Manželství nebo život "na hromádce"?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lapacka(smazano) 20. 4. 2005 12:45

Považujete za výhodnější - z finančního hlediska - uzavření manželství nebo společný život bez formálních závazků?
lapacka(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanaka 20. 4. 2005 13:10

podle momentální nabídky státních půjček;) dělá to tak spousta lidí, kteří se nepotřebují mít "papírově"
hanaka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L!bor 20. 4. 2005 13:14

Pokud ovšem nemají dítě.. pak jim nic nebrání a sňatek není potřeba ;)

O půjčkách to asi nebude... Bylo by fajn, vyčíslit to, vymodelovat v aktuálních podmnkách. Každopádně: Byla by tato analýza děsně užitečná? Nevím... Sňatky z rozumu jsou asi peklo.
Libor Kříž, šéfredaktor Computer
L!bor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michalp 22. 4. 2005 21:12

brát se kvůli půjčce, to fakt asi nebude ono... daňově to zatím taky není o moc výhodnější, takže vlastně není důvod ke svatbě :D
Michalp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 5. 5. 2005 13:05

Manželství už nikdy více.Hlavně si neberte členku AMWAY :D :D
Petr.kkk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sterbovalucie 6. 5. 2005 07:21

To by mě zajímalo, jak to Petr.kkk myslel?
sterbovalucie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarmila 6. 5. 2005 07:32

Standa Grossů taky
Jarmila

Odeslat příspěvekod -mk 6. 5. 2005 07:32

To bych odhadl takhle: spoustě mužů vadí, pokud se jejich žena místo domácnosti intenzivně zabývá čímkoliv jiným.
Myslím si, že trocha tolerance by každému chlapovi v tomto směru jenom prospěla.
-mk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sterbovalucie 9. 5. 2005 13:04

Ono nezáleží jen na půjčkách. Např. pokud jeden podniká, druhý může spolupracovat.
sterbovalucie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sterbovalucie 9. 5. 2005 13:14

Myslela jsem si, že se tu bude řešit finanční stránka a ne, že chlapi budou rozebírat, jak je manželství svazuje
sterbovalucie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalich 12. 5. 2005 22:26

No, po finanční stránce a čistě racionálně je manželství nevýhodné. Ovšem, naštěstí, manželství o tomto není.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jarmila 13. 5. 2005 09:19

dalich píše:No, po finanční stránce a čistě racionálně je manželství nevýhodné. Ovšem, naštěstí, manželství o tomto není.v/quote]

Mohu se tedy zeptat. o čem tedy manželství je?
Já bych řekla, že manželství i partnerství je výhodné i po finanční stránce: Náklady na bydlení jsou stejné, vydělávají dva. Je tu dělba práce, pomoc např. v nemoci. Lepší je být ve dvou i více než sám. Nevýhodou je, že se musíte dohadovat s druhým, jestli koukat na fotbal nebo na jiný program, že žena nepůjde na hokej, ale plavat, že jeden chce k večeři buřty s cibulí a druhý lívance s tvarohem a tak.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sterbovalucie 18. 5. 2005 08:01

Já teda momentálně jsem v tom partnerství, ale spoustu těch Jarmiliných nevýhod jsme odstranili - oba fandíme hokeji, když chce jeden tam, tak tam jde a ten druhý si může dělat, co baví zase jeho. Většinou vařím dva chody, co jí on nejím já a co jím já nejí on. Někdy to stačí vyřešit i jinou přílohou.
Ale už mě nebaví pořád vysvětlovat na úřadech, u dodavatelských firem za koho, že to vyřizuju a proč to vyřizuju za někoho "cizího" a manželství jsme nezavrhli a rozhodně nechceme žít až do konce života "na hromádce"
sterbovalucie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarmila 6. 6. 2005 11:05

už asi 10 let. Je to výhodné jednak z důvodu přídavků na děti, ale i jinak. Pokud mne partner naštve, nemusím se rozvádět, rozejdeme se okamžitě. Nikde na úřadech nic nevysvětluji, nikomu není nic do toho, že vyřizuji věci za jiného, to je moje dobrá vůle a moje rozhodnutí. Pochopitelně, nelze to tam, kde je nutný vlastnoruční podpis (např. vyzvednutí nového ŘP, nového OP). Když jedeme na dovolenou, je to cestovní kanceláři naprosto jedno že jedeme spolu i s dětmi. Zajímá ji jedno, a to, zda jsme za její služby zaplatili. Nikdy a nikde jsem s tím neměla problémy. Jak jsem zjistila, v partnerství žije strašně moc lidí a znám i lidi ve věku kolem 85 let, kteří žijí léta v partnerství (konkrétně náš 85-letý soused už téměř 30 let) a nikdy s tím problémy neměli. Není to tedy jen nový trend, vzniklý po r. 1989.
Partnerství nás nutí k jednomu: chovat se k partnerovi vždycky slušně a problémy řešit. Jediný rozdíl oproti manželství je v tom, že máme jiná jména.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jarmila 7. 6. 2005 11:37

L!bor píše:Nevím... Sňatky z rozumu jsou asi peklo.o/quote]

Libora, většinou jsou sňatky z rozumu, i když si to nepřipouštíme. Málokdo se žení/vdává proto, že protějšek má modré oči, velká prsa a blond vlasy. většinou je to proto, že jsme si oba vzájemně sympatičtí a součástí sympatie je také zhodnocení toho, co druhý umí, zda on umí spravit drobnosti v domácnosti nebo ona uvařit.
Jarmila
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků