Rizika, když je partner v exekuci

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tojejedno2 17. 3. 2023 12:57

Ségra si chce k sobě nastěhovat přítelkyni. Ségra je finančně v pohodě, bez dluhů, má vybavený byt, auto, prostě běžné věci. Její přítelkyně má "holý *adek" a exekuci, kterou jí strhávají z platu (pracují ve stejné firmě, takže je jisté, že skutečně pracuje). A teď rizika pro ségru, když si takového člověka nastěhuje domů? A kdyby se nedejbože vzaly? (resp. registrovaly). Ona ta přítelkyně seká latinu, pracuje, ale korunu neudrží. Možností, jak se zachová do budoucna, je hodně, teoretizovat nebudu. Mě ale zajímá jediná věc. Když bude pracovat a tedy spácet, nehrozí ségře nic, že? A když přijde o práci? Za jakých okolností může exekutor sáhnout na majetek ségře? Ségra zas není hloupá a co má, si vydřela a nebude někoho jen tak dotovat, sonzorovat a oškubat se taky nenechá. Vtipné je, že ta holka ani neví, kolik dluží, papíry prý někde založila. Dá se to zjistit? Exekutora dohledám podle místa trvalého bydliště. Ale poskytne info jen tak někomu? Nebo si musí zažádat sám dlužník? Ona se tomu nebrání, protože asi sama chce vědět, jak dlouho jí ještě budou brát z platu.
Já se v tom nevyznám vůbec, nemám s tím zkušenosti.
tojejedno2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 17. 3. 2023 14:34

https://www.ceecr.cz/

Tady se dá najít dlužník a všechny jeho exekuce. Jenom je to za poplatek 60 Kč (nejdřív výpis za osobu a pak za každou exekuci).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octr 18. 3. 2023 19:24

Všechny exekuce tam nejsou, na to bych se nespoléhal, jsou tam jen ty, které vykonává soukromý exekutor. Ale jestli má jen jednu exekuci, která je strhávána ze mzdy, může se přece dozvědět od zaměstnavatele, o co jde. Minimálně kdo exekuci provádí a spisovou značku by mohl zaměstnavatel vědět.
Tomu kdo u sebe nechá bydlet osobu v exekuci samozřejmě hrozí také mobiliární exekuce majetku nacházejícího se v tom obydlí. Po soupisu věcí bude muset u každé věci sám aktivně prokazovat, že je výlučně jeho (napŕ. nákupními doklady).
octr
osobne


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků