Dělat realitního makléře, fin. poradce, prodejce aut?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rasty_CZE 9. 11. 2013 17:25

Dobrý den, hledam práci a nevim jakou si zvolit. Jsem bez praxe a mám výuční list s nastávbou. Chtěl bych se zeptat kdo dělá výše zmíněné práce jestli by mi napsal svoje zkušenosti, rady o jeho práci a jestli do toho jít nebo ne.
Jak je těžké zaškolení a první měsíce u makléře např. U obou je tam fixní plat podle výkonosti + jak jsou psych. náročné tyto práce.
Děkuji.
Rasty_CZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 9. 11. 2013 22:30

Výuční list máš v oboru ekonomiky, nebo stavebnictví?
Ekonomické znalosti máš jaké? Kde máš běžný účet, máš vlastní dům nebo byt? Jaké máš vlastní investice - v akciích, fondech?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 10. 11. 2013 00:11

Jak napsala Kamey, přestaň prudit se svýma debilníma nápadama a věnuj se něčemu, co zvládáš.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2013 07:15

Pokud se chceš živit některou z těchto tří činností, tak musíš umět prodat. Když budeš ten typ, co prodá eskymákovi led, nebo písek na poušti, tak je úplně jedno, jaké budeš mít vzdělání, můžeš dělat cokoliv.
Pokud ale neumíš prodat, tak můžeš bejt klidně doktor ekonomie a bude ti to houby platné.

Co se týče pojišťoven, tak je zde šance nastoupit normálně na přepážku za fixní plat. Sice po tobě bude vyžadována nějaká produkce, ale první až 3 měsíce jsi často "hájen". Navíc přepážky mají jednu obrovskou výhodu - lidi za tebou přijdou. Sice to nebude vejvar typu rezervotvorné životní pojištění na 40 let, ale spíše paběrky typu povinné ručení, havarjijní pojištění, pojistka domácnosti, atd, ale pokud je pobočka na dobrém místě, tak se takhle ta povinná produkce dá celkem bez bolesti splnit.

Pozor ale na to, že někdy při přijímání na nová místa ti, kdo jsou tím pověřeni neříkají tak docela pravdu, někdy až přímo lžou. Kamarádka se takhle spálila u MET Life, kdy drobnou úpravou (zaškrtnutím checkboxu) smlouvy po podpisu se z pracovní smlouvy stala smlouva s OSVČ.
PatrikChrz
Administrátor