Brigáda přes internet

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod _Fraze 27. 3. 2020 17:01

Dobrý den,
začínám s brigádou přes internet, je mi 15 let a ještě jsem na žádné brigádě nebyl. Výdělek by se mohl pohybovat od 1000 až 5000 korun. Je něco, co bych měl vědět, např. daně, nebo vlastně cokoliv co budu muset dělat, kromě práce samotné. Předem děkuji za odpověď
_Fraze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ninaa 27. 3. 2020 19:55

1)
Je důležité mít smlouvu, kde zjistíš, jaký druh pracovního poměru ta brigáda je. Nejčastěji to je dohoda o provedení práce.
2)
Předpokládám, že studuješ a že budeš mít pouze jednoho zaměstnavatele (brigádu). Pak je důležité s dohodou o provedení práce zároveň podepsat formulář Prohlášení k dani u zaměstnavatele. Smí být podepsáno pouze u jednoho zaměstnavatele. Pokud bude mít mzdová účetní podepsanou smlouvu+Prohlášení, potom odměna do výše 10000 Kč nebude daněna, tj. co budeš mít v hrubém, bude i v čistém. A tím pádem pak už nic neřešíš.
Viz výpočet: https://www.vyplata.cz/vypocty/vypocet- ... p#vysledek
Ten web si pročti, ať si víc v obraze, když už začínáš vydělávat.
3)
Může to být i jinak, ale není možné tu vypsat všechny varianty. To musíš upřesnit sám, pokud by to bylo jinak.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlsal 27. 3. 2020 20:15

Abys mohl dělat brigádu, musíš splnit 2 podmínky. Musí ti být min. 15 let a musíš mít ukončenou povinnou školní docházku, která je devítiletá, např. tady nebo tady.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 3. 2020 05:09

Jak píše Ninaa, záleží na pracovní smlouvě. K mlsalovi doplním jen to, že existují výjimky (např. umělecká činnost a podobně) kdy je možné zaměstnat i mladší než 15 let bez ukončené povinné školní docházky.

Spíše bych ale varoval před různými podvodníky. Občas se ke mně dostanou nabídky na "práci přes Internet" a pokud nešlo o práci kvalifikovanou (typicky v oblasti IT), vždy se jednalo o podvod (typicky - pošli xy peněz, pošlu ti nabídku na práci, která spočívala v tom, dát si inzerát ve znění "pošli xy peněz, pošlu ti nabídku na práci") nebo skoro podvod (různé MLM spočívající v prodeji zboží a slovo internet bylo použito jen jako lákadlo).

Obecně platí, že žádné nekvalifikované "práce na doma" a "práce přes internet" nejsou. Pokud by nějaký zaměstnavatel nějakou takovou měl, dá ji různým znevýhodněným (a tedy státem dotovaným) skupinám, protože díky dotacím, odpočtům, započtením náhradních plnění a podobně získá tuto práci prakticky zdarma, v některých případech to může vycházet i jako by tito lidé platili jemu. Neexistuje žádné "nadepisování obálek" a podobně, což bylo v 90. letech "hitem". Kolegyně v bývalé práci si přivydělávaly navlékáním korálků, ale zisk vycházel v desetikorunách za hodinu a vyplatilo se jim to jen díky tomu, že to dělaly při své hlavní práci (telefonní operátoři, prostě telefonovaly s klientem a při tom zaměstnaly ruce).

Něco jiného jsou kvalifikované práce "na dálku" - grafik, programátor, správce sítě, tlumočník, překladatel,.... ano, zde to funguje a je možné si vydělat, ale to asi nebude tvůj případ. A pak ještě "průmysl pro dospělé", ale to u tebe taky nepřichází do úvahy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 3. 2020 17:08

Call Centrum jeste lze z domova, napr prodej elektriny driv telefonu to normalne tak slo.
Vydelek cinil i 17 000kc cisteho za mesic.
ripper6
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků