Měsíční výdaje

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 2. 3. 2016 20:50

czhunter píše:Tak třeba v ČR žádný trest za jízdu vlakem bez jízdenky nehrozí.

Když průvodčí nepřijde tak nepřijde, když přijde, tak si jízdenku koupíte s příplatkem (oh, jak hrozných) 40 Kč.
Když peníze nemáte, dostanete jízdenku a k ní druhý lístek s přirážkou 400 Kč.
Jedině že byste se chtěli s průvodčím prát, tak vám něco hrozí.

Jinde na světě to tak není?

Low-cost cestování je dobré hlavně pro lidi, co, když přijde na věc, na to mají :-)

Minimální přirážka není 40, ale 50.
Když přijde průvodči je důležité zachovat chladnou hlavu a na otázku "Přistoupili?" Suše odpovědět "NE!" :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 3. 2016 21:34

Schválně sem sem se díval do přepravních podmínek, je to za 40 Kč.
75. Manipulační přirážka 40 Kč se ve vlaku účtuje k jízdnému nebo doplatku:
a) po nástupu v obsazené stanici, vyjma případů dle čl. 76. písm. b) a c) SPPO, z pohraničního bodu a při opakovaném odbavení po nástupu jízdy v neobsazené stanici pokud se cestující o zaplacení přihlásí u pověřeného zaměstnance ČD nejpozději v okamžiku, kdy bude vyzván k předložení jízdních dokladů,
b) při odbavení v jiném voze vlaku, než který byl určen pro nástup cestujících v neobsazené stanici dle čl. 76, písm. a) SPPO.
75. 1. Manipulační přirážka se platí za vystavení každého dokladu jednou, bez ohledu na počet cestujících na něm uvedených.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 2. 3. 2016 22:04

To plati ale jen u ČD
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 3. 2016 23:57

Jack111 píše:Proč jezdit vlakem bez jízdenky, když tam chodí průvodčí? To je moc velkej risk. Lepší rovnou štípnout nový auto z autosalonu. :roll:

Moc hezky ale za to uz hrozi kriminal :D
Zatim co za jizdu vlakem s holkou nacerno ti hrozi max vypsani blocku s pokutou a nebo vystoupeni ;-)

czhunter: ale hrozi, prave CR mas jednu velkou nevyhodu a prozradim ti jakou...
Pruvodci chodi tak ruzne, proste vyleze, naskoci a klidne projde zas vagon a tam nekoho najde kdo treba nema.
Bud te vysadi a nebo to konci taky tim, ze chce OP, pokuta cca 800czk co ti muze vypsat a ty pak zaplatis CD a nebo zavola fizli. Kamos kdysi jednu dostal neboj. Jinej to dela tak, ze koupi listek jen do nejakej vesnice, tam zna ze to prochazi a dal uz jede nacerno, kdyz dojizdi do prace.
Musis to ale znat.
Zahranici mas to jiny, jelikoz jednak je s tim pak hodne problemu, papirovani, OP jim jen nestaci.
Tam to funguje ze treba ve Finsku se s tim tolik nepocita... takze tam pruvodci jen rychle projde kor vecer a neresi te.
Italii chodej zas jen odzadu dopredu, takze nez tam dojde tak ty starsim vlakem ujedes treba 300km. Je usmevny, kdyz potom rikas ze jedes jednu stanici na stopa. Jeden zkousel treba zda mame nejaky dokumenty, tak musis rict ze ne. Pokud byse stalo ze zavolaj policii, nesmi u tebe policie najit penize jinak mas maler. Takhle treba lidi jezdili i cely Spanelsko. U nas byl spis jen umysl ta Italie, coz slo celkem hezky a cela projet. Finsko tam to padlo spis neplanove a jen asi 200km, diky tomu ze uz neslo jit vecer na stopa a mrzlo (meli jsme s pritelkou za sebou uz tak dost studeny noci venku Listopadu).
Treba Turecku je to bez sance, jet lze nacerno jen tramvaji a to rano v 5h.
Dnes uz to delam malo, Praze jsem jezdil asi 4 roky nacerno, ale potom co jsem zajistil patricny slevy tak bych nacerno ani nejel. Jednou jsem platil pokutu cca 400 to byla jina doba.
;-)

-- 3. 3. 2016 00:03 --

czhunter píše:Jinde na světě to tak není?

Low-cost cestování je dobré hlavně pro lidi, co, když přijde na věc, na to mají :-)

400 uz to asi dnes nebude u CD pac pamatuju ze tam kdysi kamos u CD mel fakt asi 800 ale nevim zda za jednu jizdu tim vlakem po CR.

Co to je za blbost? Kazdej nema tolik a nebo nema skoro vubec a jak lidi jezdej ;-) To jako myslis ze kdyz pojedes do zahranici tak musis mit na uctu nasetreno nejlip ctvrt mega bys na to mel? :shock:
To kdybych mel setrit jen na blby hotely / ubytko tak nepojedu nikde. Jedu proto, ze tam se nejedu vyspat ale poznavat. Hold prespim venku, celta nejaka staci a jinak jizdenka low cost se i koupi. Tohle zas neni pokazdy a nejde to aplikovat uplne vsude :-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 3. 2016 01:10

To bych chtel, resit jak neplatit za sluzby :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 3. 2016 14:12

ripper6 píše:czhunter: ale hrozi, prave CR mas jednu velkou nevyhodu a prozradim ti jakou...
Pruvodci chodi tak ruzne, proste vyleze, naskoci a klidne projde zas vagon a tam nekoho najde kdo treba nema.
Bud te vysadi a nebo to konci taky tim, ze chce OP, pokuta cca 800czk co ti muze vypsat a ty pak zaplatis CD a nebo zavola fizli. Kamos kdysi jednu dostal neboj.

Jak sem tu citoval SPPO ČD, pokud v okamžiku, kdy přijde průvodčí řekneš, že sis nestihl koupit jízdenku, tak zaplatíš cenu za jízdenku a 40 Kč navíc za doklad, tedy je to jen 40 Kč navíc celkem i pokud vás jede víc. Čili pokud jezdíš jen kousek ze stanice, kde nastupuje hodně lidí a tedy je slušná šance, že k tobě průvodčí nestihne dojít, tak se to může vyplatit.

400 Kč na osobu je to až když zaplatit nechceš/nemůžeš.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 3. 3. 2016 23:54

Jde o tom, že když nejedeš z konečné a není to malý motoráček, tak se vmísíš mezi cestující, co už nějakaou dobu jedou a průvodčí si tě nevšimne. Sám testuju jestli by mi prošlo jet bez jízdenky a zatím snad vždy (pro rýpali jízdenku mám). :mrgreen:
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 3. 2016 09:00

Já občas jezdím rychlíkem Praha - Trutnov a tam mě nepřehlédli snad nikdy, někdy se v Hradci mění četa, takže lustrují dvakrát. Pravda, jezdím výhradně 1. třídou, takže tam je to přehlédnutí těžší, nebývá tam moc plno, což se asi letos po tom co jedničku zlevnili z 150% na 133% ceny dvojky asi bohužel změní.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 4. 3. 2016 10:02

Já jezdím pravidelně PHA - HK v pátek a neděli. Už nějakou dobu se nemění průvodčí v HK (nebo mám štěstí), tak se mě tenhle kousek daří často. Někdy jezdím z Pardubic a v IC/EC to už není problém vůbec. Jezdím teda dvojkou, ale zrovna v rychlíku z HK v tom moc přínos nevidím, občas mi jednička přijde hnusnější než dvojka.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 3. 2016 17:08

Ja po CR vlakama tolik nejezdim, ale podarilo se me jednou jet nacerno student agency :D Bylo to tak ze ja udelal rezervacku predem, ale poplet jsem datum. Vubec me to nenapadlo, potom jsem u busu tvrdil ze to tam mam a ze je divny aby me tam nemeli. Stewardka to sla nekde proverit, prisla zpet k busu a ok. Ja prijel dom a rezervaci jsem zrusil, takze vraceni penez a jizda zdarma :D

Vseobecne pokud ale jezdite casto, je nejlepsi udelat si "cerne VIP slevy" a ma clovek klid v dusi :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 4. 3. 2016 21:23

Muzu vedet, kolik ti je?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků