Dočasně invalida - kartička do auta

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 12. 2019 20:03

Nazdar hoši, stala se mi taková nepříjemnost a nějakou dobu budu na vozejku (minimálně 2 měsíce). No a teď mě řekněte, dá se někde vyřídit docasnej invalida na auto? Protože to by fakt hodně pomohlo, moct prostě parkovat blízko a tak.
Nevíte? Internet mi zatím tvrdí, že to spíš nejde, než jde..
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2019 20:30

Z toho málo informací co vím, se také domnívám, že nejde.

Do 1 roku nejde o invaliditu, ale pracovní neschopnost. Tedy bych z toho usuzoval, že jakékoliv výhody pro invalidy je možné žádat až po přiznání invalidity a to je až po roce.

Jedině zkusit napsat na nějakou organizaci pro handicapované, jestli jsou schopni nějak poradit či pomoci.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 3. 12. 2019 21:23

Koupit od ID se shodným příjmením nebo podmáznout byrokrata.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 12. 2019 15:57

Kartičku vyrizujou na úřadu práce, nějakéj sociální odbor. Tam ti řeknou i rodinným příslušníkům co je všechno k tomu potřeba. Tchanovi to vybehavala stará.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod rufss 4. 12. 2019 16:54

Kdyz podas zadost, tak ji stejne drive jak za dva mesice nevyridi. Nema cenu se tim zabyvat kvuli tak kratke dobe.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 12. 2019 11:06

Taky si myslím, že kvůli krátké době dočasné invalidity nemá cenu se tím zabývat a pak možná být zklamány když ti to možná zamítnou a nepřiznají. Chápu, že by se ti ta kartička do auta mohla hodit, ale oni to příliš nechtějí dávat ani trvalé skutečně invalidním lidem. Kdysi před 10 léty si můj otec požádal o uznání invalidním a šlo mu hlavně také o tu kartičku do auta. Měl vše dostatečně dobře zdůvodněné od doktorů a přesto mu to bezcharakterně zamítli. Odvolával se 3x a vždy se stejným zamítavým výsledkem a pak mu sdělili, že už žádnou možnost odvolání nemá a zbyla mu jen možnost soudit se s nimi do čehož už nešel. Takto se v této zemí přistupuje k invalidům a nemocným lidem kteří jsou pro stát na obtíž. Mám dojem, že posudkoví doktoři kteří o takových věcech rozhodují jsou možná placení i podle toho kolik takových a podobných žádostí zamítnou a tak se není čemu divit, že rozhodují tak jak rozhodují.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků