nová eObčanka, portál občana od 1.7.2018

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz


Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 11. 2018 12:20

Netuší někdo, jestli se náhodou neschystají nějaké změny s eObčankou? Chci si ji pořídit a vyzkoušet, co už to umí, ale nechci udělat chybu jako vloni, kdy jsem si měnil občanku a oni pár týdnů nato zavedli eObčanku, zatímco já dostal jen původní "hloupou" :D Nerad bych něco prošvihnul. Ale od ledna se asi žádné změny nechystají?

Musí se na úřadech něco hlásit/nastavovat, nebo prostě si jen vyzvednu eObčanku, zvolím si ty různé PIN kódy a všechno už si pak budu dělat sám doma přes čtečku? Co jsem koukal, tak jediná osobní návštěva už pak může být asi jen u certifikační autority. Jinak asi na úřadech se nic nenastavuje ani neinstaluje, co?
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 11. 2018 12:27

Nechystají se změny.
Při přebrání si jen řekneš o aktivaci chipu, nic víc.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outlier 23. 3. 2021 20:42

Má eObčanka ještě nějaký smysl, když se teď dá použít bankovní identita? Snad měla být nějaká nová verze pro všechny zdarma, ale nevím, jestli to mají nějak domyšlené...
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 23. 3. 2021 22:54

Jaký je rozdíl mezi fyzickým nosičem a elektronickými daty? Každý svého zabezpečení strůjcem.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod ripper6 25. 3. 2021 16:10

Hlava: mozna trochu souvilost tam bude, otisk prstu, PCR testovani = ulozeni DNA vovcana + mit pak i sparovan s tim otisk prstu, je zajmave ze se to dela ted vse v dobe koronaviru :(

Tusim ale ze jsem nekde cetl ze OP mit clovek vubec nemusi a muze ji klidne vratit a stacit mit jen PAS :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 3. 2021 21:41

Kterej je ale už taky s otiskem prstu. A podražil.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 2. 2023 14:14

Prý je třeba při převzetí eOP zvolit nějaká hesla. Můžou být všechna hesla stejná?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 18. 2. 2023 17:11

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 2. 2023 17:47

Teoreticky bych tedy mohl mít všech 6 hesel stejných jen pokud si zvolím 8 až 10 místný číselný kód. To se přímo nabízí rodné číslo nebo telefonní číslo, asi to většina lidí tak využije, aby to měli jednoduše zapamatovatelné.
:hm
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 18. 2. 2023 18:08

Hesla si můžeš dát jaká chceš ... důležité si je pamatovat :D , nebo si efunkci OP při převzetí neaktivovat a zprovoznit, až bude potřeba. Já před 2 roky aktivoval, navolil si kódy a když jsem si nedávno pořídil elektronický podpis, abych si jej na OP mohl uložit, když už ho mám ... zažíval jsem horké chvilky při zprovoznění :D ... Jediné, co jsem na třetí pokus trefil, byl deblokační kód, se kterým jsem si naštěstí mohl nastavit nové zbývající kódy ... tentokrát již vše stejné :D 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 2. 2023 18:13

No proto to píši, je třeba zvolit všechny kódy stejné a zapamatovatelné a to se protíná jen v 8 až 10 místném číselném kódu. Škoda že není ten PUK kratší, vyhovoval by mi 6 místný číselný kód.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 18. 2. 2023 18:32

Když jsem aktivoval, paní za přepážkou trvala na tom, že musí být každý kód jiný, tak jsem jako správný ovčan úřední autoritu poslechl ... ale neměl jsem, když teď mám ověřeno, že to jde ... tedy minimálně při následném (pře)nastavení přes aplikaci eObčanka.
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 2. 2023 18:33

Ona stejně nevidí, co tam zadáváš ne? Ať si říká co chce, zadám všechny kódy stejné.
jjrr
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků