "majetkove ekvivalentni", protoze tenhle pocit, ze na ni doplacis, se bude jen prohlubovat a ten vztah otravovat. Nakonec nebudete spokojen ani jeden.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod honza.wirth 9. 8. 2012 07:00

Kazdopadne mam dojem, ze tihle dva spolu nevydrzi.

Na podzim budem spolu 8 let a zatim jsme vsechny problemy zvladli, tak snad to tak pujde i dal :)
honza.wirth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sniper76 9. 8. 2012 08:16

Mohu vědět proč řešíš jen peníze? Pokud budeš mít děti a tvá žena schopného právníka, vezme ti po rozvodu desítky procent z tvého platu/příjmu a v tomto světle ti budou připadat úspory jako drobné. Jó a pokud si někdo myslí, že vyhodí ženu s nezaopatřenými dětmi z domu, bez náhrady s odůvodněním, že je přece můj (platil se z mé výplaty), tak je na velkém omylu.
Nejlépe se inspirovat u p. Kocourka. Odklánět, odklánět, odklánět.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Joezbrna 9. 8. 2012 08:37

honza.wirth píše:
Kazdopadne mam dojem, ze tihle dva spolu nevydrzi.

Na podzim budem spolu 8 let a zatim jsme vsechny problemy zvladli, tak snad to tak pujde i dal :)

To nic neznamená. Jsou lidé, co se rozvádějí po 2 letech, jsou lidé, co se rozejdou po 8 letech, jsou lidé, co se rozejdou po 20 letech.
Děti jsou obrovský zásah do společného života, dokud jsem je neměl, vůbec jsem si to nedokázal představit. Někde to jde hladce, my to docela zvládli, ale už chápu, proč se rozvádí tolik lidí s malýma dětma...
Joezbrna
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 9. 8. 2012 09:25

Joezbrna: k te posledni vete, opravdu me to zajima, proc?

S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka