Náklady na život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod powlcz 26. 10. 2016 16:49

// deleted
Naposledy upravil powlcz dne 26. 10. 2016 18:52, celkově upraveno 1
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 10. 2016 16:55

Teď úplně nechápu na co reaguješ. To, že někdo je břídil a má přehnané požadavky a přesto se najde firma co ho najme a mu to zaplatí, není nijak v rozporu s tím co sem napsal.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod powlcz 26. 10. 2016 18:52

Jasně, příspěvek jsem odstranil, taky mi přišel zbytečný.
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 26. 10. 2016 20:16

ripper6 píše:Ano to chapu, respektuju pozadavky, jen tim chci rict, ze neni nutny proto se stejovat mimo Prahu. Vztah najdes taky v Praze :)

Ano, ten jsem tam nasel...........a nevysel. Takze opetovne dalsi tvuj FAIL :mrgreen:

BTW jak ses na tom ty se vztahem, ze o tom tak zasvecene mluvis :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Mrusnok 26. 10. 2016 21:43

Proč si komplikovat život nějakými vztahy?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 10. 2016 09:51

powlcz píše:jednoduše, ve výsledku ti zbyde i tak větší hotovost. Což jako mladýmu kořenovi je to jediný, o co mu jde. A vopruz to není tak moc velkej. Platíš si socko, zdrávko a jednou ročně uděláš daňové přiznání. No to je toho.

Upřímně, v naší zemi je to pro většinu lidí jediná reálná možnost, jak si v dostupný době našetřit na barák - bez hypotéky na 30let. Švarcík.

To je blbost, z toho se musej platit dane a ty nejsou nizky! Jasne muzes to sidit, ale pak casem pride financak a mas problem :D Tohle uz taky resili v praci, tejpek co tam kdysi pracoval dela tohle za nejakejch 50 litru? Poplatí zdravotko, socialni a vsechny dane statu, tak je red za nejakejch 35 litru +- a to musi poradne makat! To myslis jak starej dedek, mladymu klukovi staci penez min, ale vic dovolenej a volnyho casu, nez zit ve dne v noci praci a max zajit vecer ci vo weekendu zachlastat do bordelu :D
V CR prave moc tomu nepreje, kor mit vlastni podnikani to uz radsi fakt jinam.

Coze? Tos tomu teda dal ted :D Nejses nemocensky pojisten? Nemocensky pojisteni je povinny! Pojistovna si to hlida, voni jen pockaj treba pet let a pak ti to napocítaj s tucnym penale! :D To uz takle par podobnejch vypravelo, jak jim pak spadla brada, kdyz jim prislo zaplatit par stovek litru! :D

5tejdnu dovolenej + sickdays je normal, nerikam trh se ted uvolnil, takze benefitu je urcite vic a mam je i ja sam s nizsi pozici vcetne prispevku na letenku. Presto to nerika, ze by ty platy sli az tolik nahoru, prijdou me teda dost nizko co jsem prosel par firem.

-- 27. 10. 2016 09:55 --

S474N píše:Ano, ten jsem tam nasel...........a nevysel. Takze opetovne dalsi tvuj FAIL :mrgreen:

BTW jak ses na tom ty se vztahem, ze o tom tak zasvecene mluvis :mrgreen:

Jakej muj fail? :D Tobe nevysel a proto se ted bojis Prahy? Ja teda nevim, ale vztahu jsem mel vic a v poho jak rozeny z Prahy tak i mimo. Ted mam pritelku cca 5 let, uz jsem taky starsi takze jsem se chtel naucit i neco delsi dobu udrzet :D

-- 27. 10. 2016 09:56 --

Mrusnok píše:Proč si komplikovat život nějakými vztahy?

Tot tezko rict, v necem urco pravdu mas ze vztahy i nekdy komplikuji zivot ale jindy ne. Zalezi co a jak mas. Ja treba svatby, deti nevyhledavam a stejne tak ne pritelka. Jinak je dobry si uzivat, tudiz chapu pokud to krapet stridas :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 27. 10. 2016 09:57

Ripper6:
Některé vaše znalosti jsou hodně bídné. Spletl jste si nemocenské a zdravotní pojištění. Nemocenské pojištění je pro OSVČ dobrovolné. Zdravotní je povinné pro každého, kdo má v ČR trvalý pobyt.

-- 27. 10. 2016 09:59 --

Nic nestřídám. Nikdy jsem žádný vztah neměl ani nechci.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod kubik88 27. 10. 2016 10:49

ripper6 píše:Tohle uz taky resili v praci, tejpek co tam kdysi pracoval dela tohle za nejakejch 50 litru? Poplatí zdravotko, socialni a vsechny dane statu, tak je red za nejakejch 35 litru +- a to musi poradne makat!

Pokud vyděláš jako OSVČ 50 tisíc měsíčně, tak vyděláš 600 tisíc ročně. Pokud máš 60 procent paušál, tak zaplatíš 11160 na daních, 35040 na sociálním a 16201 na zdravotním.
To je 62401 ročně, 5200 měsíčně. Takže ti z 50000 zbyde 44800. A to firmu stojíš 50 000 Kč. Abys firmu stál 50000 jako zaměstnanec, tak musíš mít 50000 superhrubou mzdu, což je asi 37500 hrubé mzdy, což je 27 899 Kč čistá mzda. To je rozdíl necelých 20000 Kč.
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod czhunter 27. 10. 2016 11:08

jako OSVČ ovšem nemáš žádnou placenou dovolenou, jako zaměstnanec nejméně 4, častěji 5 nebo 6 týdnů.
To ti v podstatě rozdíl jednoho měsíčního platu za rok odstraní.

Edit: ne, to je vlastně chybná myšlenka. To se neprojeví v měsíční mzdě (kde to zaměstnavatel tak jako tak rozpočítá na 12 měsíců), ale vyšší přepočtené hodinové mzdě - protože na "12měsíční mzdu" ti stačí odpracovat jen 11 měsíců - nebo i míň.

Pak jsou tam ještě drobné bonusy, které ke mzdě dostáváš "nezdaněny" (různé benefity, cafeterie a stravenky).
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 27. 10. 2016 15:56

Jak píše kubik88, daňová zátěž OSVČ s paušály je cca 10 %. Byli tu dva příklady:
29 tisíc fakturace = cca 26 tisíc čistého (při uplatnění paušálů), což je sakra více než 25 tisíc hrubého jako zaměstnanec.
50 tisíc fakturace = cca 45 tisíc čistého, jestli kámoš tvrdil, že mu zbyde 35 tisíc, tak jen nechce abys mu záviděl :)

A každý slušný zaměstnavatel dá fakturující OSVČ stejnou dovolenou (placenou) jako svému zaměstnanci.
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod powlcz 27. 10. 2016 16:15

tuhle diskuzi bych dál nerozjížděl, zvlášť konkrétními finančními čísly (i když jsem dal kubikovi88 poděkovat), protože nevědomost je sladká a čím víc se to bude rozpitvávat, tím dřív o 60% paušály drobní podnikatelé přijdou. Což je stejně jen v základě krácení daní.

Firmy už dneska ani při vyšších platech nechtějí jinak než Freelancerovat. I tak se to vyplatí.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 27. 10. 2016 18:31

Ale nebuďte trapní s tím nerozjížděním diskuze. To jako s tím utajováním bonusů u kreditek.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod Torns 27. 10. 2016 21:25

kubik88 píše:Pokud máš 60 procent paušál, tak zaplatíš 11160 na daních, 35040 na sociálním a 16201 na zdravotním.

Na zdravotním zaplatí 21876, protože minimální zálohy.
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2016 13:24

A sociální ani není povinné...

Nač peníze? Člověk je úspěšný, když ráno vstane, večer jde do postele a mezitím si dělá, co chce.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod ladan111 12. 11. 2016 13:28

Sociální pojištění pro OSVČ vykonávající činnost jako hlavní samozřejmě povinné je.
ladan111
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka