Náklady na život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod elinor 12. 3. 2017 07:07

Omlouvám se, fakt mi nesedí jednotky. Takovou dobu jsem se snažila vložit z faktury obrázek jako má xkanourek, abych nemusela údaje přepisovat, ale nešlo mi to. No jo, jsem blond. Takže opravdu ročně 1,35 MWh a 4,7 Kč/kWh.

A výpočet moc objektivní nebude, protože tam není zahrnuta energetická náročnost pro vaření - plyn. Takže doplňuji plyn - Innogy spotřeba dodaná 13 m3, přepočtená 12,93 m3, tj. 138,02 kWh. Cena 1.267,27 Kč což je 9,18 Kč/kWh vč. DPH. Z toho pouze 216,57 Kč za spotřebu, zbytek stálá platba.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 12. 3. 2017 18:15

Satan: vazne vychazi d57 vyhodneji nez d56..i pres ten horsi pomer vt/nt a s tim ze ma d57 drazsi nt a levnejsi vt? Zitra se na to musim kouknout;)

Xkanourek: nepredpokladam ze mate licenci na obchod s el. energii. Protoze jinak muzete max preuctovavat el. z podruzneho elektromeru dle skutecne fakturace, ale bez jakekoli prirazky
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 3. 2017 18:44

Vasek06: a jak jinak bys to chtel realne porovnavat? Tohle je takovy spolecny ukazatel napric vsemi tarify.

elinor: no plyn bych do toho nemotal. Navic ja treba varim na indukci a peceme v horkovzdusce. Takze vsechno elektrina.

jichaj: ani to nemusis pocitat, ja uz mam spocitano a pro D56d se to zacne preklapet az po 10 MWh (ve vypoctu jsem uvazoval 10% VT u D56d a 20% VT u D57d).

BTW zkousel jsem to pocitat na sazbu toho kamose (ma nejakej debilni tarif od CEZ) a cena za VT ci NT byla totozna. Naopak platba za jistic byla u D56d vyssi!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 12. 3. 2017 18:56

A kdyz to zkusis na ten svuj od CBU? ..zitra az budu u kompu tak na to mrknu, ale nezda se mi to...
I u jinych dodavatelu je vetsinou stejna mesicni sazba u d56/57 a ruzna cena pri vt/nt. Ten CEZ bude nejaky pomerne exoticky tarif..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pecuch 12. 3. 2017 20:55

Zeptám se asi dost blbě, ale pokud jsem si v bytě nechal udělat klimatizaci, v podstatě je to TČ vzduch-vzduch.. nešlo by na to uhrát nějakou lepší sazbu. Teď mám D02d. Díky moc. R.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 3. 2017 21:19

jichaj: ten mam z doby, kdy jeste zadny D57d neexistoval. Ale jestli mi sem hodis cisla, tak to svihnu do toho Excelu.

Pecuch: slo, ale musi vykonove resit minimalne 60% tve tepelne ztraty.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pecuch 12. 3. 2017 21:25

Mam jednu jednotku, 3,5 kW, ale tepelnou ztrátu fakt nevím. Je to novostavba z 2009, štítek C. Asi to nemá cenu řešit, co?
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 3. 2017 21:54

No pokud C, tak HODNE nic moc.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 12. 3. 2017 22:21

Taky resim zmenu tarifu v byte a mam podobnou situaci, novostavba a D02d. Dve klimatizacni jednotky 3,5 a 2,8 kW, usetril bych asi par stovek rocne, ale ted mam nove udelanou saunu s kamny 6 kW a tam uz bych usetril rocne nekolik tisic. Stacil by mi D45 , jmenuje se to ted tusim tarif "elektricke topeni". Kdybyste mi nekdo dal tip na sikovneho revizni technika z okoli Prahy pro CEZ, tak budu vdecny.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 12. 3. 2017 22:40

S474N píše:jichaj: ani to nemusis pocitat, ja uz mam spocitano a pro D56d se to zacne preklapet az po 10 MWh (ve vypoctu jsem uvazoval 10% VT u D56d a 20% VT u D57d).

Zajímavé, mě kalkulačka TZB info dává jako výhodnější D56d i pro mojí spotřebu 2,7 MWh. Každopádně bezpředmětná diskuse, protože sazby D35d, D45d, D56d už nelze nově získat.

-- 12. 3. 2017 22:59 --

S474N píše:Pecuch: slo, ale musi vykonove resit minimalne 60% tve tepelne ztraty.

To máš odkud? Já v ceníku E.ON vidím:
Součtový inst. příkon přímotopných nebo hybridních elektrických spotřebičů nebo systému vytápění s tepelným čerpadlem, včetně instalovaného příkonu akumulačního spotřebiče pro ohřev teplé užitkové vody, je-li takový spotřebič instalován, musí činit nejméně 40 % příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe před elektroměrem v odběrném místě. Distributor přidělí odběrateli tuto sazbu i tehdy, jestliže je součtový příkon nižší než 40 % příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe před elektroměrem, pokud odběratel prokáže, že výkon těchto elektrických spotřebičů odpovídá tepelným ztrátám vytápěného objektu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 13. 3. 2017 08:06

ab84: ted jsou podminky jiz jine, viz. co napsal xtonda, takze musi ti to vsechno sedet a potom ti to napise kdokoliv.

xtonda: no to mam asi z doby, kdy jeste platily podminky pro D56d, takze je mozne, ze je to uz jinak. Mam D56d, takze nemam potrebu stourat v aktualnich podminkach.

Jinak jak jsem psal vejs, co mi znamej poslal za cenik, z toho jsem vychazel. Pokud tu nekdo napisete konkretni hodnoty, muzu tady vyplivnout porovnavaci tabulku (je to o zmene asi sesti hodnot).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 3. 2017 08:46

xtonda: u d56 bylo opravdu :"Tepelný výkon tepelného čerpadla kryje minimálně 60 % tepelných ztrát vytápěného objektu." u d57 je to jak pises ty

Pecuch: v normalnim byte (i když je to C) by ta jednotka 3,5kW mohla pokryt skutecne tepelne ztraty. Privni podminku 40% velikosti jistice asi nesplníš - to bys musel mit jen 25A jistic

Satan: tak jsem si to hodil do tabulky (ceny jsou v cenovem rozhodnuti ERU), dle tveho rozdeleni spotreb - d56 (10%VT), d57 (20%VT) a v rocnich nákladech na distribuci je vždy vyhodnejsi D56, cena silovky a mesicni platba je v obou pripadech stejna (proto s ni ani nepocitam)... Takze zatím není co resit :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 13. 3. 2017 09:50

jichaj: hod mi sem nejakej cenik, at to zkusim hodit do sve tabulky. Jinak cena za jistice je nizsi!

Obrázek
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 3. 2017 14:53

http://www.eru.cz/cs/-/cenove-rozhodnuti-c-8-2016 strana 32, 34
ale už vidim, v čem máme rozdíl....já jsem na území PREdi (tady je levnější měsíční paušál u D56), ty počítáš EON (tady je levnější měsíční paušál u D57), jen nerozumim ten tvym hodnotam ceny elektřiny VT/NT...D56/D57 mají přeci různé ceny distribuce (viz cenové rozhodnutí výše)

at se teda k necemu doberem, zkus tam hodit jen ceny distribuce (Kč/MWh): VT/NT D56 227,21/70,58, VT/NT D57 149,21/124,31(PRE) a VT/NT D56 238,08/72,22, VT/NT D57 141,60/120,10(EON), mesicni paušály pro 3x25A D56/D57 267/299(PRE), D56/D57 283/250(EON)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 13. 3. 2017 15:13

jichaj: ja pocital ceny CEZ, co mi poslal ten znamej. On prave s tou myslenkou prisel, ze je to levnejsi, tak jsem mu rikal, at mi posle cenik a prepsal jsem to z nej.

Jinak pocital jsem s celkovou cenou, co vsechno clovek zaplati, ale jak chces.

PRE: Obrázek

EON: Obrázek
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků